• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Z tych trzech, ciężko wybrać najładniejsze malowanie tego modelu.
Kiedyś SU45 była dla mnie najbardziej ohydną polską lokomotywą spalinową, teraz moje zdanie obróciło się o 180° - dzięki modelom :)
Mnie, do pełnej satysfakcji brakuje tylko SP45-095 z IV epoki.
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
A w ogóle to kiedy PIKO zazwyczaj publikuje plany na następny rok? Bo w sumie jak teraz wypuścili ostatnie zapowiadane na ten rok SM42 i SU45 to mogliby się pochwalić co planują dalej :)
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Również nie mogę się doczekać, by 165'tka ciągnęła jajecznice opolską na haku...

Do szczęścia jedynie brakuje by rewizja się nie rozjeżdżała o 5 lat...
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Mnie bardziej podobają się bez ryfli :). Powiem szczerze, że korci aby przeglądając je w sklepach kliknąć na pozycję " do koszyka", ale czekam jeszcze na dzieło konkurencji o ile dożyje :rolleyes:
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
z całej trójcy jak dla mnie 100kta najlepiej wygląda... przynajmniej kolory dobrze dobrane.... reszta nie koniecznie
Kolory może i najlepiej dobrane w 100, ale wystarczyłoby, żeby Piko zadbało o prawidłowe malowanie żaluzji w 204 i 165, a te dwa ostatnie modele wzbudzałyby żar w wielu więcej par oczu ... A tak, wg mnie nadają się niestety głównie na dawców/materiał do przeróbek
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
z całej trójcy jak dla mnie 100kta najlepiej wygląda... przynajmniej kolory dobrze dobrane.... reszta nie koniecznie
Jak dla mnie wszystkie wyglądają tak samo (dobrze), są tylko inaczej pomalowane :D Postrzeganiem odcieni bym się tak nie przejmował, zresztą nawet prawdziwa lokomotywa na różnych zdjęciach i w różnym świetle będzie miała nieco inny odbiór nasycenia barw przez oglądającego. Trochę więc mnie śmieszą komentarze, gdzie ktoś pisze, że odcień żółtego na czole mógłby być nieco 'taki' czy 'siaki'..... (ważne że nie jest fioletowy :) co nie?). PIKO generalnie dosyć trafnie dobiera kolor, więc wszelkie komentarze raczej bujają wokół odbioru tych barw w zakresie pojedynczych odcieni.
A co do malowania, to cierpliwie czekam na SP45 w IV epoce. Cena i jakość to mistrzostwo jak dla mnie dlatego nie mam zamiaru marudzić - podobnie jak przy SP42/SM42 czy też "siódemkach". Ważne, że wychodzą dosyć regularnie, sukcesywnie powiększakjąc kolekcje. Kiedyś nie do pomyślenia, teraz marzenie o lokomotywach typowych dla PKP się spełnia :) Marzy mi się tylko jakiś seryjnie wypuszczony parowóz z IV epoki, :rolleyes: (ale bardziej popularny niż Oi2, ex. BR24, który wydało Roco)...
 
Ostatnio edytowane:

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Jak dla mnie wszystkie wyglądają tak samo (dobrze), są tylko inaczej pomalowane :D Postrzeganiem odcieni bym się tak nie przejmował, zresztą nawet prawdziwa lokomotywa na różnych zdjęciach i w różnym świetle będzie miała nieco inny odbiór nasycenia barw przez oglądającego. Trochę więc mnie śmieszą komentarze, gdzie ktoś pisze, że odcień żółtego na czole mógłby być nieco 'taki' czy 'siaki'..... (ważne że nie jest fioletowy :) co nie?). PIKO generalnie dosyć trafnie dobiera kolor, więc wszelkie komentarze raczej bujają wokół odbioru tych barw w zakresie pojedynczych odcieni.
A co do malowania, to cierpliwie czekam na SP45 w IV epoce. Cena i jakość to mistrzostwo jak dla mnie dlatego nie mam zamiaru marudzić - podobnie jak przy SP42/SM42 czy też "siódemkach". Ważne, że wychodzą dosyć regularnie, sukcesywnie powiększakjąc kolekcje. Kiedyś nie do pomyślenia, teraz marzenie o lokomotywach typowych dla PKP się spełnia :) Marzy mi się tylko jakiś seryjnie wypuszczony parowóz z IV epoki, :rolleyes: (bardziej popularny niż ex. BR24)...

ogólnie nie zamierzam na ten temat polemizować .. Ty lubisz kolor zielony a ja jasny seledynowy ... :) ...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
OK, z gustami się nie dyskutuje. Kometowałem jedynie sugestię o "dobrze dobranych kolorach", a nie to, czy kolega lubi taki kolor czy taki. Chyba że kolega pisząc "przynajmniej kolory dobrze dobrane" miał na myśłi, że te się koledze podobają, a nie że PIKO źle dobrało kolory :) bo różnie to można zrozumieć, co autor miał na myśli.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
A ja znowu swoje: jeśli ma być dźwięk, to ESU lepszy, bo ma jazdę wybiegiem (ale nie będę tłumaczył setny raz, o co chodzi :LOL:).

PS. Nie mam żadnych profitów z tego, że mam takie zdanie ;).
 

Podobne wątki