• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
Dziwię się. Dziwie się, że PIKO reklamuje nowy model przy pomocy takich beznadziejnych zdjęć na których model prezentuje się fatalnie. A i tło ( choć rozumiem, że to taka formuła "oryginał i model" też fatalne.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dziwię się. Dziwie się, że PIKO reklamuje nowy model przy pomocy takich beznadziejnych zdjęć na których model prezentuje się fatalnie. A i tło ( choć rozumiem, że to taka formuła "oryginał i model" też fatalne.
Dlaczego? Oryginał i model to fajna formuła. Jedyne "ale" można mieć do stanu oryginału i tak postrzegam zastrzeżenia kolegi.
 
B

bobby74

Gość
Zdjęcia modelu są do niczego. Światło odbija się od modelu, koloru nie widać, lipa...
Te fotki tutaj to jeszcze jeszcze, ale pozostałe na fejsbuku to dopiero przaśne po byku :)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Zdjęcia modelu są do niczego. Światło odbija się od modelu, koloru nie widać, lipa...
Te fotki tutaj to jeszcze jeszcze, ale pozostałe na fejsbuku to dopiero przaśne po byku :)
Weźmy pod uwagę, że zapewne zdjęcia robili pracownicy PIKO, a nie profesjonalni fotografowie. Kolega jest chyba jedną z nielicznych osób które razi "światło odbite od modelu". Zamysłem było pokazanie modelu jako takiego, a nie zabawa światłem w sensie stricte fotograficznym. Ja bym nie popadał w skrajności, bo wreszcie mamy model za 580zł, co było kiedyś nie do pomyślenia, a teraz czepiamy się odbitego nie tak światła na fotkach. Dajcie spokój z tym czepianiem się. To forum modelarskie, a nie foto.
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
Z reguły nie lubię uczestniczyć w tego rodzaju dyskusjach ale ! Nie masz racji. Sam wstrzymuje się z zakupem modelu, bo chciałbym go najpierw zobaczyć. Ale nie ma jak, bo nie znalazłem w sieci żadnego jego porządnego zdjęcia, np takiego jakimi raczy nas Bronco Billy. Nikt się nie czepia ale nie każdy ma możliwość pomacania modelu w sklepie przed zakupem.
Zrozumiano? :)
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
Z reguły nie lubię uczestniczyć w tego rodzaju dyskusjach ale ! Nie masz racji. Sam wstrzymuje się z zakupem modelu, bo chciałbym go najpierw zobaczyć. Ale nie ma jak, bo nie znalazłem w sieci żadnego jego porządnego zdjęcia, np takiego jakimi raczy nas Bronco Billy. Nikt się nie czepia ale nie każdy ma możliwość pomacania modelu w sklepie przed zakupem.
Zrozumiano? :)
Proszę :)

20160928_090300.jpg 20160928_090523.jpg
Przepraszam za jakość fotki ale robione na szybko w tajemnicy przed żoną :) .Na modelu nie ma daty rewizji. Nie mam szans na lepsze fotki :( . Wrzuciłem już to samo na mój tabor więc po raz ostatni dubluje temat,
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Przepraszam za jakość fotki ale robione na szybko w tajemnicy przed żoną :) .Na modelu nie ma daty rewizji. Nie mam szans na lepsze fotki :( . Wrzuciłem już to samo na mój tabor więc po raz ostatni dubluje temat,
Należy docenić staranie o zrobienie dobrej fotki i ryzyko wejścia żony, choć do jakości fotek kolegi Bronco Billy koledze daleko :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
Sam wstrzymuje się z zakupem modelu, bo chciałbym go najpierw zobaczyć. Ale nie ma jak, bo nie znalazłem w sieci żadnego jego porządnego zdjęcia, np takiego jakimi raczy nas Bronco Billy.
Takich zdjęć niestety nie ma, ale bardzo fajne zdjęcia są na stronie sklepu dcc24.eu, na stronie sklepu makieta.pl i na stronie sklepu z Chorzowa (zakazana reklama).
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
889 6 2
W takim razie model reprezentuje stan na który mniej więcej rok? Nie ukrywam, że jest to dla mnie istotna informacja.
Między naprawą rewizyjną z roku 2000 a sprzedażą do Unikolu w 2011 :) Pamiętam, gdzieś było o tym na forum, że ta lokomotywa została wybrana właśnie dlatego, że przez 10 lat praktycznie się nie zmieniła z wyglądu, a kilka razy była w delegacjach - przez cały czas mając napis "ZT Białystok" :)

http://forumkolejowe.pl/ilostan/index.php?nav=lok&typ=7&seria=85&lok=6118&numer=165&title=SU45-165
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
Między naprawą rewizyjną z roku 2000 a sprzedażą do Unikolu w 2011 :) Pamiętam, gdzieś było o tym na forum, że ta lokomotywa została wybrana właśnie dlatego, że przez 10 lat praktycznie się nie zmieniła z wyglądu, a kilka razy była w delegacjach - przez cały czas mając napis "ZT Białystok" :)

http://forumkolejowe.pl/ilostan/index.php?nav=lok&typ=7&seria=85&lok=6118&numer=165&title=SU45-165
Patrząc na obwódki na zderzakach to dałbym 2000 rok ;)
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Może się doczekamy modelu któregoś z egzemplarzy SU45, które z Rzepina przeciągały do Frankfurtu nad Odrą pociągi pasażerskie... Niemcy na pewno byliby zainteresowani i to bardziej, niż Białymstokiem (nie obrażając nikogo).
 

Podobne wątki