• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spotkania modelarzy skala 0

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#1
Witajcie

Zastanawiam się czy na terenie naszego kraju odbywają się jakieś wystawy makiet w skali 0 ? Albo spotkania na których można się spotkać i wymienić doświadczenia ?

Zaczynam budowę kawałka szlaku w skali 0 i się zastanawiam czy będzie szansa się gdzieś spotkać czy pozostaje zabawa w swoich czterech kątach...
 
Ostatnio edytowane:

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#5
To może należało by zrobić spotkanie zbieraczy tej skali, np. na giełdzie modelarskiej w pażdzierniku w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie przy ul. Towarowej. Może koledzy macie inne propozycje.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#7
Jest trochę w naszym kraju miłośników kolejnictwa w skali 0, a że działają w samotności to już inna sprawa. Modelmania ma w swojej ofercie modele w tej skali i się sprzedają, problemem jest brak osoby, która by mogła zaaranżować spotkanie tych osób. Konrad miał dobre chęci i na tych chęciach się skończyło. A miało być tak pięknie.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#8
Mateuszu. Jednak jest trochę w naszym kraju miłośników kolejnictwa w skali 0, a że działają w samotności to już inna sprawa. Modelmania ma w swojej ofercie modele w tej skali i się sprzedają, problemem jest brak osoby, która by mogła zaaranżować spotkanie tych osób. Konrad miał dobre chęci i na tych chęciach się skończyło. A miało być tak pięknie.
Żaden problem zaaranżować takie spotkanie, w przyszłym roku mogę podjąć się jego organizacji w Toruniu takiego spotkania tylko pytanie ile osób było by chętne do uczestnictwa ? Nie liczę, że będzie to 50 lub więcej osób które zgłaszały się na organizowane wystawy modułowe w skali H0 które organizowałem,ale jak by się zebrało około 10 osób to dla mnie sens, tylko czy to jest realne ?
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#9
maciekk napisał(a):
Żaden problem zaaranżować takie spotkanie, w przyszłym roku mogę podjąć się jego organizacji w Toruniu...
Czy masz na myśli spotkanie tylko dla tych, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa czy też otwarte dla szerokiej publiczności "z ulicy" ? Szczerze mówiąc jakoś nie odczuwam potrzeby popularyzacji modelarstwa kolejowego wśród ludności i takie "zamknięte" spotkanie bardziej by mi odpowiadało. Oczywiście w takiej sytuacji trzeba zrobić zrzutkę na wynajęcie sali ale nie musi to być przecież od razu jakaś wielka hala zważywszy na fakt, że może się okazać iż wszystkie przywiezione moduły zmieszczą się w szatni jakiejś małej salki gimnastycznej ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
maciekk

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#10
Czy masz na myśli spotkanie tylko dla tych, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa czy też otwarte dla szerokiej publiczności "z ulicy" ? Szczerze mówiąc jakoś nie odczuwam potrzeby popularyzacji modelarstwa kolejowego wśród ludności i takie "zamknięte" spotkanie bardziej by mi odpowiadało. Oczywiście w takiej sytuacji trzeba zrobić zrzutkę na wynajęcie sali ale nie musi to być przecież od razu jakaś wielka hala zważywszy na fakt, że może się okazać iż wszystkie przywiezione moduły zmieszczą się w szatni jakiejś małej salki gimnastycznej ;)
Myśle że to kwestia do dogadania. Osobiście też wole zamknięte spotkania. ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#11
Wprawdzie w ogóle nie zajmuję się "zerówką", ale pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze: wydaje mi się, że można spróbować połączyć imprezę zamkniętą z otwartą, wyznaczając parę godzin dla publiczności, a w pozostałym czasie bawić się we własnym gronie. Myślę, że takie publiczne pokazanie zalet tej wielkości mogłoby się przyczynić do (niewielkiego, ale jednak) wzrostu popularności "0".
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#13
Koledzy. Jeśli chodzi o skalę 0 to dużą salę z makietą w tej skali ma kolega Tomasz Stangel, tylko On na tym forum się nie udziela. Pytanie jest takie, czy On byłby chętny zorganizować takie spotkanie modelarzy tej skali u siebie w Zgierzu .Zaletą tego miejsca jest bliskość do autostrad A1 i A2, czyli łatwy dojazd z wszystkich kierunków naszego kraju. Tak jak napisał kolega Tempest, może się okazać że gotowych modułów jest z 5szt, osobną kwestią pozostaje pytanie, czy można było by je ze sobą połączyć.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#14
Makieta Tomka jest jakby całością, nie sądzę aby były miejsca w niej do podłączenia przypadkowych skrzynek, ale mogę się mylić.
Tak jak "Jedynka" tak i "Zerówka" w naszym pięknym kraju to niestety margines modelarski.

Sądzę że większy zainteresowanie było by torem wąskim , bo tory to przecież HO
Nie do końca, rozstaw owszem, ale reszty bezkrytycznie z H0 się nie zaadoptuje.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#16
Nie ma co rozdzierać szat, są swoi i mniej swoi, zawsze tak było jest i będzie, spotkania aranżowane na siłę niczego nie zmienią, gdyby było dziesięciu modelarzy budujących w zerówce, i każdy miał kilka skrzynek według jakiegoś standardu zakończonych, spotkanie stało by się faktem, ktoś by się za to wziął i zorganizował, niestety pomysłów i marzeń nie da się połączyć i stworzyć makietę, a na razie tylko tyle jest w zerówce.
 

Paweł P1

Aktywny użytkownik
Reakcje
409 0 0
#17
Koledzy. Jeśli chodzi o skalę 0 to dużą salę z makietą w tej skali ma kolega Tomasz Stangel ... Pytanie jest takie, czy On byłby chętny zorganizować takie spotkanie modelarzy tej skali u siebie w Zgierzu. ...
Rok temu było takie spotkanie u Tomka w Zgierzu, a modelarze przyjechali z taborem w różnych skalach od H0 do 1.
Ideą spotkania były warsztaty modelarskie i wymiana doświadczeń.
Obecna była też firma z Niemiec.
Można obejrzeć to spotkanie na filmie -