• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spalinowo-elektryczny hyde park (ale tylko nasze koleje i czasy współczesne)

Romek 222

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#62
ST45-19 zmienia czoło pociągu w Oświęcimiu(25.10.2014)cieszę się :) że przywrócili ją do życia.Kiedy ją ostatnio widziałem w czasie Pikniku Kolejowego w Skoczowie(24.05.2014)to miała uszkodzony agregat prądotwórczy i została przyciągnięta do Skoczowa na haku.
DSC_00303.jpg
 

paulinium

Znany użytkownik
Reakcje
29 0 0
#64
Witam :)
Nie mam pojęcia jaka to lokomotywa ale udał się nam dziś pościg za nią by ją sfotografować..
Wyskoczyłam z auta i poszłam zrobić zdjęcie bo nam się spodobała. Zdjęcie zrobione w pod poznańskim Luboniu.
Panowie widząc jak stoję i cykam im fotki konkretnie dali znać sygnałem dźwiękowym.. Fajowe uczucie :D
Jeśli to przeczytają to ich pozdrawiam :D(y)(y)

WP_20141231_001.jpg
WP_20141231_002.jpg
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#71
Chybie 22 ‎sierpnia ‎2014. M62 (Rail Polska) z SM42-2157 (VICTORIA) oczekują na wolną drogę w stronę Czechowic Dziedzic.
DSC06877.JPG
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#73
Ot, co Eurosojuz zrobił znaszymi lokomotywami.... EP09-020 byla bardzo "pekapowska", nasza, pomarańczowa... Teraz ma wiele cech lokomotyw z kolei zachodnich w dodatku anglojęzyczne reklamy.... Dobrze, że przed napisem "intercity" pozostał napis "PKP"....
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#75
A o to chodzi, że chyba z Unii przyszły takie derektywy na modernizacje. Niby lepiej dla techniki, ale.....kosztem nazwijmy to: urody. Czyż nie lepiej wyglądały EP09 na samym początku z tradycyjnymi reflektorami i pantografami (no i bez reklam na pudle)?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.387 463 29
#76
Jakie dyrektywy????? I co niby jest lepsze dla techniki a gorsze dla urody??? Piszecie, co ślina na język przyniesie, bo jest moda na narzekanie na Unię. Poproszę o konkrety, to możemy podyskutować, co ma sens, a co jest głupotą (bo i takie się zdarzają).
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#77
Ok. Nie narzekamy. Zresztą to nie forum polityczne... Zwróciłem uwagę na wyglądającą inaczej EP09. Mnie np. bardziej się podobały EP09 w pierwszym ich "image" czyli pomarańczowe, z tradycyjnymi lampkami, jakie były niegdyś w wszystkich elektrowozach na PKP, z pantografami typowymi dla elektrowozów PKP. A jakie jest wasze zdanie? Czy EP09 po licznych modernizacjach są wg was ładniejsze? A jak wy widzicie reklamy na lokomotywach ( w tym wypadku jakiś "opener festival" (przepraszam - nie jestem w temacie tego festiwalu))??
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.387 463 29
#78
OK, tak już lepiej, bo jest o czym podyskutować. Mnie akurat zawsze się podobały pantografy połówkowe (jednoramienne) i bardzo żałowałem, że na Zachodzie były powszechnie stosowane już od lat 1960-tych, a nawet nasi sąsiedzi już takie dawno mieli, a PKP uparcie trzymały się tradycyjnych. Również nie byłem nigdy fanem wielkich, pekapowskich reflektorów i już w latach 1970-tych zastanawiałem się, dlaczego wszyscy dookoła, bliżej i dalej, stosują małe światła typu samochodowego, a u nas ciągle te wiadra. Ale fakt, że modernizacje polegające na zastępowaniu wiader halogenami są mało estetyczne i sprawiają wrażenie amatorszczyzny. W lokomotywach zagranicznych, zaprojektowanych od razu z małymi światłami, wygląda to jednak trochę lepiej. Ale naprawdę, Unia nie ma z tym nic wspólnego... A reklamy? No cóż, też mi się nie bardzo podobają, ale chyba nie ma na to rady.....
 
Reakcje
421 3 0
#79
Ok. Nie narzekamy.A jak wy widzicie reklamy na lokomotywach ( w tym wypadku jakiś "opener festival" (przepraszam - nie jestem w temacie tego festiwalu))??
To faktycznie nie narzekaj. Reklamy-bardzo dobrze, cieszę się, że czas monotonii i szarzyzny jest jest za nami a ten festiwal "Opener Festival" to jeden z największych i najbardziej liczących się festiwali w Europie odbywający się w Polsce. Więc przestań narzekać.
 

Podobne wątki