• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Specjalne - Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#1
Kolejny temat na forum zacznę od modelu, który jest wszystkim dobrze znany.
Jego premiera w 2013 roku odbiła się szerokim echem na forum i w związku z tym był już tu wielokrotnie pokazywany.
Mowa tu oczywiście o Land Roverze w malowaniu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Świetnie wykonany model i w dodatku "polonik".
W tej prezentacji wystąpi wspólnie z quadem marki POLARIS wyprodukowanym przez Wikinga. Tutaj też jest powiedzmy polski lokalny akcent, bowiem amerykańska fabryka Polarisa mieści się w Opolu.
Obydwa w/w modele były już prezentowane do tej pory, ale chyba nie w zimowej scenerii...
A że czas odpowiedni i mówią, że zima nie powiedziała ostatniego słowa, to taka prezentacja na czasie. Na tej na szybko zaimprowizowanej "dioramie" wystąpili:
1. Land Rover Defender GOPR - BUSCH
2. Quad Polaris Sportsman 650 - WIKING
3. Przyczepa do motocykli - Herpa (najazdy do przyczepy z BUSCHa)
4. Choinki - BUSCH
5. Figurki - Faller, Noch.
6 Śnieg - soda oczyszczona;)

Zapraszam do oglądania:
gopr1.JPG
gopr11.jpg

gopr3.jpg
gopr4.jpg

gopr7.jpg

gopr12.jpg
gopr13.jpg

gopr17.jpg

gopr20.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#2
Land Rover zrobiony kapitalnie. Ale prezentacja rewelacyjna. Modele wyglądają jak w rzeczywistym świecie. Lubię takie prezntacje. (y)
 

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#5
Świetna scenka i modele, szkoda że quad nie w czerwonym kolorze. Czy Land Rover w malowaniu GOPR jest jeszcze gdzieś dostępny?
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#7
Dziękuję wszystkim za miłe słowa.
Też uważam, że model pokazany w jakiejś zaaranżowanej scenerii nabiera nowego wyrazu i przyciąga bardziej uwagę.

Świetna scenka i modele, szkoda że quad nie w czerwonym kolorze. Czy Land Rover w malowaniu GOPR jest jeszcze gdzieś dostępny?
Land Rover GOPR-u to już biały kruk. Myślę, że trzeba szukać po portalach aukcyjnych.
Co do koloru quada, to kwestia gustu. Mnie do powyższej prezentacji zainspirowało zdjęcie znalezione w necie, ze strony: ścigacz.pl
A tutaj jak trafił, wszystkie kolory pasują;)

1517853681469.png
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#11
Odświeżam temat w kategorii modeli pojazdów specjalistycznych.
Dzisiaj kilka lawet pomocy drogowej.

Mercedes z Herpy:
DSCN1256.JPG
DSCN1257.JPG
DSCN1263.JPG


Następna to AVIA, producent czeska firma IGRA:
DSCN1258.JPG
DSCN1259.JPG


Mercedes Atego z WIKINGA:
DSCN1260.JPG
DSCN1261.JPG
DSCN1262.JPG

CDN
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#12
Mercedes z Wikinga bije na głowę konkurentów, ale żeby nie było wszystkie trzy warte posiadania , każdy przedstawia inny etap lawetowania , a jak znam życie wszystkie trzy mogły by się spotkać na jednej ulicy w Polsce :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#14
Fajne te modele. Staruszki bardzo ciekawe, ale wikingowy model najlepszy. (y)
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#17
Atego jest wykonany naprawdę bardzo dobrze (posiadam i zaskoczył mnie jakością). Mercedes ma potencjał do przeróbki w Avii poprawiłbym belkę na dachu i dopracował wciągarkę. Gratuluję posiadania.
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#18
Dziękuję wszystkim za wyrażone opinie i komentarze.

To prawda, Atego Wikinga zaskakuje. Jest to bardzo szczegółowo wykonany model i z uwagi na dużą ilość ruchomych elementów, można go prezentować w ciekawych inscenizacjach. Na żywo, to chyba flagowy model większości podmiotów świadczących usługi pomocy drogowej.

Avię nabyłem jakieś kilkanaście lat temu z sentymentu, bowiem podobną jeździł znajomy, który swoją lawetę odkupił od PZM-otu. Praktycznie nie różniła się niczym, jedynie przednią atrapą. W modelu jest już w wersji po liftingowej. Co do koguta, to oryginalnie był tam taki pomarańczowy "kołek" imitujący czeską Teslę, w dodatku brzydko przyklejony (ze śladami kleju). Usunąłem go i dałem tam herpowską wersję belki Hella RTK. Może nie do końca pasuje, z uwagi na kształt dachu (obły) ale wydaje mi się, że i tak jest lepiej ;)

A zabytkowy Mercedes też ma swój urok (wydaje mi się, że to model 809 ale nie jestem pewien, jeśli ktoś zna dokładne jego oznaczenie, proszę o sprostowanie), jeszcze do niedawna widziałem takiego w firmie, która zajmowała się skupowaniem wraków samochodowych.

W związku z tym, że prezentowane modele się podobały, to teraz na zakończenie wątku holowania jeszcze trzy pojazdy.
Na początek waga lekka:)
Pierwszy model z Rietze'a, Mitsubishi Pajero z tzw. dwukołówką (tzw. motylkiem) w malowaniu ÖAMTC (Österreichischer Automobil-, Motorrad- und Touring Club, czyli austriacki odpowiednik naszego PZM-otu). Zaprezentowałem go na drugim zdjęciu w wersji roboczej:
DSCN1264.JPG
DSCN1266.JPG


Drugi pojazd, to znana już zabudowa z firmy Herpa ale tym razem umiejscowiona na MANie L2000:
DSCN1267.JPG
DSCN1268.JPG


I na koniec waga ciężka, model Mercedesa SK z firmy KIBRI do samodzielnego montażu. Może nie powala swoją finezyjnością jak gotowe modele, ale dają za to dużo frajdy podczas sklejania. Tego akurat nabyłem już w stanie "gotowym" z portalu aukcyjnego:
DSCN1270.JPG
DSCN1271.JPG
DSCN1275.JPG


Zapraszam do komentowania.
CDN
 

Podobne wątki