• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

B

bobby74

Gość
Ja bym chętnie ten wybieg usłyszał w dieslu w ESU, bo jakoś dotychczas nie doświadczyłem - ale idzie do mnie od forumowego fachowca SU45 z ESU, więc może mnie to szczęście dotknie ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
Pisałem już parę razy, że niestety, trzeba to trochę podregulować, więc efekt w SU45 Kolegi może nie być taki bardzo wyraźny. Zapewniam jednak, że jeżeli jest to dobrze zrobione, to efekt robi wrażenie, oczywiście szczególnie w parowozach.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
A to w dużym stopniu zależy od jakości nagrania, nie tylko od samego dekodera. Dźwięki polskich lokomotyw są moim zdaniem dobrej jakości zarówno na ESU, jak i Zimo. Dźwięków Doehler & Haass nie słyszałem.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Myślę nad jakimś sensownym składem wagonów pasażerskich do SU45-165 i jedynie co mi się nasuwa na myśl, to piętrowe wagony Rivarossi st. Chojnice.
Ktoś zastanawiał się jakie jeszcze wagony mogłyby pasować do omawianej lokomotywy?
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Można jeszcze sobie wyobrazić, że lokomotywa jest w delegacji w zachodniej Polsce i ciągnie "Kiepurę", pociągi "prawosławne" lub regionalne na odcinku Rzepin-Frankfurt nad Odrą.
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
Myślę nad jakimś sensownym składem wagonów pasażerskich do SU45-165 i jedynie co mi się nasuwa na myśl, to piętrowe wagony Rivarossi st. Chojnice.
Ktoś zastanawiał się jakie jeszcze wagony mogłyby pasować do omawianej lokomotywy?
To jeszcze zależy czy będziesz patrzył na daty rewizji itp. czy tzw. do koloru do wyboru. Druga opcja daje dużo mozliwosci:p
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Jeśli chodzi o datę rewizji to ta maszyna ma szeroki wachlarz możliwości zestawienia :)
Gorzej z delegacjami, bo raczej wątpię aby np. na Dolnym Śląsku była widziana.
Chociaż w Opolu już owszem, a to też kawał drogi.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Ja bym chętnie ten wybieg usłyszał w dieslu w ESU, bo jakoś dotychczas nie doświadczyłem - ale idzie do mnie od forumowego fachowca SU45 z ESU, więc może mnie to szczęście dotknie ;)
Pisałem już parę razy, że niestety, trzeba to trochę podregulować, więc efekt w SU45 Kolegi może nie być taki bardzo wyraźny. Zapewniam jednak, że jeżeli jest to dobrze zrobione, to efekt robi wrażenie, oczywiście szczególnie w parowozach.
A to w dużym stopniu zależy od jakości nagrania, nie tylko od samego dekodera. Dźwięki polskich lokomotyw są moim zdaniem dobrej jakości zarówno na ESU, jak i Zimo. Dźwięków Doehler & Haass nie słyszałem.
Zapewniam Was, że efekt jest wyraźnie słyszalny w schemacie dźwiękowym do SU/SP45, który dystrybuuję.
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
24 4 0
A mnie intrygują seledynowe paski na przejściu barw pudła. Jak patrzę na model mam wrażenie że przejście barw jest rozmyte. Szukam po zdjęciach w sieci i nie mogę wyłowić tego w oryginale. Czy tak powinno być?
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
A mnie intrygują seledynowe paski na przejściu barw pudła. Jak patrzę na model mam wrażenie że przejście barw jest rozmyte.
@Rotor72 dla mnie wygląda to na pudło modelu pomalowane ponownie, mogę jedynie spekulować że pierwsze malowanie było złym kolorem, lub z powodu zbyt dużej liczby pudeł w innej kolorystyce część została przemalowana dla nowego numeru taborowego. Węższy pasek pokazuje stopniowanie odcieni zieleni, ale nie rozmycie: tu trzeba Piko pochwalić za bardzo ładne ostre przejścia między kolorami, co nie każdemu producentowi się udaje
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Żeby zamknąć tę próżną dyskusje czepiania się z nadmiaru czasu, to wyjaśnię ,
że kolejny kolor (tutaj sałaciana zieleń) nakłada się z naddaniem na poprzedni (ciemna zieleń).
Na styk jest to niemożliwe i ryzykowne.W tym konkretnym przypadku ciemna zieleń przebija lekko sałate ,(wyłazi). Powinna być inna kolejność jak dla mnie , najpierw jasna barwa , a po tym ciemna z naddaniem ,ale to już technologia a nie wada.
Zdjęcie wyżej zamieszczone to na moim monitorze niczym skala 2 lub nawet 3 i trochę to razi , zaś podejrzewam ,że w skali H0 tego nie widać.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
Sałaciany nałożony na ciemny? Przecież to by kiepsko kryło, ale chociaż by kryło (i może coś przebijało), a tu ewidentnie ciemny jest na sałacie.
Jak dla mnie to ciemna zieleń jest nałożona ostatnia, więc cały wywód jest nie na temat.
Albo tak było w oryginale (watpię) i w tym przypadku rewelacyjne odtworzenie, albo raczej błąd produkcyjny (zły - sałaciany - odcień) poprawiony tak sobie (z szerokością pasa jaka powininna być, zamiast powiekszoną o margines żeby przykryć sałatę)
 

Podobne wątki