• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Spacerowicz - Mój tabor, PKP, Epoka V/VI

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
#1
Jako, że administracja forum utrudniła życie zamykając temat ogólnodostępny: "mój tabor", to zakładam tu własny wątek.

Kilka słów wprowadzenia.
Kolekcjonuje tabor z Epoki V/VI, PKP, skala H0. Moje modele stacjonują w tubach prezentacyjnych, gablotach oraz dioramach pod szkłem. Preferuje tabor patynowany.
Od czasu do czasu będę wrzucał tu jakieś zdjęcia.

Na początek wieczorny klimat na jednej z moich dioram:
1SM03_IV.16 081.jpg

2Kolej_VI.17 405.jpg

2SM03_IV.16 062.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Spacerowicz

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
#3
Cześć mojego taboru Cargo w opcji "bez druta":
*ASF- z blaszek, bez napędu,
*SM03-047- karton, model statyczny,
*SM42-678 PIKO- dcc,
*ST44-1224 na bazie ROCO- robiony na zamówienie, dcc- full opcja.
9Modele_II.18 065.jpg

8Modele_II.18 087.jpg

6Modele_II.18 082.jpg

7aModele_II.18 084.jpg
 
OP
OP
Spacerowicz

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
#10
Czy w modelu SU42 przypadkiem nie wyłażą ("wystają") oryginalne pomarańczowe pasy naniesione na model dawcę? Czyżby model przed malowaniem nie został umyty z oryginalnych kolorów?
Tak Remku, masz rację. O szczegóły techniczne należałoby zapytać TV.
Mam jeszcze jedną SU42 w wykonaniu Mariusza i tam jest ok. Piękny model. Na szybko znalazłem tylko taką fotkę (wykonana przez szybę):
5.20.VI.15 090.jpg
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#11
Czy w modelu SU42 przypadkiem nie wyłażą ("wystają") oryginalne pomarańczowe pasy naniesione na model dawcę? Czyżby model przed malowaniem nie został umyty z oryginalnych kolorów?

Kiedyś nie miałem odpowiedniego środka do zmycia farb PIKO, żadne WAMODY ani DOTy tego nie ruszają, buda leżała kilka godzin w tych specyfikach i nic ... więc trzeba było iść na ustępstwa. Swoją drogą do dziś nie wiem jakich cholernych farb używa PIKO bo czasami są one nie przewidywalne w reakcji z różnymi specyfikami.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#12
Świetne i nietuzinkowe modele masz w swojej kolekcji. Jestem pod wrażeniem. Oglądam, podziwiam i zazdroszczę.

P.S.
Co do tematu "Tabor" to od dawien dawna proponowałem aby każdy mógł utworzyć swój indywidualny temat i tam pokazywać swoje model z kolekcji, więc ja osobiście popieram taką zmianę i uważam ją za zmianę na plus. Bo w temacie "ogólnym/zbiorczym" a nawet mozna powiedzieć zbiorowym nie raz rodzynki umykały a o ich znalezieniu można było zapomnieć. A tak dodatkowo można w prosty sposób obejrzeć kolekcje innych kolegów z tego forum.

Pozdrawiam
Maverick
 
OP
OP
Spacerowicz

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
#16
Kontynuując temat Cargo... niestety w sztucznym zimowym oświetleniu.
EU07-193 (PIKO) vs. EU07-527 (Schlesienmodelle):
Obydwa modele w opcji dcc, patyna, części dodatkowe zainstalowane.
Siódemka PIKO posiada dodatkowo wymienione reflektory oraz trąbki (ZNTK Rybnik), zamontowane lusterka (Osthban), uzupełnione siłowniki pantografów +przewody pneumatyczne i łączenia elektryczne, usunięte z jednej strony gniazdo sprzęgu.
1Cargo_siodemki_III.18 027.jpg

3Cargo_siodemki_III.18 029.jpg

2Cargo_siodemki_III.18 011.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 12
J
Kolekcje 0
Kolekcje 4
Kolekcje 152
Kolekcje 5943

Podobne wątki