• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spotkania przy Toruńskiej Makiecie Modułowej 9-10-11.10.2009

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#1
Jako, że w okolicach Torunia mało sie dzieje, a jako młoda ekipa dopiero zaczynamy chcemy zaprosić kolegów modelarzy tych doświadczonych w bojach jak i początkujących jak my na spotkanie które odbędzie sie 9-10-11 października w pomieszczeniach MSM Toruń (planujemy by takie spotkania odbywały sie raz na kwartał w drugi msc kwartalu)
Zapraszamy zarówno z modułami jak i taborem, jesteśmy mlodą grupą, przy naszej makiecie jest dużo do poprawienia jednak jężeli macie ochotę spotkać sie z zapaleńcami podbnymi do was podpiąć wasze moduły niekoniecznie hieperrealistyczne, pogadać Zapraszamy (Wiem że Poznań niebawem ale akurat wtedy dostalisy sale)

wszystkich zainteresowanych przybyciem prosze o kontakt PW lub gg 1658867

szczegóły ------------>http://www.spkizt.fora.pl/modelarstwo,14/spotkania-przy-tmm-pazdziernik-2009,520.html
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#3
Byłem, widziałem. :) Moja wizyta trwała bardzo krótko, poznałem osobiście Łukasza i innego naszego forumowicza macieja KK. Niestety nie porozmawialiśmy prawie wcale, chłopaki dostrajali makietę, były jakieś problemy ze zwarciem, ale to już pewnie Łukasz napisze osobiście. Kilka fotek.
Na zdjęciach stacja Szembruk Roberta Koli, wierny model stacji z linii Gardeja-Łasin. Stacja Maciejowice Wsch. Górka rozrządowa działała.
 

Załączniki

OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#4
Dziękuje Zbyszku za wizyte, Przepraszam ze niebyło nam dane pogadać ale całośc zaczełą żyć dopiero w sobotę popołudniu i udalo sie nawet przejechać dwa pełne rozkłady (tak na marginesie zapraszam kiedys w środe do modelarni)
A niedziela to już sama przyjemnośc

Górka okazała sie po modyfikacjach w pełni funkcjonalnym tworem można na niej prowadzić sprawnie pełny rozrząd
Mieliśmy coprawda małe problemy ze sterowaniem a raczej wydajnościa DCC ale digi2 sadze załatwiło by spraweę
Telefony i łacznośc zdała egzamin super zabawa
Zapraszam wszytkich na nastepne spotkanie w styczniu
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#9
Adam napisał(a):
A ja mam pytanie do zdjęcia TMM4 kto zaprojektował rozjazd podwójny w torze głównym ??
Rozjazdy podwójne w torze głównym, mają miejsce w rzeczywistości. Przynajmniej ja znam taką stację.
Jak nic nie stanie na przeszkodzie, to się w styczniu zjawię na dłużej.
Może do tego czasu skończę pewien wagon, to się go przetestuje jak jeździ. ;)
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#11
Też bym zobaczył chętnie taką fotkę gdzie w torze głównym jest takowy rozjazd.
Z tego co jest napisane w książce rozjazdów podwójnych w torach głównych sie nie stosuje, w torach bocznych stosuje sie ale za odpowiednią zgodą...
 

ministerek

Aktywny użytkownik
Reakcje
269 10 2
#13
Paweł Piotr napisał(a):
Zbyszek pisze:
Rozjazdy podwójne w torze głównym, mają miejsce w rzeczywistości. Przynajmniej ja znam taką stację.
Prosimy i jakieś bliższe namiary na tą stację...

np Skoki na linii Poznań Wschód - Wągrowiec
Pierwszy rozjazd od strony Poznania.
Międzychód, kiedyś Bzowo Goraj (rozebrane 3/4 stacji)
Trzciel, itd
 

Załączniki

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#16
Zbyszek napisał(a):
Proszę bardzo Panowie: Stacja/obecnie zdegradowana do przystanku osobowego-Drzycim, na linii Wierzchucin-Laskowice Pomorskie.
Może warto by już wydzielić odpowiedni wątek. Proponuję nazwę-trudne słowo:
Zwrotnica trójdrożna :D
Zbyszek to nie zwrotnica trójdrożna a rozjazd podwójny.

Właśnie pracuję nad takimi rozjazdami na swoją makietę. Niżej załączam zdjęcia nieudanych wersji. Ale właśnie kończę maszynkę do cięcia profili i wtedy zaprezentuję wersję poprawnie zbudowaną.
 

Załączniki

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#17
nazwa stacji będzie zmieniona z Maciejowic Wschodnich na Biały Dunajec bo właśnie na tym układzie torowym będę się wzorował jutro jadę zamówić skrzynki na nowe moduły
 

Podobne wątki