• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Specjalistyczne narzedzia modelarskiekie DIY.

Z

Zv

Gość
#1
Każdy z nas ma rożne wynalazki. Może warto zaprezentować czym ułatwiamy sobie pracę. Dziś mały plagiat. Niektóre przyrządy "znanej firmy na F" są drogie, daleko i trzeba czekać..więc sobie zrobiłem. Powstaną i inne :) Ten ściągacz powstał jeszcze bez udziału nowej frezarki ale inne będą już całkowicie obrabiane maszynowo. Rysunek za free udostępnię zainteresowanym z wymiarami.

Ściagacz..jpg Ściągacz.jpg
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#5
Zamawiam sobie przystawkę do tokarni do toczenia kul. Taką sobie zaprojektowałem, stalową, dopasowaną do mojej tokarni. Pierwszy lepszy z brzegu gość z obrabiarkami wycenił mi to na 280 pln.

Przystawka do toczenia kul..jpg
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#13
Przystawka do toczenia kul. Wykonanie Nemo ☺ zamontowałem wsadziłem pręt i zrobilem kulkę. Pozostaje mi tylko ją wyskalować i oprawić rączkę.

Foto przez lupę.
20160111_135443.jpg

20160111_135511.jpg
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#15
albo zgubię :)
najpierw muszę opanować sprzęt i toczyć trochę innym nożem. Sprzęt jest przede wszystkim do powtarzalnych dekli cystern i klap dymnic.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#17
Maciek, jest prośba zanim uruchomisz ponownie, wyjmij klucz z trzymaka i zamknij osłonę:eek:. Chciał bym Cię jeszcze zobaczyć z całą twarzą;)
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#18
Hej spoko nie da się uruchomić z kluczem w uchwycie bo trzeba zamknąć osłonę :D :D
[DOUBLEPOST=1452616067][/DOUBLEPOST]Po za tym dostalem kiedys od Miśka i stosuje sie przykładnie do zawartych instrukcji!!
20160112_172451.jpg 20160112_172503.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#20
Pawełku wiem, ale nie chciałem wypisywać mądrych słów, nie dla wszystkich zrozumiałych. Nie każdy (niestety wiem to z doświadczenia) wie co to system Cushmanna, a o systemie DIN 6350, 55027 itd nie wspomnę.;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 67
Techniki modelarskie 24

Podobne wątki