• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Spalinowóz D753.7 "Nurek" H0-1:87 PKP Cargo ep. V-VI, Rivarossi HR2864

krzy.lok

Znany użytkownik
Reakcje
458 15 0
#1
Pytanie do kolegów z większym, niż moje, doświadczeniem w modelarstwie kolejowym. Co sądzicie o tym modelu i jego wykonaniu? Na ile realnie odtwarza oryginał? Czy to jakaś fikcja, czy też warto zakupić ten model?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#2
Pytanie do kolegów z większym, niż moje, doświadczeniem w modelarstwie kolejowym. Co sądzicie o tym modelu i jego wykonaniu? Na ile realnie odtwarza oryginał? Czy to jakaś fikcja, czy też warto zakupić ten model?
Było już o tym wspominane w temacie Nowości PKP 2021. Krótka dyskusja na ten temat od poniższego wpisu we wspomnianym temacie.
Ale co bardziej spostrzegawczy stwierdzili, to prze-malowanka wersji włoskiej. Taka lokomotywa nie jeździ w barwach PKP Cargo.
Na ile realnie odtwarza oryginał? Zależy jak to oceniać, a każdy i tak powinien dokonać własnej oceny, najlepiej na podstawie porównania modelu z oryginałem. Pod względem malowania czy oznakowania pewnie wiernie, ale problem tkwi w użyciu niewłaściwej bazy do wykonania tego modelu tzn. cechy budowy lokomotywy w tej wersji (włoskiej) nie odpowiadają pierwowzorowi (czeskiej wersji). W tym kontekście jest to właśnie po prostu "przemalowanka", to tak trochę jak z "Husarzem" z zestawu startowego, czyli po prostu "Taurusem" 1116 przemalowanym na "Husarza", choć tam jeszcze dochodzi zabawkowy charakter modelu. Moim zdaniem nie warto kupować tego modelu, ale to tylko moje zdanie - po prostu jest to dla mnie zbyt daleko posunięty kompromis odwzorowania pomiędzy modelem, a pierwowzorem.
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#3
A co ciekawe, to jeśli dobrze zauważyłem jakiś czas temu na jakimś zdjęciu w sieci, takie same barwy dostała niedawno także maszyna jaka chyba bardziej przypomina bazę jaką dysponuje Rivarossi.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4

Podobne wątki