• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Spokojny start

OP
OP
Karol Walesieniuk

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#21
Pewnie mnie pocisniecie ale mam zone malarza i ona ma duuuuuzo akryli to wziolem po kropelce czerwonego zoltego i brazowego zmiksowalek i wyszedl taki rudy
[DOUBLEPOST=1496344317][/DOUBLEPOST]Czym obciac szyne aby uzyskac taki fajny efekt jak jest w fabrycznym torze
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#23
Pewnie mnie pocisniecie ale mam zone malarza i ona ma duuuuuzo akryli to wziolem po kropelce czerwonego zoltego i brazowego zmiksowalek i wyszedl taki rudy
[DOUBLEPOST=1496344317][/DOUBLEPOST]Czym obciac szyne aby uzyskac taki fajny efekt jak jest w fabrycznym torze
Facet zwracaj uwagę na pisownię bo wychodzi straszny bełkot.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#24
Pewnie mnie pocisniecie ale mam zone malarza i ona ma duuuuuzo akryli to wziolem po kropelce czerwonego zoltego i brazowego zmiksowalek i wyszedl taki rudy
[DOUBLEPOST=1496344317][/DOUBLEPOST]Czym obciac szyne aby uzyskac taki fajny efekt jak jest w fabrycznym torze
Ja Cię na pewno nie będę pociskał Panie Bolec.Aczkolwiek taki Nick różnie można zinterpretować,chyba że Bolec ma być Bolek przez K.
Popraw się z pisownią,bo lipa straszna wychodzi,aż w oczy szczypie.Wstyd.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#25
Aczkolwiek taki Nick różnie można zinterpretować
Podobnie jak Twój, argumenty ad personam nie są przejawem dobrego wychowania, a przecież za takiego każdy się uważa.

Można to ująć bardziej łagodnie.

Kolego "Bolec" abstrahując od znaczenia Twojego nicka, prosimy o przyłożenie większej wagi do sposobu wypowiadania się, ze szczególnym naciskiem na interpunkcję, składnię a co najważniejsze ogólny sens wypowiedzi.
Jak przystało na człowieka w Twoim wieku, powinieneś bardziej szanować język ojczysty i odbiorców, do których kierujesz swe wypowiedzi, jak dotąd chaotyczne i bełkotliwe.
 
OP
OP
Karol Walesieniuk

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#26
Witam!

Słowem wstępu chciałbym przeprosić za wcześniejsze dwa moje posty - rzeczywiście są słabe. Na obronę jedyne co mogę powiedzieć to pośpiech i pisanie posta na telefonie. Wybaczcie.

Wracając do głównego wątku, pracę nad dioramą posuwają się do przodu. Zaszpachlowałem oraz oszlifowałem krawędzie dioramy które w następnym kroku pomaluję na czarno.

Będąc na wyjeździe u teściów poszedłem do lasu w poszukiwaniu materiałów na budowę. Zebrałem 4 kolory ziemi które po przesianiu przez pończochę są delikatne niczym pył i myślę że świetnie nadadzą się jako imitacja ziemi. Cytując jednego z kolegów z forum: "nic nie imituje ziemi lepiej niż ziemia"

Po przesiewaniu przez rożne rodzaje sit niechcący uzyskałem coś łudząco podobnego gramaturą do szutrów dostępnych w sklepie. Pomarańczowo brązowy raczej nie znajdzie zastosowania natomiast szary może być porównywalny do szutru dostępnego w handlu. Po powrocie do domu dokonam porównania gramatury z zakupionym już polakiem.

Zebrałem również różne rodzaje mchów i traw. Z trawy chcę spróbować wykonać sitowie lub coś w tym stylu. natomiast mchów użyć jako proszku do osypywania drzewek. Ciekaw jestem jakie uzyskam wyniki. Traktuję to jako eksperyment docelowo zaopatrzę się w liście dostępne w handlu.

Na koniec jeszcze wspomnę że spróbuje wykonać podsypkę pod drzewka imitującą ściółkę. Do drzew iglastych starte w moździerzu suche igły sosnowe natomiast liściastych stare w moździerzu liście chyba dębu.

Pytanie do was:
1. Czy warto pod trawę sadzoną elektrosadzarką wpierw wysypać piasek?
 

Załączniki

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#27
Można tak zrobić , piasek zrobi imitacje normalnego gruntu i dodatkowo będzie latwiej o zrobienie jakiejś drogi gruntowej bo już jest podstawa (baza) . Po skończeniu siania traw , po prostu tylko wystarczy delikatnie wszystko podsypać przesianym piaskiem i gotowe . To tak na szybko .
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#29
O piasku koledzy już się wypowiedzieli , dodam tylko żebyś uważał z mchem ponieważ potrafi niespodziewanie "ożyć" gdy otrzyma odrobinę wilgoci.
 
OP
OP
Karol Walesieniuk

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#30
Mimo wielkich chęci niestety delegacje nie pomagają w szybkim zrobieniu makiety. Zdjęcia z ubiegłego tygodnia oraz z dziś.
Makieta została pomalowana na czarno oraz wykonałem drzewo z drutu już wiem, że za mało warstw kleju na pniu.

Dziś wykonałem posypanie różnymi wcześniej zebranymi piaskami oraz dołożyłem liście/igły na drzewko i wyszła chyba koślawa sosna.

Z wielką niecierpliwością czekam na zakupy z allegro tj. łapka na muchy oraz trawa elektrostatyczna.
 

Załączniki

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#32
Poobserwuj też prawdziwe sosny:
- ogólne proporcje wysokości do szerokości
- na jakim poziomie zaczyna się korona
- jaki jest kolor pnia - czy wszędzie taki sam ?
 
OP
OP
Karol Walesieniuk

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#33
Te drzewko to taka próba tylko nie wiedziałem co wyjdzie z powodu własnej posypki. Teraz już wiem, że bardziej będą to sosny z ta posypką. Kolor pnia od jasno brązowego do ciemnobrązowego.
 
OP
OP
Karol Walesieniuk

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#34
W sumie to chyba koniec. :)
 

Załączniki

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#35
Bardzo ładnie ci wyszło, widać się napracowałeś, ale teraz postaw na dioramie jakiś normalny wagon, bo ten dołączany do czasopisma psuje efekt Twojej pracy.
Jak już to zrobisz to zrób zdjęcia makro z poziomu terenu. wówczas detale będą bardziej cieszyły oko.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 16
Buduję makietę 207

Podobne wątki