• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spalinowo-elektryczny hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
Jak byś się czuł, gdybyś znalazł na jakimś np. niemieckim forum własne zdjęcie bez podania autora? Chyba nie było by do końca fajnie z tym, co?
A może bym się poczuł miło zaskoczony faktem, że komuś akurat moja fotka się bardzo spodobała, że ktoś widział w niej coś wartościowego, że umieścił ją w sieci? Chyba bez powodu nikt by tego nie zrobił, prawda?
No, dobra, zatem dajemy foty z podanymi źródłami.
"Szopa" w Rybniku w sierpniu 1999 roku. SM42-1017 z odkręconymi lampami. Źródło: archiwum autora, a jest nim Mariusz Plewka.
Czy była zgoda na publikację tego zdjęcia - pytajcie autora:) Pozdrawiam.

SM42-1017 Rybnik 08.1999.jpg
 

Generał

Znany użytkownik
Reakcje
746 5 0
Jak byś się czuł, gdybyś znalazł na jakimś np. niemieckim forum własne zdjęcie bez podania autora? Chyba nie było by do końca fajnie z tym, co?
Każde publikowane moje zdjęcie ma znak copyright ˆ©. Jeśli ktoś go usunie i mój podpis to wystawiam prośbę o usuniecie zdjęcia,przy braku reakcji to dostaje pismo od mojego radcy prawnego,potem faktura za publikację lub kasa za naruszenie prawa autorskiego. Zdjęcia na fejsie kopiowane z różnych stron gdzie publikuję mają zgodę na publikację wydaną dla administratora .
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
A może bym się poczuł miło zaskoczony faktem, że komuś akurat moja fotka się bardzo spodobała, że ktoś widział w niej coś wartościowego, że umieścił ją w sieci? Chyba bez powodu nikt by tego nie zrobił, prawda?
Miło zaskoczony na pewno, ale dalej nikt nie będzie np. na forum, na które zdjęcie trafiło wiedział, kto jest autorem zdjęcia. Jeśli ci to pasuje... to OK. Mi chodziło tylko o fakt, że gdy są galerie, gdzie autorzy pozwalają na udostępnianie zdjęć dalej w sieci ale z np. zdnotacją żeby podawać pewne dane przy takiej publikacji, to trzeba to uszanować jeśli tak jest i tyle.

Poza tym już pomijając sam fakt udostępniania zdjęcia dalej, to też uważam jak kolega luc1979, że wklejanie zdjęcia bez opisu jest bez sensu.
Powtórzę raz jeszcze- bez podania daty i miejsca zrobienia są bezwartościowe (...)
...bo zdjęcie ma sens gdy oglądający je ma pełną informację gdzie i kiedy było zrobione, a nie że sobie obrazki kolorowe z pociągiem poogląda.
 
Ostatnio edytowane:

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
Miło zaskoczony na pewno, ale dalej nikt nie będzie np. na forum, na które zdjęcie trafiło wiedział, kto jest autorem zdjęcia.
Tak, tutaj zgodzę się z Tobą. Można jeszcze poradzić na to, np. pisząc na forum, gdzie znalazłeś takie zdjęcie, lub próbować napisać do kogoś, kto je wystawił. Można podyskutować, np. skąd ma zdjęcie, co zainspirowało do wystawienia akurat tej fotografii, itp. Czasem z tego może wyjść nawet ciekawa dyskusja!

...bo zdjęcie ma sens gdy oglądający je ma pełną informację gdzie i kiedy było zrobione, a nie że sobie obrazki kolorowe z pociągiem poogląda.
Data, miejsce wykonania zdjęcia, autorstwo - zgoda, są to cenne informacje. Nawet bardzo!
A gdy np. znajdziesz gdzieś u kogoś w archiwum fotografię, niepodpisaną, na której jest np. lokomotywa dawno skasowana, której fotografii zdobyć nie można, a być może ta właśnie fotografia jest jedyną dla tego pojazdu - czy takie zdjęcie - pomimo braku podpisu czy podania danych nie jest cenne?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
A gdy np. znajdziesz gdzieś u kogoś w archiwum fotografię, niepodpisaną, na której jest np. lokomotywa dawno skasowana, której fotografii zdobyć nie można, a być może ta właśnie fotografia jest jedyną dla tego pojazdu - czy takie zdjęcie - pomimo braku podpisu czy podania danych nie jest cenne?
Jeśli ten ktoś, u kogo zdjęcie znalazłeś nie robi przeszkód z pokazaniem zdjęcia dalej, to jak najbardziej jest warte pokazania. To co piszesz to przykład zdjęcia - tzw. unikatowego. Wówczas jak najbardziej - gdy nie znany jest autor i miejsce - zdjęcie takie warto pokazać, choćby po to by cokolwiek na jego temat ustalić, skoro u źródła wiedzy takowej nie ma.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Fajne zdjęcia, ale przydałaby się informacja, gdzie i przy jakiej okazji zostały wykonane. Kolega Zbyszek pisał o obu imprezach, na jakich był, ale nie podał, co to były za imprezy. Na stronie, do której jest link, też nie znalazłem żadnych informacji poza datą zrobienia zdjęć.
 

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
Jeśli korzystasz z telefonu do oglądania tego linku, to jeśli chcesz zobaczyć opis do danego zdjęcia, musisz dotknąć tego zdjęcia. Pojawi Ci się na dole ekranu dodatkowy panel.
Tam klikając na "Więcej informacji" wyświetli się Tobie np. SM41-111 z pociągiem specjalnym relacji Grudziądz-Kwidzyń-Prabuty_Kisielice-Kwidzyń-Grudziądz i datą i miejscem gdzie było robione zdjęcia.
W przypadku korzystania z komputera te informacje pokazują się po prawej stronie, obok zdjęcia.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Fajne zdjęcia, ale przydałaby się informacja, gdzie i przy jakiej okazji zostały wykonane. Kolega Zbyszek pisał o obu imprezach, na jakich był, ale nie podał, co to były za imprezy. Na stronie, do której jest link, też nie znalazłem żadnych informacji poza datą zrobienia zdjęć.
Andrzeju, pierwsza impreza była organizowana bodaj przez PTMKiŻ, ale głowy nie dam i pociąg miał relację taką jak napisał adi.
Drugi pociąg to pożegnanie linii Chełmża-Kowalewo Pomorskie-Brodnica. Jak mnie pamięć nie myli, to do Chełmży z Bydgoszczy Gł. był to pociąg planowy, dalej specjalny, a powrót był jako pociąg planowy, tylko z ciut wydłużonym czasem jazdy, bo chyba oprócz grupy miłośników jechali jacyś nieliczni pasażerowie, a ja mam nawet bilet zachowany na pamiątkę.
 

PIKOL

Ostrzeżony
Reakcje
0 0 0
ŻADEN.samo zdjęcie bez opisu, to jest miejsca i daty jest bezwartościowe.
Wartościowe bo przedstawia pewien obraz (lokomotywę, jej numer, stację, jej nazwę, wszystko widać i można to naśladować w modelu). Opis jest cenny ale nie wyrzucaj albumów ze zdjęciami bez opisów, no chyba że już wszystkie wyrzuciłeś na śmietnik.
 

Podobne wątki