• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Specjalistyczne - irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#1
Stary temat gdziś "wcieło", więc zakładam nowy.
Na początek warszawskie straże.Modele wykonałem na bazie Roco, Tololoko, Igry oraz wielu żywicznych konwersji.

SAM_6142.jpg
 

Załączniki

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#3
Lotniskowy to Dodge Cheetah.Na Okęciu były takie dwa a kolejne dwa stacjonowały w Ursusie.Jednego z nich też mam w planach do zrobienia.
Również Tatra 148 jest z warszawskiego Okęcia.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#4
Modele piękne, trudno wybrać faworyta. Właściwie wszystkie mi się podobają, a nie przepadam za strażackimi.
 

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Piękna kolekcja. Moim faworytem jest zdecydowanie Jelcz GCBA. Doskonale dopracowałeś w nim każdy szczegół. Tatra 815 równie wspaniała. Bardzo mi się podoba duża ilość sprzętu na jej zabudowie. Czekam na kolejne rarytasy.
 
M

Maverick

Gość
#6
Ja też nie jestem maniakiem strażaków ale wszystkie które pokazałeś mi się podobają.
A tło..:eek: Tło dopełnia dzieła(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#10
Wojsko w Twoim wykonaniu to już widziałem, ale ta karetka jest świetna. Może trochę za czarne te uszczelki i za bardzo rzucają się w oczy, ale całość sprawia wrażenie pełnej rzeczywistości.
 
M

Maverick

Gość
#11
Dwa pierwsze "pancerniaki" są cudowne(y) Karetki MB mistrzostwo świata jak dla mnie.
Amerykany to nie mój klimat ale również fajne.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#12
Na prośbę kolegów prezentuję pojazdy z mojej bazy MPO.Modele robione głównie na bazie starego Permotu oraz Igry.Część z prezentowanych pojazdów ma zabudowy mojej produkcji.Jak to zazwyczaj w modelarstwie bywa po pewnym czasie modele przestają się podobać a człowiek rozmyśla co by zrobił w nich inaczej.Tak samo jest i w tym przypadku.W tej chwili wykonałbym je inaczej z zastosowaniem różnych metod brudzenia.

SAM_7617.jpg
SAM_7619.jpg
SAM_7621.jpg
SAM_7622.jpg
SAM_7623.jpg
SAM_7624.jpg
SAM_7625.jpg
SAM_7626.jpg
SAM_7628.jpg
SAM_7629.jpg
SAM_7630.jpg
SAM_7631.jpg
SAM_7632.jpg
SAM_7633.jpg
SAM_7635.jpg
SAM_7636.jpg
SAM_7638.jpg
SAM_7639.jpg
SAM_7640.jpg
SAM_7641.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#13
Piękne te Twoje modele MPO. Wcale nie widać, że to stary Permot. Przerobiłeś je tak, że wyglądają jak w 1:1. Ciężko wybrać któregoś jako najładniejszego, bo wszystkie są najładniejsze. :)
Gratuluję umiejętności i wykonania.
 
M

Maverick

Gość
#15
Miałem okazję widzieć je na własne oczy i na żywo robią jeszcze lepsze wrażenie choć na fotkach wyglądają znakomicie. Tylko nastepnym razem nie pokazuj tak dużo modeli na raz bo nie dajesz szansy na wybranie faworyta.;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
#16
Mimo że, widziałem je na innym forum to i tak dalej jestem pod wielkim wrażeniem tych modeli.:)
Piotrek kiedyś jakby delikatniej brudziłeś modele, bo jak na MPO to są czyste.:)
 

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#17
Śmieciarki pierwsza klasa. Te zabudowy zachodzące na koła w skodach i zabudowa z jelcza to własna robota? Natrafiłeś gdzieś może na plany tych zabudów? Naprawdę inspirujące modele, mam ochotę teraz wejść na ebay i szukać mullwagen.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#18
Tak te dwa Bobry i obie zabudowy na Jelczach to moja robota.Planów możesz szukać, ale wątpie abyś znalazł.Samych zdjęć jest jak na lekarstwo zwlaszcza zabudowy z żóltego Jelcza.
Broda co do brudzenia to teraz doszły pigmenty i inne specyfiki.W przypadku tych pojazdów był tylko wash.Miedzy innymi dlatego napisalem na początku że w tej chwili te modele zrobiłbym inaczej.Co do samych pojazdów MPO to wbrew wszystkiemu były w miarę czyste.
 

Podobne wątki