• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Specjalne

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#1
Witam . Mam pytanie jako że w mojej kolekcji oprócz ciężarowych i osobowych nie ma żadnych militarnych , strażackich czy policyjnych to jak mi możecie doradzić ? Jeśli kupię teraz jakiś model strażacki to otwierać nowy temat w kategorii specjalne i powoli powoli rozwijać ten temat czy wezucić go poprostu np. do cieżarowych ? Pozdrawiam
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#2
Jeżeli zamierzasz mieć tylko jeden model strażacki, to nie ma sensu zakładać dla niego osobnego tematu. Jak planujesz jeszcze jakieś zakupy takich specjalnych miniaturek to warto założyć osobny temat.
 
OP
OP
pacek23

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#3
To u mnie wygląda to tak że planować to ja planuję dużo tylko kupuje modele tak często na ile pozwala fundusz :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#4
To tak każdy z nas robi. Jak są fundusze to modele kupujemy. No a zasobność portfela nie ma za bardzo nic do planów zakupowych, bo planować można dużo, a realizacja planów jest na poziomie możliwości finansowych. Ale jak założysz sobie kolekcjonowanie np. "strażaków", to już warto założyć temat osobny i powoli sukcesywnie powiększać kolekcję o kolejne miniaturki. :)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#5
Witam . Mam pytanie jako że w mojej kolekcji oprócz ciężarowych i osobowych nie ma żadnych militarnych , strażackich czy policyjnych to jak mi możecie doradzić ? Jeśli kupię teraz jakiś model strażacki to otwierać nowy temat w kategorii specjalne i powoli powoli rozwijać ten temat czy wezucić go poprostu np. do cieżarowych ? Pozdrawiam
Zakładaj nowy temat do każdej kategorii pojazdów, które masz w planie pokazać. Bo plany to jedno, a życie to później weryfikuje. Ja właśnie sam taki błąd kilka dni temu popełniłem, bo co innego planowałem, a co innego wyszło. W rezultacie mam wielki misz-masz tematyczny w jednym wątku, który teraz będę musiał jakoś usystematyzować , ale już z pomocą admina. A można było tego uniknąć zakładając od razu osobne tematy.;)
 
OP
OP
pacek23

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#7
Wracając do tego mojego pytania to co sądzicie jeśli otworze temat specjalne i będę tam dodawał policyjne strażackie militarne karetki bez osobnych podziałów takich jak np. Specjalne-wojskowe lub specjalne-policyjne tylko po prostu wszystko będę dodawał do kategorii specjalne ogólnie ? :) Pozdrawiam Patryk
 
OP
OP
pacek23

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#8
Witam.Mam jeszcze pytanie czy betoniarke lub wywrotkę mam dodać do specjalistycznych czy jak bedą to jakieś pojedyncze sztuki raz na rok mogę spokojnie dodać do ciężarowych ? Pozdrawiam