• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spalinowo-elektryczny hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

Reakcje
81 3 4
Zdjęcie opisałem osobiście bezpośrednio po wywołaniu, na podstawie zapisu danych spisanych na miejscu, tuż po mojej niestety krótkiej wizycie w Rybniku. Najprawdopodobniej numer odczytałem na czołownicy. To tyle co pamiętam.
 
Ostatnio edytowane:

krzysieksn61

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 6 3
Ciekawe jest to zdjęcie bo w sumie nie myślałem, że ktoś mógł mieć tę maszynę na zdjęciu, tym bardziej, że jest to wrak i okres w którym można było zrobić wiele setek innych ciekawszych zdjęć w tym dniu.
Jeśli to rzeczywiście SM31-076 no to super bo akurat ta maszynka wraz z SM31-022 i 097 zostały skreślone z ewidencji 23.04.1990 w MD Rybnik.
Co ciekawe i związane z tą 076 to wg moich danych z oryginalnej malowanki rybnickiej to już 01.03.1983 oczekiwała na naprawę rewizyjną, a pozostałe 022 i 097 były wykazywane jako naprawa bieżąca, z tego co się dowiedziałem to na uszkodzone silniki spalinowe.
Czyli tak pod chmurką stała z 8 lub więcej lat, zresztą widać na zdjęciu stan kompletnego zdekompletowania.
Pytanie do Ciebie kolego czy posiadasz jeszcze równie coś ciekawego z tego dnia ?
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
Zdjęcie opisałem osobiście bezpośrednio po wywołaniu, na podstawie zapisu danych spisanych na miejscu, tuż po mojej niestety krótkiej wizycie w Rybniku. Najprawdopodobniej numer odczytałem na czołownicy. To tyle co pamiętam.
Kiedy trafiam w różnych źródłach na błędnie podpisane zdjęcia - ta informacja jest dla mnie cenna. Szkoda, że nie Masz zdjęcia z widocznym jej numerem.

Pytanie do Ciebie kolego czy posiadasz jeszcze równie coś ciekawego z tego dnia ?
Pytanie wprawdzie nie było skierowane do mnie, ale.... ja coś mam z tego okresu. Musze tylko odnaleźć i poskanować. Na pewno mam SM31-097, ale niestety - nie mam 022. Może ktoś z Was ma fotkę z SM31-022?
 
Reakcje
81 3 4
Znalazłem to zdjęcie są na nim 2 maszyny pierwsza wykadrowana to 076, a druga to 022. Drugiej nie wykadrowałem, bo jest w sieci zdjęcie kompletnej maszyny. I jeszcze jedno, ale bardzo słabe z całym rzędem odstawionych maszyn / niewiele na nim w sumie widać/. Miałem wrócić z pełną baterią do aparatu i oczywiście filmami / 36 klatek, kto to jeszcze pamięta/, no ale okazji już nie było, szkoda.
 
Ostatnio edytowane:

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
a druga to 022. Drugiej nie wykadrowałem, bo jest w sieci zdjęcie kompletnej maszyny.
To gdzie w sieci jest te zdjęcie kompletnej SM31-022?????? Szukam, klikam, cuduję i ani śladu.

Wspomniałem, że mam jakieś fotografie z Rybnika z około 1990 roku, więc by nie być gołosłowny, to wrzucam właśnie SM31-097. Za nią widać trzyosiowy tender, nie pamiętam jakiej to serii i z jakiego parowozu. Pewnie miłośnicy parowozów wiedzą, widzieli, nawet mają zdjęcia. A gdy tutaj zapytam, kto może ma zdjęcie SM31-022 (stała obok, nie zrobiłem, bo pośpiesznie musiałem się oddalić przed patrolem SOK), to pewnie usłyszę, że nikt nie ma, lub nikt z miłośników kolei tam nie był....
SM31-097 Rybnik ok, 1990.jpg
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
Fakt, w Rybniku były Tr21. No.. ich pamiętać nie mogę.. Niżej za to coś z Rybnika sprzed wielu lat, ale... z tych wiele późniejszych, gdy już "teerek" w Rybniku nie było... No i w temacie trakcji spalinowej i elektrycznej:)
409Da.JPG
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Zgodnie z tym co napisałem w wątku o parowozach bezogniowych zamieszczam zdjęcia z suwalskiego "skansenu" trakcji elektrycznej. :)
Zdjęcia wykonane w dniach 21 i 27 stycznia 1992 r.
Ukłony dla Kolegów z Łodzi - EN56.:)

EN56-21ra&EW54-Suwałki-21.I.1992 r.-JS.jpg
EN56-21ra-Suwałki-21.I.1992 r.-JS.jpg
EW51-24s-Suwałki-27.I.1992 r.-JS.jpg
 

Podobne wątki