• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Specjalne - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.938 386 20
Bardzo fajnie prezentuje się, szczególnie na tej fotce porównawczej z UAZem i Jelczem, co do samego modelu łatwo zweryfikować, w skali powinien mieć +- 4.42cm długości i 1.97cm wysokości w szczytowym punkcie konstrukcji dachu.
No to żeby wyjaśnić wszystkim zrobiłem zdjęcia z suwmiarką:

IMG_0395.jpg
IMG_0396.jpg
IMG_0397.jpg


Niestety, Herpa przeskalowała ten model. :(
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Dla mnie ważne ze jest i warto posiadac go w swojej kolekcji, nie jest to rażące przeskalowanie, czesi wypuscili ten model 4 ro drzwiowy do sklejania, tez ciekawy ale niemialem okazji zrobic porownania czeskiego i herpowskiego.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.938 386 20
Dzięki Pawłowi z Toys&Models i u mnie zaparkował strażaci Volkswagen. Jedyny niedosyt, który pozostaje to brak takiego w oryginale... A szkoda, bo można było zrobić naprawdę fajny model...

img-0781_1.jpg
img-0782_1.jpg
img-0783_1.jpg
img-0786_1.jpg
img-0787_1.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Dobrze, że polonik. Mniej ważne, że bez odpowiednika w 1:1 i dobrze, że go masz;) Lecz moim zdaniem albo zdjęcia przekłamują, albo belka z lekka przeskalowana.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.938 386 20
Czyli model 1:87 jest zbliżony do oryginału.
No i bardzo dobrze. Ja już się przyzwyczaiłem, że nie ma idealnych modeli robionych przez wielkie firmy. Zawsze są jakieś niedociągnięcia. Także bardzo dobrze, że taki model, mocno zbliżony do oryginału, powstał. Idealne modele, odwzorowujące rzeczywistość, to trzeba sobie samemu zrobić. ;) :)
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.486 158 2
No i bardzo dobrze. Ja już się przyzwyczaiłem, że nie ma idealnych modeli robionych przez wielkie firmy. Zawsze są jakieś niedociągnięcia. Także bardzo dobrze, że taki model, mocno zbliżony do oryginału, powstał. Idealne modele, odwzorowujące rzeczywistość, to trzeba sobie samemu zrobić. ;) :)
No niestety tak jest... ale jak nie ma modeli w 95/100% takich jak oryginał... to trzeba sie takimi posiłkować.
Nie ma co narzekać, zawsze kilka poloników zbierzesz.
 

Podobne wątki