• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Spotkanie modułowe na Dolnym Śląsku

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
#21
Dwa filmy z mojej komóry (polecam HD). Muszę chwilę powalczyć z kamerą - będzie większa różnorodność filmowanych składów;)


 

darowu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Info ze strony Radia Wrocław:
Kolejki i makiety opanowały Wołów! (Zdjęcia)

Przez cały weekend w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji można było podziwiać najróżniejsze lokomotywy i wagony.
Organizatorzy zadbali o najdrobniejszy szczegół. Do pokazu oddana została cała infrastruktura kolejowa z sygnalizacją, numeracją pociągów poruszających się po szlaku itd.

Przez dwa dni zwiedzający mogli podziwiać zestawy ciągnięte przez lokomotywy spalinowe i elektryczne, a także parowozy. Wszystkie modele jak i cała makieta była oświetlona, a jeździe lokomotyw towarzyszyły charakterystyczne dźwięki i buchający dym.

Pokazy w Wołowie były jednymi z trzech równolegle prowadzonych w Polsce.

LINK DO GALERII ZDJĘĆ.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#27
'Pokażta" ktoś ładne foty tego piętrusa ;)



Wygląda prawie identycznie jak mój. Jednak mój leży bezpiecznie w szafce więc - uff :D
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#31
Pokazy w Wołowie były jednymi z trzech równolegle prowadzonych w Polsce.
Drugie to w 3mieście, a trzecie?

Z mojej strony chciałbym podziękować za możliwość uczestniczenia w imprezie w Wołowie, jak na pierwszą taką imprezę w dodatku
w niewielkiej miejscowości to była przeprowadzona bardzo sprawnie (szczegóły zaraz wyślę brianowina PW), a rozmiary i oświetlenie sali miło mnie zaskoczyły - ile to ma szer x dł?
Mój udział w imprezie był skromny - jeden moduł, 1 lokomotywa i walizeczka wagonów, ale w ramach eksperymentu przytargałem to pociągiem.
Moduł był pełnowymiarowy, szerokość 55cm od strony 2-torówki (z drugiej strony 50cm) długość 90 cm, standardowo do transportu przykrywam do pudełkiem z HDF od góry.
Ponieważ pod spodem jest mechaniczny napęd rozjazdu i w transporcie nawet autem obawiam się zawsze aby się nie pogiął, eksperyment z targaniem tego pociągiem skłonił mnie do dorobienia dekla montowanego od spodu w gniazda w które normalnie montuję nogi.
Same nogi wsadziłem do plecaka, aczkolwiek trochę wystawały co czasem dawało się we znaki przy wychodzeniu z wagonu np.
W jedną stronę pociąg miałem teoretycznie bezpośredni Kraków-Zielona Góra, ale najpierw się okazało, ze wsiadłem do części poznańskiej, gdy się przeniosłem do zielonogórskiej to już nie było miejsc i moduł jechał na korytarzu aż się zjawił konduktor żądając opłaty dodatkowej za nadbagaż - na szczęście udało się tego uniknąć wpraszając się z bagażami do 2 różnych przedziałów. Zrobiło sie pusto dopiero we Wrocławiu, gdy konduktor kazał się wszystkim przenieść do innych wagonów "bo ten wagon odłączamy". Zamiast się przenosić z bagażami, dopytałem się "młotkowych" że owszem odłączają ale tylko kabel do ogrzewania.
W drugą stronę skorzystałem z podwózki do Wrocławia, a stamtąd złapałem interregio do Katowic - nie wiem czy to normalne, ale podstawili pojedynczy EN57, do którego wsiadły tłumy, na szczęście udało mi się upchnąć bagaże do przedziału służbowego. Z Katowic teoretycznie miałem interregio bus, ale wolałem prosić rodzinę o zorganizowanie transportu niż próbować sie do tego busa wepchnąć.
Finał eksperymentu - moduł przeżył, moje ręce też, aczkolwiek trochę omdlały, dało mi w kość zwłaszcza dźwiganie z dworca na salę.
Niby moduł nie jest ciężki, ale nieporęczny w niesieniu, może jakieś uchwyty powinny być? Konstrukcja lżejsza, jakieś alu?

Kilka zdjęć z cyklu "o module który podróżował pociągiem":

DSCF1255.jpg

Fablokowska TKt48 w zaśnieżonej Trzebini - co z nią będzie?

DSCF1278.jpg

na śląsku śniegu już nie było. A co ten lotos ma na haku za jakieś chyba ex-DB pasażerskie "blanki" ?

DSCF1288.jpg

moduł mieścił się na półce tylko trochę wystając

DSCF1293.jpg

manewry we Wrocławiu - odczepianie części zielonogórskiej "Przemysława" od poznańskiej.

DSCF1295.jpg

wysiadka - Wołów

DSCF1298.jpg

mózg elektronowy p.odg. Kitajce

DSCF1319.jpg

fragment imponującej wystawki modeli kartonowych

DSCF1320.jpg

ciekawostka - modułosegment z dwiema możliwościami przyłączenia

DSCF1325.jpg

walka z matrixem

DSCF1326.jpg

nocleg

DSCF1327.jpg

zabytki Wołowa

DSCF1328.jpg

sala była bardzo dobrze doświetlona przez liczne okna w ścianach i dachu

DSCF1332.jpg

słońce oświetla moduł, który jeździł koleją

DSCF1367.jpg

stacja Wołów

DSCF1370.jpg

stacja Wołów

DSCF1372.jpg

stacja Wołow

DSCF1381.jpg

TKt48 z ryflakami koło Lewina Kłodzkiego

DSCF1387.jpg

Głuszyca, działające wykolejnice (po prawej) oraz działające inaczej odcinki izolowane ( po lewej)

DSCF1389.jpg

p.odg. Kitajce, doświetlony halogenem

DSCF1393.jpg

rzeźnia nr 64124
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#32
ciekma napisał(a):
Drugie to w 3mieście, a trzecie?
Sosnowiec?
ciekma napisał(a):
Same nogi wsadziłem do plecaka, aczkolwiek trochę wystawały co czasem dawało się we znaki przy wychodzeniu z wagonu np.
Widzisz, Tadeusz tak targa dwa moduly + nogi ;)
ciekma napisał(a):
Niby moduł nie jest ciężki, ale nieporęczny w niesieniu, może jakieś uchwyty powinny być? Konstrukcja lżejsza, jakieś alu?
Inne wymiary ;) Wspomniane skrzynki Tadeusza to 30cm szerokości. Opakowane w kartonowe pudła (historyczne ponoć, 10 lat mają). Do przenoszenia sluży gruba/szeroka taśma.
Coś jak tu http://forum.modelarstwo.info/attachments/wołów3-jpg.108769/ ino taśma wzdłuż modułu
 

TTRobert

Użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
25 0 0
#37
Cześć
Ilość zdjęć i pociągów na imprezie wręcz przytłaczają ca, ale pozytywnie(y). Chyba zmienię skalę...żartowałem;)
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.482 35 1
#38
Witam,
a ja ze swojej strony pragnę wszystkim boriącym udział w tej imprezie sedecznie podziękować fajne chwile, super atmosferę oraz za podjęcie wyzwania logistyczno - organizacyjnego :)
pozdrowienia
Rysiek
 

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
496 7 0
#39
już w czerwcu może vabank II ??- było pytanie
i co najważniejsze ogólnie jest aprobata na coroczne impezy
:)
 

Podobne wątki