• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SP47 na podwozie BR 132

Reakcje
9 0 0
#22
Pierwsze zdjęcie dosłownie cudowne! Nie mogę się doczekać finału i możliwości postawienia takiej lokomotywki na swoich torach :3 Będę tylko musiał kupić 2 Ludmiły.... Jedną na PCC Rail a drugą na SP
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#26
Buda pasuje prawie idealnie na podwozie. Gdzieś ja blokuje dekoder, ale to dosłownie o jakieś 0,1/0,2mm. Musze skorygować otwory montażowe i będzie cacy ;) Kabina poleciała w podkład. Jak wyschnie będziemy model obrabiać i szykować do dalszego składania i notażu.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#27
Coraz bardzie polsko się robi w 1:220 - super. Gratulacje.
Dziękuję Pawle. Staram się jak mogę ;)

Parę fotek dla porównania pomalowanej budy i ostatniego wydruku.

mod 36.jpg
mod 33.jpg
mod 34.jpg
mod 35.jpg
To srebrne widoczne w dziurze dachu to głośnik :)

Pierwsze zdjęcie dosłownie cudowne! Nie mogę się doczekać finału i możliwości postawienia takiej lokomotywki na swoich torach :3 Będę tylko musiał kupić 2 Ludmiły.... Jedną na PCC Rail a drugą na SP
PCC też mi chodzi po głowie ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#28
Oglądając wyroby kolegi @Zdrada69 stwierdziłem że w temacie szyb przetestuje produkt clearfixa. Przyznam się że szkląc stare testowe wydruki 3D jestem pozytywnie zaskoczony tym produktem.
Fotki ukzujące oszklenie kabiny...
20171108_072350-1.jpg

20171108_072341-1.jpg

biorąc pod uwagę nakład pracy i czasu na tą operację to chyba szybsza i lepsza metoda będzie trudna to opracowania :)
 

jacekmj

Użytkownik
Reakcje
0 0 1
#29
Całkiem całkiem. Rozumiem, że to pierwsze Twoje szklenie clearfixem więc po jakimś czasie pewno efakt nie będzie odbiegał od okien produkowanych jako wtrysk z przezroczystej żywicy.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#30
Cieszę się że wyszło zadowalająco. Fotki ze względu na światło to jeszcze słabo chyba pokazują. Tak patrząc mam jeszcze jeden pomysł (dla naszej skali). Jakby krawędź przed szkleniem clearfixem pomalować od środka małym pedzelkiem na czarno to może nawet byłoby wrażenie że są tam uszczelki...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#32
Całkiem całkiem. Rozumiem, że to pierwsze Twoje szklenie clearfixem więc po jakimś czasie pewno efakt nie będzie odbiegał od okien produkowanych jako wtrysk z przezroczystej żywicy.
No mam Jacku taką cichą nadzieję. Nie wiem jak inni choć pewnie będą mówić że to że tamto jeśli chodzi o okna... ale dla mnie efekt jest w 99% zadowalający. Zawsze można coś poprawić... tylko czy czas poświęcony na wynalezienie lepszego rozwiązania rzeczywiście będzie aż tak zadowalający.

Cieszę się że wyszło zadowalająco. Fotki ze względu na światło to jeszcze słabo chyba pokazują. Tak patrząc mam jeszcze jeden pomysł (dla naszej skali). Jakby krawędź przed szkleniem clearfixem pomalować od środka małym pedzelkiem na czarno to może nawet byłoby wrażenie że są tam uszczelki...
Przetestuję na pomalowanej budzie SP47 i zdam relację. Tymczasem wrzucam jeszcze info gdzie kastrowałem swoją BR 132 od Marklina aby buda weszła na podwozie ;) Operacja polega na odkręceniu płytki z diodą i światłowodami oraz na odcięciu plastiku zaraz za załamaniem jego. Mam nadzieję że fotka pokazuje co trzeba. Pawle jak coś jest niejasne to daj znać zrobię foto swego modelu jak wrócę do domu.
mod 22.jpg


Wyglada obiecująco :) Jakiego Clearfixu uzywasz?
Pawle Humbrola. Kupiłem tu
http://agtom.eu/do-modeli-plastikowych/101558-humbrol-klej-do-szyb-clearfix-28ml.html
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#39
Ja swoją złapałem gdzieś na szlaku ;) Buda pasuje do podwozia jak należy ;)
mod 38.JPG


Buda jest po wstępnym malowaniu podkładem. Trzeba wyciągnąć czoła i czekam na blaszki od Grześka. Potem kończymy model.