• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Spotkanie przy makiecie Sopockiego Klubu Modelarzy Kolejowych

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#21
A które są z jednostki JW1995 o której wspomniałeś, bo słabo widać cokolwiek na tym zdjęciu.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
#26
są nałożone prawidłowo. Białym do góry. Widok na zdjęciu jest pod pewnym kątem.
A co do typu pojazdu to właśnie taki był na wyposażeniu jednostki wojskowej w Gd Wrzeszczu w latach 70-tych. Ale możliwe że wtedy jeszcze Kolegi nie było na świecie. Widzę, że Kolega oprócz wiedzy kolejowej posiada rozległą wiedzę co do uzbrojenia. Niebieskie berety bo takie stacjonowały w Gd Wrzeszczu raczej się nie chwaliły co mają.
Faktycznie dziwnie wygląda ten rąb, z takiego kąta, ale nie tylko to jest problematyczne, jednak pozostawię to bez komentarza.
Co zaś do mojego "pesla", to nie ma to wiele wspólnego z tematem. Zwyczajnie w modelarstwie staram się korzystać z wiedzy fachowej, pozyskiwanej ze wszelkiego rodzaju materiałów źródłowych. Mnogość opracowań i publikacji o historii broni pancernej w Polsce, pozwala jednoznacznie stwierdzić, że ten typ pojazdu, nie występował na uzbrojeniu Wojska Polskiego. Mimo wszystko najważniejsza jest przyjemność z hobby i jeśli w Kolegi przypadku ma to miejsce, to cieszę się i postaram się nie marudzić ! ;)
Pozdrawiam.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#27
Niebieskie berety jak kolega pisze czy inaczej 7 Łużycja Dywizja Desantowa w istocie używała czołgi. Były to z początku T-54 potem PT-76. Nie było w LWP czołgów T-62. Często czołgi T-54/55 są mylone z wozami T-62 ze względu na identyczne koła. Różnic jednak jest sporo od wielkości obu pojazdów do układu kół jezdnych itp. Kolejny pojazd, który nie występuje w Wojsku Polskim czy LWP to wóz zabezpieczenia stojący na rampie. Model przedstawia czeską wersję czyli VT-72. W Polsce są produkowane wozy o nazwie WZT-3, ale różnice między obydwoma pojazdami są dość duże.
I uprzedzając kolegi odpowiedz, tak znam się na pojazdach pancernych i wojskowych znacznie lepiej niż na kolejach bo od dziecka jest to mój konik i w takowym modelarstwie dłużej siedzę niż w kolejkach.:)
Pomijając te nieścisłości względem pojazdów to fajna impreza i zabawa.(y)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#28
W Gdańsku stacjonował 35 Pułk Desantowy wchodzący w skład 7ŁDD, miałem zaszczyt być jego żołnierzem.
W czasie mojej służby jedynymi czołgami były czołgi PT-76.

Ale wtedy nie bardzo się bronią pancerną interesowałem.:(

Trzeba wydzielić tą naszą dyskusję aby kolegom nie zaśmiecać wątku, albo usunąć.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#29
No i jeszcze Topasy jezdzily. A pamietasz poligon (Morena/Jasien) ze Stawem Wrobla? Teraz tam PKMka jedzie po starm nasypie.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#30
No i jeszcze Topasy jezdzily. A pamietasz poligon (Morena/Jasien) ze Stawem Wrobla? Teraz tam PKMka jedzie po starm nasypie.
Napisałem wyraźnie "czołgów" o transporterach nie wspominałem, Topasem w pewnym momencie życia jeździłem codziennie.
Nie zdążyłem podczas zeszłorocznego pobytu nad morzem odwiedzić miejsca po koszarach na Słowackiego 38, ale kiedyś jeszcze tam podjadę, tak z sentymentu.
Jasień dziesiątki okopów, zaminowanych dróg i budowli (byłem saperem), strzelnica na Brętowie, bieganie na terenie tejże do wraku transportera (spalonego w siedemdziesiątych latach pod stocznią) za wybitne osiągnięcia w strzelectwie w celu liczenia śrub w kołach, konwojowanie "młodych" do szpitala MW w Oliwie, wspomnienia, kawałek życia zostawiony w Gdańsku, szkoda tylko że już pamiętam coraz mniej, wszak to było 38 lat temu, niektórzy z Was tyle jeszcze nie mają.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#31
Znam tereny jak zly szelag. Teraz tak to sie zmienilo, ze nie poznasz. Garnizon to teraz osiedle. Zostalo tylko kilka zabytkowych budynkow.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#32
Kiedyś myślałem że wszystko w moim życiu będzie stałe i niezmienne, i tak przez kilka lat było, a potem wszystko ruszyło się z posad i już nigdy nie było takie jak kiedyś, na kolei też, dlatego mało jest zdjęć bo większość z nas myślała że kolej jaką znamy pozostanie na wieki.
"Jeszcze zdążę zrobić zdjęcie-dworca. lokomotywy, wagonu etc." a potem się okazuje że jest za późno.
 

Podobne wątki