• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Spacerowicz - Mój tabor, PKP, Epoka V/VI

OP
OP
Spacerowicz

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Po 5 latach prowadzenia tego wątku z dniem dzisiejszym tj. 14.06.2023 zawieszam do odwołania umieszczanie tu jakichkolwiek nowych postów/zdjęć odnośnie modeli z moich zbiorów.

Tytułem wyjaśnienia....
Jest to mój głos sprzeciwu na forumową politykę prowadzoną przez @Kempol i jego dwóch koleżków pseudo "moderatorów"...
Przyzwolenia na prywatny folwark, notorycznego zamiatania pod dywan, blokowania po cichu dostępu do profilu...
Forum w mojej ocenie coraz bardziej pikuje po równi pochyłej na DNO.
Smutne.

Dziękuje Wam Koledzy za pozytywne reakcje/merytoryczne uwagi oraz poświęcony czas na śledzenie tego wątku.
Pozdrawiam Was i mam nadzieje do lepszych czasów.

T.
 

Intruz

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
557 6 1
Świetna kolekcja, krótko i treściwie prezentowana. Porządne zdjęcia, w miarę możliwości Tomek dorzucał fotki oryginałów. Szkoda…:(
 

JacaOstrow

Aktywny użytkownik
Reakcje
238 5 2
@Spacerowicz miałbym pytanie odnośnie przemalowania 42-i włącznie z naniesieniem numeracji itp szczegółów.
Dopiero w tym roku dostałem zgodę na wejście na tzw. "prywatny teren" z możliwością zrobienia zdjęć loko która to miała na ogonku skład Solina.
Żadna z firm lub manufaktur nie wydała w tym kolorze oraz w tym oznaczeniach 42-i.

Napisałbym priv ale gdybyś nie chciał podjąć sie zadania to może ktoś inny podjął sie takiego manewru.

[Dzięki kolegom z forum dozbierałem wagony jednocześnie w tle szukając wagonów do składu "Małopolska" oraz do tzw Pomorzanina (trasa Lublin - Olsztyn - Szczecin, jeździł tylko jeden sezon z loko z 4 epoki)]
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Kolego Tomku będzie nam brakowało Twoje kolekcji, ale widzę że niezależnie od osób które zarządzają forum masz z tym problem:
Jako, że administracja forum utrudniła życie zamykając temat ogólnodostępny: "mój tabor"
Wpis sprzed pięciu lat.
Jest to mój głos sprzeciwu na forumową politykę prowadzoną przez @Kempol i jego dwóch koleżków pseudo "moderatorów"...
Teraźniejszy.

Kurczę, może trzeba jednak popatrzeć na siebie i wrzucić na luz, a nie wszędzie widzieć wrogów, układy czy inne zło.
 
OP
OP
Spacerowicz

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
@Spacerowicz miałbym pytanie odnośnie przemalowania 42-i włącznie z naniesieniem numeracji itp szczegółów.
Dopiero w tym roku dostałem zgodę na wejście na tzw. "prywatny teren" z możliwością zrobienia zdjęć loko która to miała na ogonku skład Solina.
Żadna z firm lub manufaktur nie wydała w tym kolorze oraz w tym oznaczeniach 42-i.

Napisałbym priv ale gdybyś nie chciał podjąć sie zadania to może ktoś inny podjął sie takiego manewru.

[Dzięki kolegom z forum dozbierałem wagony jednocześnie w tle szukając wagonów do składu "Małopolska" oraz do tzw Pomorzanina (trasa Lublin - Olsztyn - Szczecin, jeździł tylko jeden sezon z loko z 4 epoki)]
Kolego @JacaOstrow ja nie zajmuję się konwersją modeli. Nie jestem w stanie Ci pomóc. Pozdrawiam.
 
OP
OP
Spacerowicz

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Kolego Tomku będzie nam brakowało Twoje kolekcji, ale widzę że niezależnie od osób które zarządzają forum masz z tym problem:
Wpis sprzed pięciu lat.
Teraźniejszy.

Kurczę, może trzeba jednak popatrzeć na siebie i wrzucić na luz, a nie wszędzie widzieć wrogów, układy czy inne zło.
Marku...
Jeżeli już cytujesz mój wpis sprzed 5 lat, to może na początek zbadaj temat, zorientuj się o co dokładnie chodziło...
Napiszę Ci w skrócie: ludzie chcieli publicznie pokazywać swoje modele, ale ktoś "mądry" zadecydował za nich i zamknął ogólnodostępny wątek temu poświęcony. Decyzja niezrozumiała. Jak dobrze pamiętam, to były czasy kiedy nie byłeś jeszcze właścicielem forum.

Zakładam Marku, że i Ty masz lustro w domu... Pytanie czy z niego korzystasz?
Być może piastowanie funkcji wieloletniego prezesa, posiadanie władzy zamknęło Ci oczy, odebrało świeżość spojrzenia... Forum to nie Twoja huta.
Nie jestem i nie będę Twoim klakierem, mam głęboko Twoje wpływy i zabieganie o nie. Być może nadejdzie kiedyś taki czas, że zostaniesz pozbawiany władzy, wpływów, pieniędzy. Wtedy odkryjesz czy miałeś w życiu prawdziwych przyjaciół...

Kilkukrotnie w rozmowach na PW odnośnie zachowania jednego z Twoich "moderatorów" przyznałeś mi rację. Ludzie co jakiś czas również o tym szczerze piszą... A mimo tego jako właściciel forum tolerujesz syf.
Notoryczne i czasami wręcz hurtowe zamiatanie tematów pod dywan i udawanie, że jest sielankowo sprawy nie załatwi... Szambo wreszcie kiedyś z hukiem się wyleje.

W przeszłości miałem do Ciebie szacunek i sympatię, ale czas, doświadczenia i obserwacja pokazały mi Twoje oblicze bylejakości i niestety braku jaj.

Tyle ode mnie. Dalej klepcie się z cenzorem i arturem po plecach i udawaj, że jest tu pięknie...
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
Forum w mojej ocenie coraz bardziej pikuje po równi pochyłej na DNO.
Smutne.
Drogi Kolego (chociaż podejrzewam, że jesteś ode mnie starszy co najmniej kilka lat), zaprzestając wpisów dołożysz swoją cegiełkę do tego spadku na dno.

Notoryczne i czasami wręcz hurtowe zamiatanie tematów pod dywan i udawanie, że jest sielankowo sprawy nie załatwi... Szambo wreszcie kiedyś z hukiem się wyleje.
Jestem na tym forum od 2016 roku i muszę powiedzieć, że bardzo się przez ten czas zmieniło. Moim zdaniem na plus. Jest dużo merytorycznych wątków, dużo potrzebnej wiedzy. Poziom makiet, modułów i dioram wystrzelił tak, że nie mogę uwierzyć, że to raptem 7 lat. Chociaż mam jednocześnie poczucie, że spadła ilość nowych postów, ale może tak właśnie ma to działać, może to jest oznaka profesjonalizacji, że nie każdy pisze co kiedyś usłyszał od kogoś.

Co do moderacji, na każdym forum jakie znam jest to kwestia kontrowersyjna. Moim zdaniem moderacja polega na zamykaniu wątków, które nie zgadzają się z zasadami forum i sam to pewnie przyznasz, temat moderacji i tego jaka powinna być, wraca regularnie od lat co kilka miesięcy. Mam niestety wrażenie, że nasze hobby skupia ludzi którzy są mocnymi indywidualistami, obdarzonymi przy tym sporą wrażliwością, konflikty są więc pewnie nieuniknione. Mam szczerą nadzieję, że zobaczę jeszcze zdjęcia twoich modeli i że znajdziesz w sobie na nowo motywację by je publikować!
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Po 5 latach prowadzenia tego wątku z dniem dzisiejszym tj. 14.06.2023 zawieszam do odwołania umieszczanie tu jakichkolwiek nowych postów/zdjęć odnośnie modeli z moich zbiorów.
Ja osobiście bardzo liczę na szybkie odwołanie. Wszelkie "zawiesznia" i "przerwy" są oczywiście bardzo kolejowe ale pasują do czasów kiedy trwały czarne dni kolei. A Twoja kolej jest piękna i budzi podziw.
PS. Znam sytuację, że już po dwóch dobach przywrócono zawieszoną do odwołania komunikację. Czy to mógłby być taki przypadek?
 
OP
OP
Spacerowicz

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Drogi Kolego (chociaż podejrzewam, że jesteś ode mnie starszy co najmniej kilka lat), zaprzestając wpisów dołożysz swoją cegiełkę do tego spadku na dno.

Jestem na tym forum od 2016 roku i muszę powiedzieć, że bardzo się przez ten czas zmieniło. Moim zdaniem na plus. Jest dużo merytorycznych wątków, dużo potrzebnej wiedzy. Poziom makiet, modułów i dioram wystrzelił tak, że nie mogę uwierzyć, że to raptem 7 lat. Chociaż mam jednocześnie poczucie, że spadła ilość nowych postów, ale może tak właśnie ma to działać, może to jest oznaka profesjonalizacji, że nie każdy pisze co kiedyś usłyszał od kogoś.

Co do moderacji, na każdym forum jakie znam jest to kwestia kontrowersyjna. Moim zdaniem moderacja polega na zamykaniu wątków, które nie zgadzają się z zasadami forum i sam to pewnie przyznasz, temat moderacji i tego jaka powinna być, wraca regularnie od lat co kilka miesięcy. Mam niestety wrażenie, że nasze hobby skupia ludzi którzy są mocnymi indywidualistami, obdarzonymi przy tym sporą wrażliwością, konflikty są więc pewnie nieuniknione. Mam szczerą nadzieję, że zobaczę jeszcze zdjęcia twoich modeli i że znajdziesz w sobie na nowo motywację by je publikować!
Postąpiłem Przemku zgodnie z tym co myślę i czuje w tej sprawie.
Ja nie jestem w Waszym klubie MSMK- mam inne wartości. Każdy ma prawo do swoich odczuć i wyborów.
Pozdrawiam.

Kolego Spacerowicz, swoją decyzją ukarałeś nie tych moderatorów których nie wymieniłeś, tylko tych zwykłych forumowiczów, którzy lubili oglądać Twoje zdjęcia pokazujące Twój tabor.
Jeżeli blokuje mi się w odwecie po cichu i bez powodu dostęp do forum/profilu, to trudno o szacunek...
Kempol olał moją prośbę o wyjaśnienie tej sprawy tradycyjnie zamiatając niewygodny temat pod dywan.

Janie... absolutnie nie chcę Was karać. Miło mi, że forumowiczom przypadł do gustu mój wątek, dziękuje również za prywatne wiadomości ze słowami wsparcia. Jednak w mojej ocenie nie ma sensu dalej ciągnąć tego tematu.
Wielu z Was ma piękne modele, nic nie stoi na przeszkodzie aby pokazywać je tu na forum w dowolnie wybranej przez siebie formie.
Pozdrawiam.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Widze że kolega podjął decyzję po dosyć wnikliwej analizie wszystkich 'za' i "przeciw". Wiec chyba nie ma sensu kruszyć kopii i przekonywać zeby zmienil decyzję. Jednak jeśli kolega kiedyś dojdzie do wniosku ze fajne to forum (;) to zarówno ja jak i inni obserwujący ten wątek na pewno się ucieszą z kolegi powrotu. Pozdrawiam
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.618 79 4
Co do moderacji, na każdym forum jakie znam jest to kwestia kontrowersyjna. Moim zdaniem moderacja polega na zamykaniu wątków, które nie zgadzają się z zasadami forum i sam to pewnie przyznasz, temat moderacji i tego jaka powinna być, wraca regularnie od lat co kilka miesięcy.
Jeśli byłaby to tylko sama moderacja, ok, niestety często jest to ordynarna, narcystyczna cenzura, a nawet wymazywanie lub modyfikacja nieprzychylnych treści, wspierana przez pospolite kumoterstwo. Nazywanie tego moderacją, to jak nazywanie epoki socrealizmu demokracją.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Widze że kolega podjął decyzję po dosyć wnikliwej analizie wszystkich 'za' i "przeciw". Wiec chyba nie ma sensu kruszyć kopii i przekonywać zeby zmienil decyzję. Jednak jeśli kolega kiedyś dojdzie do wniosku ze fajne to forum (;) to zarówno ja jak i inni obserwujący ten wątek na pewno się ucieszą z kolegi powrotu. Pozdrawiam
@robertmuszka czy mógłbyś mi napisać dlaczego jesteś na nie? Czy nie chcesz żeby kolega Spacerowicz wrócił? Czy jeśli wróci, nie będziesz się cieszył? Czy moze tak po prostu dałeś mi "jestem na nie" bo ja się z Tobą i Twoim wpisem nie zgodziłem?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 12
J
Kolekcje 0
Kolekcje 4
Kolekcje 152
Kolekcje 5943

Podobne wątki