• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Specjalne - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Dziś nowość Buscha. Zagościł u mnie UAZ 469 w barwach NRD-owskich wojsk GST. Powiem, że zrobiony jest naprawdę bardzo dobrze, zresztą oceńcie sami. Ostanie cztery zdjęcia to porównanie z żywicznym modelem produkcji SAW-Models.


UAZ 469 NRD 001.jpg
UAZ 469 NRD 002.jpg
UAZ 469 NRD 003.jpg
UAZ 469 NRD 004.jpg
UAZ 469 NRD 005.jpg






I teraz fotki miniaturki Buscha i SAW-Models


UAZ 469 porównanie 001.jpg
UAZ 469 porównanie 002.jpg
UAZ 469 porównanie 003.jpg
UAZ 469 porównanie 004.jpg
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
W "Buszowym" coś te kółka nie bardzo. Wielkie jakieś i ten bieżnik też przerysowany, ale model super, tylko ja poczekam na wersję z "dachem"! ;)
Pozdrawiam.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Tylko dlaczego zrobili go bez plandeki.:(
Tego nie wiem. Może to pierwsze takie modele? Mam nadzieję, że zaniedługo zrobią i model z plandeką. Na razie pozostanie letnia wersja.
Ciekawe czy oznaczenie niemieckich wojsk da się łatwo usunąć i nie uszkodzi się plastiku. Wtedy będzie naprawdę świetna baza do przeróbek.
W "Buszowym" coś te kółka nie bardzo. Wielkie jakieś i ten bieżnik też przerysowany,
Koła rzeczywiście trochę inne. Ale podejrzewam, że da się ogarnąć jakieś koła bardziej pasujące.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Jestem zaskoczony ze UAZy wyszly, super, świetna alternatywa do przeróbek i duzy plus za swiatła :) Oznaczenia zmyjesz ale wydaje mi sie ze plastik jest malowany wiec moze zejsc razem z farbą.
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Znajomy miał identycznego, odkupionego pod koniec lat 80 na przetargu z Milicji. Na lato też zdejmował plandekę i nadstawki bocznych drzwi. Wtedy to był szpan, jak się jechało w lecie nad jezioro w takim "cabrio". Wiatr we włosach i te spojrzenia płci przeciwnej:cool:... Ech...
Gorzej, jak się zachciało pojeździć po przy jeziornych błotach, wtedy wygląd kierowcy i pasażerów, jak Jożina z Bażin murowany.

Świetny model, Busch naprawdę pokazał kawał dobrej roboty modelarskiej. Proporcje nadwozia odwzorowane idealnie, razi może trochę to oszklenie przedniej szyby, ale ujdzie w tłoku. Opony też wydaja mi się ok, ponieważ często się stosowało takie "balony" z przyczep rolniczych. Wspomniany znajomy właśnie jeździł na takich. Też mam nadzieję, że Busch następne modele wypuści z gotową zdejmowaną opończą, chociaż ja bym najlepiej go widział w takiej konfiguracji wraz z nadstawkami bocznych szyb.
Zobaczymy zatem jaki będzie dalszy rozwój tej miniatury.
 

Podobne wątki