• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Od niedawna posiadam su45. Model z dźwiękiem. Zakupiony w Modelmanii. Przed oddaniem do reklamacji chciałbymnzapytać szanownych kolegów co może być przyczyną tak charczącego dźwięku. Jest poprostu paskudny, nieczysty, trzeszczący.
 

jabol

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 3 0
Nie wiem dlaczego ale moja SP45 strasznie szarpie przy predkosci troche wyzszej niz srednia. Myslalem ze to wina gumek przyczepnosciowych ale wymienilem. Wyczyscilem kola, tory, styki itp. Nic niepomoglo. Nie szarpie jak jedzie wolno czy bardzo szybko...uzywam dekoder ESU.
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
W moim modelu SU45 obserwowałem również niewielkie szarpnięcia aż do całkowitego zatrzymywania się. Przeczyszczenie dokładnie osi i odbieraków prądu nie pomogły. Zdjąłem budę, odkręciłem płytkę, wziąłem ją w dłoń i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem luźne przewody na płytce - czerwony i czarny ledwo co się lutu trzymały. Lutownica w dłoń, podlutowałem - model jeździ jak nowy - żadnych szarpnięć czy zaników prądu.
Kto ma takie objawy niech sprawdzi czy są dobrze polutowane przewody na płytce.
 

King

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
241 1 0
Przeglądając wpisy i zdjęcia postanowiłem urealnić trąbki sygnalowe oryginalne piko pozostały tylko trochę mojej pracy i taki oto efekt
IMG_20161213_222221.jpg
teraz czas na obręcze reflektorów :)
 

Podobne wątki