• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Parapet pod oknami jest pomalowany na ciemną zieleń.
Powinien być pomalowany w kolorze jasnej zieleni.
Przynajmniej tak jest na zdjęciach SU45-165.
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
915 38 3
su45.jpg

To ten sam obrazek po szybkich modyfikacjach GIMPem. Rozjaśniłem półkę pod oknami, dałem środkowy ciemny pas bardziej w ton niebieskiego (takie były wtedy te fiaty), odbarwiłem żaluzje do szarości. Moim zdaniem model by tylko zyskał.
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
877 6 2
Parapet pod oknami jest pomalowany na ciemną zieleń.
Powinien być pomalowany w kolorze jasnej zieleni.
Przynajmniej tak jest na zdjęciach SU45-165.
Ciekawe czy w wersji produkcyjnej też tak będzie, bo w 204 był jasny. A to akurat rzuca się w oczy dość wyraźnie. Bo rozumiem, że ta 165 ze zdjęcia to dopiero prototyp?
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
211 31 1
A czy w najbliższym czasie będzie jakaś SU45 która już w 1992 roku była SU a nie SP? Czyli sam początek epoki V na PKP a nie jak w przypadku SU45-165 dopiero od 1995 roku? Ewentualnie SP do 1995 roku.
 
Ostatnio edytowane:

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
877 6 2
Na razie PIKO realizuje modele 204, 100, 079 i 165, ale może w przyszłym roku pojawią się jeszcze inne, na co chyba wielu z nas liczy :)
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
Litery lub tabliczki z napisami "PKP" były zdejmowane od początku 2010 roku. Ostatnie zdjęcia bez numerów EVN posiadam z sierpnia 2012. Rok później w PR wszystkie czynne fiaty mają naniesione oznaczenia EVN, poza reanimowanymi chojnickimi 116 i 161, 168. Uchowały się prawdopodobnie dlatego, że podczas nanoszenia tych oznaczeń były w zapasie długotrwałym w Chojnicach. Brak numerów EVN na 79 to dobry wybór. Mamy możliwość podpięcia wagonów z PKP w trumience, z logo w formie napisu "PRZEWOZY REGIONALNE" oraz wszystkich schematów malowań i oznaczeń bohunów z okresu zawirowań w zmianach malatury i oznaczeń. Odzwierciedlenie w modelu lokomotywy 79 uznaję za okres 2010-2012.
Dla mnie 79 najlepiej pasuje z jednym, ewentualnie dwoma wagonami. Nie zaszkodzi jeżeli będą to dwa bohuny (żółto i szaroniebieski) lub dwie bonanzy (mogą być różnych oznaczeniach), ewentualnie bohun+bonanza. Na czoło nie zaszkodzi, a wręcz doda smaku zielona lub czerwona SM42. Osobiście tak planuję eksploatować 79, ponieważ lokomotywa była i z resztą nadal jest bardzo awaryjna.
 
Ostatnio edytowane:

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
Na razie PIKO realizuje modele 204, 100, 079 i 165, ale może w przyszłym roku pojawią się jeszcze inne, na co chyba wielu z nas liczy :)
Do w/w modeli dodam jeszcze lokomotywę SU45-174, której model powinien ukazać się także w tym roku (dokładnie w listopadzie), jako "wznowienie" modelu lokomotywy SU45-100, ze zmienionym numerem.
Nie wiem jakie modele lokomotyw SP/SU45, firma PIKO planuje na następny rok (lata?), ale pewne jest to, że nie może skończyć się na wyprodukowaniu pięciu różnych modeli tych lokomotyw, tym bardziej że zaprojektowanych zostało aż 12 wersji modeli lokomotyw SP/SU45 (!), różniących się szczegółami wyposażenia.
Myślę więc, że wyprodukowanych zostanie ok. 20 różnych modeli tych lokomotyw. A jakie to będą lokomotywy? Czas pokaże...
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
1.731 13 0
... W SU45-100, są na czole lokomotywy gniazda w/s.. Jednen z tych "cycuszków" mi wypadł i przepadł:cry:( Myślałem ,że to jest składowa formy skorupy nadwozia, a jest to wsadzone i to niemalże luzem..:mad::mad::mad:.),... Gdzie skierować prośbę, by taki element zdobyć ?....
 

Podobne wątki