• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
915 38 3
Miała też firanki 134 czy 224, ale w porównaniu do różnego rodzaju ozdóbek jakie dostała np 137 czy 231 to były to prawie nic :)
Co do tego typu opowieści to na 156 (jeszcze Sierpeckiej wtedy, ponoć były rozłożone dywany na całej maszynie, chodziło się w klapkach a w maszynowni w przedziale elektrycznym przy oknie stała doniczka z paprotką (sic). Podobnie zadbana miała być Sierpecka 104, 016, 034, 127 czy 139. Zresztą wystarczy przewertować maszyny SP45/SU45 na zdjęciach z przełomu 80/90 i lat 90. Praktycznie w każdej DOKP znalazłoby się kilka-kilkanaście dopieszczonych Fiatów. Inne czasy... Jak nam w nocy na dyspozytorni opowiadali mechanicy w Sierpcu, stał w peronach pociąg i nie było konia do niego, a akurat szła SP45 szła luzem z Torunia, to jak od Lipna przycisnął 110 na 80 (jak to się mechanik wyraził czapkę na haslera i dawaj), to w Sierpcu w 20 minut się znalazł w peronach :) Wtedy znali szlak jak własną kieszeń, każdy dołek :)
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Mój znajomy ,który pełnił funkcje elektryka serwisowego na 45-takch opowiadał mi , że uwielbienie załóg było tak dalekie swoich maszyn, że tapicerowano cale kabiny nie wspominając o firankach, o wejściu na pokład w obuwiu roboczym nie było mowy , a to w poznańskiej dyr.
To jeszcze nie wszystko co umieszczano w kabinach SP45...
Przede wszystkim w wielu z nich była kopia częstochowskiego obrazu Najświętszej Maryi Panny .
W SP45 pracujących na wschodzie Polski była zamieszczana kopia ostrobramska N.M.P.
 

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
a w maszynowni w przedziale elektrycznym przy oknie stała doniczka z paprotką (sic).
Ciekaw jestem jak taka paproć długo wytrzymywała w takich warunkach. Swoją drogą, to myślałem, że doniczki z paprotkami są całymi plantacjami porozstawiane tylko w budynkach nastawni, a tu proszę :D Odnośnie domowych klimatów na maszynie, to znalazłem dwa ciekawe zdjęcia, co prawda nie z Polski z SU45, a ze wschodu :)

2511239_original.jpg 85952991.jpg

Zdjęcia pochodzą ze stron:

http://ic.pics.livejournal.com/matsam/17556459/2511239/2511239_original.jpg

http://static.panoramio.com/photos/large/85952991.jpg
 

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
369 19 0
Ciekaw jestem jak taka paproć długo wytrzymywała w takich warunkach. Swoją drogą, to myślałem, że doniczki z paprotkami są całymi plantacjami porozstawiane tylko w budynkach nastawni, a tu proszę :D Odnośnie domowych klimatów na maszynie, to znalazłem dwa ciekawe zdjęcia, co prawda nie z Polski z SU45, a ze wschodu :)
Do kompletu brakuje dywanu na podłodze:D.
 

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
To w takim razie chyba obwieszę każdy kawałek ściany dywanami u mnie w mieszkaniu na najbliższe kilka miesięcy, bo spółdzielnia mieszkaniowa z racji zadłużenia bloku na ponad 64 tyś. złotych przez niektórych mieszkańców, ograniczy wszystkim ogrzewanie.... :p
 
B

bobby74

Gość
Kto zrobił dla Piko dźwięk do SP45 do dekodera 56361? bo że ESU to wiem, ale kto dla ESU?
Fajna komunikacja na funkach:
"Masz wjazd na tor pierwszy... po prostym... i tam się sprz...yyy sprężaj troszeczkę... szybciej!"
"Dobra, dajemy kopa..."
:)
 
J

Jurek ST44

Gość
Ciekaw jestem jak taka paproć długo wytrzymywała w takich warunkach. Swoją drogą, to myślałem, że doniczki z paprotkami są całymi plantacjami porozstawiane tylko w budynkach nastawni, a tu proszę :D Odnośnie domowych klimatów na maszynie, to znalazłem dwa ciekawe zdjęcia, co prawda nie z Polski z SU45, a ze wschodu :)

Zobacz załącznik 422777 Zobacz załącznik 422778

Zdjęcia pochodzą ze stron:

http://ic.pics.livejournal.com/matsam/17556459/2511239/2511239_original.jpg

http://static.panoramio.com/photos/large/85952991.jpg
I wygląda to jak odpustowa buda disco polo.
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
877 6 2
Słuchajcie, Wasze SP/SU45 też natychmiast po zakupie wymagały smarowania? Moja 165 od nowości dość głośno warczała, ale potem to zrobiła na tyle głośna, że postanowiłem ją rozebrać i przesmarować smarem PIKO Lol-Ol. Uciszyło się nieco a i rusza w sterowaniu analogowym dużo lepiej. Przesmarowałem zębatki w wózkach, ale także panewki w przekładni przy wałach kardana.
 
Reakcje
4.111 416 99
Słuchajcie, Wasze SP/SU45 też natychmiast po zakupie wymagały smarowania? Moja 165 od nowości dość głośno warczała, ale potem to zrobiła na tyle głośna, że postanowiłem ją rozebrać i przesmarować smarem PIKO Lol-Ol. Uciszyło się nieco a i rusza w sterowaniu analogowym dużo lepiej. Przesmarowałem zębatki w wózkach, ale także panewki w przekładni przy wałach kardana.
To może też zależeć od zasilacza. Na takim jednym analogowym pikolcu mi też głośniej loki pracowały. Na dcc roco cicho sza.
 

Podobne wątki