• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spotkanie-Kraków Główny 14-15 czerwca

M

Melchior

Gość
#1
Jak udało mi się ustalić,już jutro możemy cieszyć się nowym spotkaniem :D Jutro i pojutrze w sali lustrzanej na Dworcu Gł. w Krakowie.Imprezie towarzyszyć będą dni techniki kolejowej :grin: Pokaz makiet rozpoczyna się o 10 a kończy o 15.Sterowanie DCC.

Serdecznie zapraszamy :!: :!:
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#5
Pomimo 200% improwizacji i tym razem się udało. Martinezowa elektryka z moimi kabelkami ruszyła od kopa. Wypada mieć nadzieję że jutro i pojutrze także niespodzianek nie będzie.
Tym razem Strumień i Kennedy End robią za stacje końcowe, Bartoszów (?) i Tomków (?) za przelotowe.
Jako że zapowiada się deficyt maszynistów, jest ryzyko że kto umie obsługiwać Rocomychę ten będzie mógł sobie pojeździć...
 
OP
OP
M

Melchior

Gość
#6
Dziękuję wszystkim :!: Potkanie było super(zresztą jak zawsze) :D Mam nadzieję że ktoś jakieś foty ma :grin:
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#9
Przede wszystkim dzięki Elvisowi za jego kuferek martiboosterów.
Następna impreza już będzie pewnie na własnym sprzęcie.
Apropo's sprzętu: Martiboostery spokojnie chodzą na Rocotransformatorach, 10718 czy 10725. Ale jeśli ktoś chciałby je wykorzystać do oporu, tzn 5 amperów, mogę mu zmajstrować mocniejszy transformatorek. Podobny do tego który zasilał Kennedy End. Wersja umożliwiająca pobór 5 A przez czas dłuższy - z wentylatorkiem chłodzącym, lub identyczna jak wyżej wymieniona z której można pobierać około 3,5 A non stop - bez wentylatorka. Szczegółowy opis budowy słabszego opisałem swego czasu w stosownym temacie na forum, chyba nawet tym. Różnią się tylko ciut większą obudową i tymże wentylkiem, trafo w obu siedzi takie samo. Koszt elementów poniżej stówki. Robocizna do dogadania.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#13
Cieszę sie, że udało się zorganizować wystawę makiet i to w takim miejscu jak zabytkowy dworzec Kraków Główny, przy okazji dni Techniki Kolejowej.
Przy pierwszym peronie zgromadzono też mini-wystawę taboru, z możliwością zwiedzania kabin pojazdów trakcyjnych oraz wagonów sypialnych.
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#14
Hah imprezka przemiła choć zorganizowana dosłownie w ciągu jednego popołudnia. Mam panowie pytanie kiedy jakieś kolejne plany do spotkania otwartego dla szerokiej publiki :?:
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#15
Fajniee :grin: Chętnie bym się dołączył ,ze swoim modułem( 2 torowy szlak z przystankiem. tyle,że jest on w normie ala JA. Co prawda segment przejąciowy do "polskiej normy" jest w fazie konstrukcji ale reszta jest w mojej normie.
 
OP
OP
M

Melchior

Gość
#16
Przydało by sę określić termin "Wakacje z modelami 2008" ;) Szymek wiem że maczałeś w tym palce więc proszę o jakiś umowny termin żebym wrócił z wakacji :D
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#17
Melchior napisał(a):
Przydało by sę określić termin "Wakacje z modelami 2008" ;) Szymek wiem że maczałeś w tym palce więc proszę o jakiś umowny termin żebym wrócił z wakacji :D
Heh na razie na temat umownego terminu Wakacji z modelami nie jestem w stanie nic powiedzieć.
 

Tom

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#18
Witam.Szkoda ze nie wiedziałem o tym spotkaniu w Krakowie.Miałem czas i nie daleko.Kiedy bedzie znowu cos takiego?Chetnie bym przyjechał.Pozdrawiam
 

Podobne wątki