• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

spotkanie na AGH o 19 środa 9.01.2008

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Witam serdecznie. Szybka informacja dla zainteresowanych i będących na miejscu tj w Krakowie. Jutro tj 9.01.2008 idziemy na teren miasteczka AGH oglądnąć jakąś makietę. Chłopaki z uczelni prosili nas o pomoc w ewentualnym uruchomieniu i zmodernizowaniu tego cuda. Niewiem jak to wygląda, niewiem jak to działa. Ja idę z czystej ciekawości jak i z checi niesienia pomocy. Jesteśmy umówieni o 19:00 na schodach głównych pomiędzy figurami od alej. Chętnych chcących ewentualnie coś doradzić zapraszamy. Z tego co wiem ponoć makieta została zrobiona jakieś 30 lat temu przed śp członka Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Chętnych zapraszamy.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#4
No więc witam kolejny raz kolegów i koleżanki jeśli takowe są na forum ;) Na AGHu byliśmy i wiedzieliśmy to cudo. Cudo bo zaparło mi dech w piersciach jak to tylko zobaczyłem. Model ogromny, coprawda niewiele ma wspólnego ze skalą 1:87 ale jak sobie pomyślę że to zostało zrobione 50 lat temu to mi kopara opada. Jak jeszcze pomyślę że to jeszcze jeździło to już wogóle pełen szacunek dla autora. Tak czy owak szacunek całkowity się należy bo dzieło naprawdę powala mnie i innych na kolana. Jest to model kolejki kopalnianej zlokalizowanej na poziomie terenu. Zreszta co będe pisał. Pokażę zdjecia.
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#7
Michał jak na dzień dzisiejszy to nic tam nie działa. Lokomotywa jest w pokoju jednego z organizatorów całej imprezki w naprawie. Chłopaki chca jej wrzucić jakieś moduły elektryczne sterujące pracą silnika, a raczej dwóch silników. Wagonikii prawie wogóle się nietoczą po torowisku. Trzeba przerobić wszystkie wagoniki. Z tego co wiem chłopaki chcą im zrobić kółeczka na łozyskach. Potem dopiero będą mogli sprawdzić torowisko(czy przewodzi prąd i jak go przewodzi) i ewentualnie właściwie poukładać torowisko. Potem będą sie może brać za naprawę windy i ewentualnie trakcji elektrycznej. My sami w sobie nic niepomożemy bo to roboty na kilka latek. Chłopakom możemy służyć radą i pomocą teoretyczną. Resztę muszą wykonać sami. Niestety mało kto z nas ma czas na codzienne gonienie do muzeum AGH i pomaganiu w naprawach torowych. Nie mamy nawet wystarczająco czasu na własne makiety :)
 

Podobne wątki