• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Spotkanie wąskotorowe na Żuławach 11-14 maj 2017.

Który termin spotkanie preferujesz? wybierz jeden, oba terminy lub inny termin. Czy przyjedziesz?


  • Ogółem głosujących
    16
  • Ankieta zamknięta .
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Z
#1
Spotkanie i wystawa makiet modelarzy wąskotorowych Klubu H0e.pl na Żuławach maj 2017

Spotkanie na Żuławach w Stegnie w majowy weekend : 11-14.05 2017 lub 18-21.05.2017 - głosujemy w ankiecie który termin jest bardziej odpowiedni. Głosujemy 2 tygodnie po tym terminie muszę podać daty rezerwacji w Ośrodku.

1. lokalizacja - Stegna, blisko w każdy interesujący zakątek Żuław w tym na plażę, morze i rybkę :) dobra baza noclegowa dodatkowo przed letnim sezonem wiec tanio.

2. noclegi w jednym z ośrodków od czw do niedz w kosztach ok 75,00 PLN za dobę + śniadania i obiadokolacje w cenie - to już mam potwierdzone

3. sala albo w ośrodku co wstępnie już dogadałem do dyspozycji 140 mkw lub wstępnie bardzo rozmawiałem o sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Stegnie, oczywiście obie za free

4. przejazd kolejką 3 warianty:
I to co będzie jeździć planowo wtedy bez kosztów innych jak bilety
II może coś nam zorganizuje ŻKD w ramach wdzięczności, prowadzę z nimi rozmowy :)
III wynajmujemy od ŻKD pociąg tylko dla nas, na naszych warunkach gdyby nas było 20 osób koszt wyszedłby ok 50,00 -70,00 PLN
Ze względu na rozkładowe jazdy ŻDK nasz przejazd zrobiłbym w pt.

5. termin - maj: 11-14 lub 18-21.2017

Ile osób weźmie udział w spotkaniu w tej lokalizacji w majowym terminie?
Żuław chyba reklamować nie muszę.
Byłaby okazja znowu połączyć wszystkie makiety wąskotorowe w PL w jedną całość.

Proszę o merytorycznie wpisy i zgłaszanie ew. problemów np. transportowych uniemożliwiających udział - zawsze coś wymyślimy razem - jadę przez całą PL więc są jakieś możliwości.

To spotkanie ma być dla nas okazją do prawdziwej integracji, jakkolwiek uważam też że warto by było pozyskać salę w Zespole Szkół i zaprezentować nasze prace dla publiczności.

Ogarnę plakaty, okolicznościowe smycze wzorem tych ze spotkań z Istebnej, kompleksowo rezerwacje obiektu i organizację sali. Było by miło jakby ktoś się zajął: układem makiety , rozkładem jazdy, DCC.
Może ktoś ma dobre kontakty w ŻKD i pogada o specpociągu dla nas.

Zapraszam do udziału w pierwszej kolejności osoby z modułami z oczywistych względów. Jednak ośrodek jest dość duży więc nie powinno być problemu z zakwaterowaniem osób które chcą wziąć udział w spotkaniu z taborem lub poprostu aby nas poznać.

Mamy też opcję pokazu "sadzenia: zieleni przez Daniela L - co niewątpliwie wielu znasz chętnie zobaczy.

Możemy zorganizować tez krótki kurs lutowania blaszek trawionych.

Po udziale niektórych z nas w spotkaniach Fremo myślę ze fajnie tez będzie pokazać i omówić papierkologie związaną z ruchem towarów wg Fremo.

Zależy mi na maksymalnym wykorzystaniu potencjału takiego spotkania, tj integrację środowiska, wymianę doświadczeń, wspólną zabawę i przejazd kolejka po Żuławach.

Zapraszam wszystkich do udziału.
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
Zvolacku, jestem za wspomnianymi dodatkowymi atrakcjami.
Jeśli chodzi o papierkologię Fremo to oferuję też swoją pomoc - papierkologia pozwala przyswoić zasady działania prawdziwej kolei (jeśli chodzi o przewóz towarów) I urozmaica zabawę (jeśli oczywiście nie jest jej za dużo). A w kursie lutowania chętnie wziąłbym udział.
 

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#3
Zgłaszam się z całym dobrodziejstwem inwentarza. Mogę opracować układ (byle nie w tym roku) i zająć się DCC. Jak będzie zapotrzebowanie to możemy razem coś zlutować. Odnośnie terminu proponuję jednak rozważyć wariant 3 dniowy (12-14).
 
OP
OP
K

KiersNo

Gość
#7
Wpisuję imprezę w plan urlopowy.
Mam nadzieję że wrócę na czas z United States of Asshole.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Z
#8
15 uczestników którzy zarezerwują i zaliczkują pobyt uruchamia rezerwację na pokoje i salę w Ośrodku. Takie dostałem dzisiaj info. To fajny obiekt w super lokalizacji. W razie czego mam awaryjny mniejszy kilka złotych droższy i bez sali o którą trzeba by walczyć w Zespole Szkól. Jak będzie nas zbyt mało to ten wariant też jest do zrobienia. Mamy jeszcze dwa tygodnie do namysłu.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#13
Zakładam że większość z nas ma nogi 110 i 130. Osobiście wolałbym 130 ale jeśli większość uczestnikow wybierze 110 to nie mam nic przeciw ☺
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#14
Po krótkiej treściwej rozmowie z Panią Dyrektor Zespołu Szkół w Stegnie mamy dostęp do sali za free!
Zmienia to calkowicie kwestie noclegów. Jeszcze dziś napisałem do dwóch bardzo fajnych miejsc o trochę wyższym standardzie niż Ośrodek Relask i spróbuję na tam ulokować.
Tak więc wkrótce podam szczegóły noclegów postaram się aby były w kosztach 70 - 80 PLN za dobę ze śniadaniami i obiadokolacjami.
Na razie na pełny udział w imprezie zgłoszonych jest 16 osób - niezdecydowanych zapraszam bo potem w takim miejscu jak Stegna znalezienie noclegu w maju może być problemem.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#15
Przygotowuję listę ośrodków noclegowych tak żebyście sami mogli wybrać komfort-cena :)
Tymczasem narysowałem dwa wzory pamiątkowych smyczy z oznaczeniami MBxd2 212 - którą wersję zlecić ŻKD czy PKP? Rożnica raczej kosmetyczno -sentymentalna...

Smycze I Stegna.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
#16
Czy osoba nie posiadajaca waskotorowki ale chetna do zobaczenia makiet i taboru moze sie pojawic na spodkaniu i jezeli to kiedy i na jakich warunkach?
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#17
Członkowie forum i inni miłośnicy mogą nas odwiedzić w zasadzie w każdej chwili po za śniadaniem :D no chyba że zostali aż do śniadania :)
A na serio to nie ma żadnych ograniczeń wręcz przeciwnie serdecznie zapraszamy i na organizowany tylko dla nas przejazd kolejką również!
Makietę tradycyjnie ustawimy w czwartek i do niedzieli będzie można ją oglądać. W piątek będziemy jeździć z fotostopami po kolejce Żuławskiej.
Zapraszamy również w roli oglądaczy ale tez maszynistów na makiecie.
 
OP
OP
K

KiersNo

Gość
#19
Marszobieg dotyczy tylko tych co będą słabo przygotowani na wieczorne zajęcia taktyczne.
Stołeczny Dywizjon Techniczny melduje zdolność do czasowego przeżucenia.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki