• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spotkanie H0e Istebna 12-15 listopada 2015

OP
OP
Z

Zv

Gość
Tak jak obiecałem kilka wniosków po imprezowych tak ku pamięci, nie wszystkie obowiązkowe ale zastosowane wszystkim ułatwią życie. Punktów 2 i 3 jako organizator w przyszłym roku nie odpuszczę.

1. od strony publiki trzeba zamocować rzep w dolnej cz skrzynek - dopuszczam zrobienie tego takerem przed spotkaniem za rok bo w tzw miedzy czasie kupię rzep i obszyję materiał więc zostanie mi część do przybicia do skrzynki ew potnę i wyślę zainteresowanym
2. ponieważ będziemy sobie już mogli na to pozwolić ze względu na ilość zbudowanych skrzynek to w spotkaniach biorą udział tylko skrzynki z właścicielem lub osobą która je całkowicie bierze na swoja głowę.
3. skrzynki bez elektryki czyli bananki w std, polaryzacji rozjazdów w ogóle nie mają miejsca bytu na spotkaniu!
4. stacje zaopatrujemy w telefony - toruniaki ztcp mają centralę a ja swoją droga pozyskam drugą może się uda za free. Brak rozkładu zostanie zastąpiony łącznością tel.
5.

Jeśli coś zapomniałem proszę dopiszcie.
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
Były teraz takie :) gdzie z pod makietą tylko przewody z torów wystawały z dechy i trzeba było zrobić na szybko elektrykę żeby jeździć :)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
PKT 3 oznacza że jeśli skrzynka nie ma bananów i spolaryzowanych rozjazdów (a ja chętnie bym dodał ze musi mieć tez żarówki jako bezpieczniki zwarcia) to na imprezy po prostu sienie nadaje..
Póki mamy mało stacji i małe stacje warto aby montowanie żarówek przy krzyżownicach stało się standardem jak bananki. Ja właśnie montuje je na Zaniemyślu...
Może byśmy uzupełnili norme H0e o takie wpisy.. nie wszyscy czytają forum HOe.. może w weekend przestudiuję i zgłoszę poprawki pod głosowanie :p może coś dorzucicie od siebie w tym temacie ale to wszystko w osobnym wątku. Poproszę Marcina aby to rozdzielił i posprzątał w temacie.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
Przy okazji Spotkania w Istebnej w tym roku chyba będzie to wymóg bezdyskusyjny... nie ma sensu ryzykować taboru bo się komuś nie chce poświęcić 10 min na montaż.
 

Podobne wątki