• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spotkanie H0e Istebna 12-15 listopada 2015

OP
OP
Z

Zv

Gość
Na początek mojej relacji z Istebnej film z Jelczem 1:87 RC


YT mówi ze film się jeszcze edytuje więc cierpliwości powinien być wkrótce obrócony i poprawiony.
Zdjęcia i kilka słów chyba już jutro...
 

KRAL

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Nie pozostaje nic innego jak podziękować Kasi i Maćkowi za wspaniały tydzień spędzony w Istebnej. I Wam wszystkim. Było wspaniale. Powrót do szarej rzeczywistości był bardzo przykry. Dziś żaden obiad nie smakuje tak dobrze, jak ten przygotowany przez Kasię. Wielkie dzięki. Adrian Lappe.
 

Załączniki

KRAL

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
I coś dla osób, które nie miały tak dużo czasu aby pójść w góry.
 

Załączniki

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
To ja jeszcze pozwolę sobie dodać kilka zdjęć w temacie ;) Jeszcze raz serdecznie dzięki wszystkim za wspaniałą imprezę :)
 

Załączniki

  • 139,6 KB Wyświetleń: 154
  • 170,7 KB Wyświetleń: 155
  • 172,4 KB Wyświetleń: 157
  • 187,5 KB Wyświetleń: 159
  • 204,6 KB Wyświetleń: 156
  • 301,6 KB Wyświetleń: 154
  • 189,9 KB Wyświetleń: 155
  • 263,5 KB Wyświetleń: 156
  • 185,4 KB Wyświetleń: 157
  • 234,7 KB Wyświetleń: 158
  • 185,8 KB Wyświetleń: 158
  • 206,8 KB Wyświetleń: 155
OP
OP
Z

Zv

Gość
Tegoroczna impreza dala mi ogromną satysfakcję i super power do pracy na następny rok. Dziękuję za udział w spotkaniu, niepowtarzalny klimat, pogaduchy co wieczór do 3 rano, wspólną zabawę przy makiecie, oglądanie zdjęć, wycieczki w góry i basen:)
Pierwszy dzień pod znakiem pracy zespołowej wszystkich uczestników bez wyjątków zaowocował ułożeniem i uruchomieniem makiety w 3 godziny! Wieczorne testowanie bigosu Kasi dostępnego przez cały czas spotkania zakończyło się ok 3 rano :)
Piątek, piękna pogoda, pierwsze jazdy, niektórzy korzystają ze spaceru, w przerwie jazd obiadek z Kasinej kuchni :) dowiadujemy się tez dzięki Sello'wi co to Geocaching! Wieczorem oglądamy prezentacje: Michała Izydorczaka o kolejkach wąskotorowych w PL (szczerze mówiąc liczyliśmy na więcej z tak bogatych zbiorów), Gunnara Christiensena publikującego zdjęcia z polskich wąskich torów na ww.tog-billeder.dk dzięki jego uprzejmości pokazałem ok 200 (w tym kilka nie publikowanych jeszcze) zdjęć, Dawida Kiersnowskiego - piękne skany pocztówek oraz Adriana Lappe i Krzyska Rutkowskiego wyprawę do Rumuni! Oglądanie fot i dyskusje zakończyły się dopiero nad ranem :)
Sobotnie śniadanie ok 9.00 i na luziku od 10.00 prezentowaliśmy makietę gościom z Trójwsi, kolegom którzy przyjechali nas odwiedzić, pozdrawiamy ekipę z Krakowa dzięki której makieta spokojnie działała dla publiczności podczas gdy my poszliśmy znowu jeść Kasine pyszności. Oczywiście potem ugościliśmy obiadem wszystkich naszych gości :) Ponownie część uczestników deptała Beskidy w poszukiwaniu kotów :) i plenerów do pięknych jesiennych zdjęć.
Niedziela to ponowna prezentacja makiety społeczności Istebnej która po południowej mszy odwiedziła nas dość licznie. Dzięki pracy zespołowej od godziny 14.30 udało nam się w półtorej godziny rozebrać makietę spakować samochody oddać salę i o 16 wpakować się jak zwycięzcy do Kasi na obiadek :) Ci którzy zostali do poniedziałku cała grupą poszli okupować aquapark w Istebnej.
Bardzo luźna formuła spotkania, bardzo fajne dyskusje o wszystkim, frajda przy makiecie to wszystko dzięki uczestnikom.
Wg mnie kawałek szlaku toruńskiej ekipy i plaża z Przybrodzina Sello naprawdę rullez!! Super klimaty wąskotorowe. Dawid z Markiem uzupełnili makietę o klasyczne pola i łąki, Marcin - debiutant wąskotorowy pokazał pięknie wykończony pod każdym względem kawałek szlaku! skrzynka pomalowana z gniazdami LNbox elektryka wykończona na najwyższym std - tor pięknie szutrowany - zieleń 5+ jeśli tak debiutuje to boję się o jego przyszłych prac!!! Stacyjka Cichutka Cześka pięknie wpisywała się w całość i co bardzo cieszy będzie przekuta na rozjazdy 1:7!! Stacyjka Kralowo jeszcze bez głowic wjazdowych również przepięknie wykończona ale to przecież premiera - nie wszyscy zaczynali z tak piękną stacją. kolejny moduł to wąwóz Moniki i Krzyśka w których zajefajnie znikały nasze Rumuny. Uzupełnieniem szlaku było Annopole Marcina Krigiera. Jeśli nikogo nie pominąłem to pozostaje nam kawałek kolei "podkładowej" czyli szlak ułożony na pseudo filarach z podkładów na modułach imitujących torfowisko i tereny zalewowe jeśli dobrze pamiętam z kolejki Jędrzejowskiej. Listę zamyka stacja Zaniemyśl i most z Przygłowa. Niepodległościowo z okazji 11 listopada na szufladzie gościł Pociąg Pancerny "Śmiały" w malowaniu z 1918r.
relacja i zdjęcia ze spotkania będą również dostępne w jednym z wydawnictw dla miłośników kolei.
Dziękuję wszystkim za niepowtarzalny przyjacielski niemal klimat spotkania wiem, że pisząc to jako organizator zapewne zostanę posądzony o samochwalstwo ale dla mnie to najlepsze spotkanie w którym brałem udział od dawna. Wszystkie idee modelarstwa kolejowego bez zadęcia, gwiazdorstwa tylko na luzie z uśmiechem przy pogaduchach z drineczkiem :) Dzięki Wam odbędzie się Istebna 2016 :) choć dla wtajemniczonych będzie to 2014.....
Garść zdjęć, oczywiście tendencyjnie najwięcej z Zaniemyśla.

DSC08565.JPG DSC08568.JPG DSC08570.JPG DSC08572.JPG DSC08576.JPG DSC08583.JPG DSC08588.JPG DSC08593.JPG DSC08605.JPG DSC08610.JPG DSC08615.JPG DSC08619.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Z

Zv

Gość
Kilka słów refleksji i postanowień po spotkaniu wkrótce. Ciężko zebrać myśli jak wali śnieg i zaraz będzie można śmigać na desce :p i jeszcze ta myśl o nogach i kropelce... :)
 

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
W imieniu ekipy z Krakowa SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA SUPER ATMOSFERĘ i domowe przyjęcie.(y)
Szczególne Podziękowanie dla KASI za szrekową zupkę .
Mówiąc w swoim imieniu w przyszłym roku postaram się dołączyć jako pełnoprawny uczestnik:).
Maćku wielkie brawa za atmosferę i klimat spotkania.
 

Podobne wątki