• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
To będzie moje pierwsze Piko na cgleise, ale jak tak dalej pójdzie, to pewnie nie ostatnie :)
 

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
Tego w niej brakowało. Powiedz proszę coś więcej o przeróbkach i jak możesz to zrób więcej zdjęć :). Efekt widoczny od razu
Właśnie, mi też tego brakowało.Te fototrawione ramki mają rozmiar zewnętrzny 5,5. Nakleiłem je nakładając cyjanoakryl w dwóch poziomych punktach na szarej ramce. Trzeba uważać, mi się udało nie zabrudzić reflektorów. Przylegają idealnie, dalej to lusterka fototrawione od Ostbahna. No i ciemną farbką po wycieraczkach pojechałem na wstrzymanym oddech jak snajper:podstepny:
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ostatnio edytowane:

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Trzeba przyznać, że te białe pierścienie wokół reflektorów dały jej dodatkowego uroku i przybliżyły jeszcze bardzie do oryginału :) http://hamman.pl/kolej/data/media/35/SU45-100_2.jpg
Lusterka też ekstra. Duperele, a jednak dają to coś. Dla mnie super. I aż się wierzyć nie chce, że to model za niecałe 6 stówek.
Tyl, że jak dodasz cenę tych dupereli, a przede wszystkim włożoną w model pracę, to się robi znacząco więcej od 6-ciu stówek.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Kolega J1974H0 miał na myśli, że wystarczy do modelu Piko dodać kilka smaczków i wygląda już całkiem inaczej - i podzielam jego zdanie.
Białe obramowanie reflektorów i lusterka powodują, że model na zdjęciu jest bardziej "wyrazisty" :)
Może zdjęcie kolegi szprync3 nie jest jakieś artystyczne, ale na zdjęciu sama lokomotywa wygląda jak prawdziwa maszyna.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Tyl, że jak dodasz cenę tych dupereli, a przede wszystkim włożoną w model pracę, to się robi znacząco więcej od 6-ciu stówek.
...co nie zmienia faktu, że cenowo i tak dalej jest rewelacyjne, tymbardziej, że te dodatki (wiadomo, + praca) to nie jest jakaś masakra cenowa :) np... http://ostbahn-mk.pl/index_pliki/Page6380.htm czy też http://ostbahn-mk.pl/index_pliki/Page1756.htm
(...) fototrawione od Ostbahna
Pozdrawiam.

PS. Przy okazji się dowiedziałem, że Ostbahn ma całkiem fajne i niedrogie duperele do taboru :)
 
Ostatnio edytowane:

pilu35

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
" Tyl, że jak dodasz cenę tych dupereli, a przede wszystkim włożoną w model pracę, to się robi znacząco więcej od 6-ciu stówek."

Trudno moim zdaniem pracę włożoną we własny model przeliczać na pieniądze. Toć to czysta przyjemność i radość, o to chyba chodzi.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jakiej średnicy dziurkę trzeba wywiercić, żeby przymocować takie lusterko?
bobby74, baprawdę uważasz, że ze zdjęcia w linku http://ostbahn-mk.pl/index_pliki/Page6380.htm i świadomości o wielkości lusterka w skali H0 nie można wykumać jakie musi być wierterłko? Można się zpodziewać, że "fi" otowru jest na poziomie "fi" przekroju szpilki czy igły. Bardzo cienkie wiertełko modelarskie jak już, choć konstrukcja akurat tego lusterka jest jak widzę taka, że nie byłoby za bardzo co wsunąć w wywiercony otwór.
Pozostaje też kwestia dyskusyjna trwałości montażu na klej... Wystarczy nie tak złapać i może odlecieć. Takie duperszmity jak chocby lusterka kupione oddzielnie do zamontowania i potem wystające z boku budy wielkoseryjnych modeli, w których producent ich nie przewidział, niestety wykluczają też przechowywanie modelu w standardowych opakowaniach. Trzeba by konstruować własne.
Ale cuż, im więcej dupereli, tym model nabiera uroku - a że wiąże się to z tym, o czym napisałem, to już inna sprawa.
 
Ostatnio edytowane:
B

bobby74

Gość
Kolega już wytłumaczył, że poradził sobie na klej. Zasadniczo wolałbym na wcisk, bo moim zdaniem "trzymanie" będzie lepsze. A jak trzymanie ma być lepsze, to jest różnica, czy 0,3mm czy 1mm. A w związku z tym, że nie mam jeszcze takiego sprzętu do wiercenia miniotworków, a się przymierzam to chciałbym wiedzieć, w co celować. Ale bez podpowiedzi też sobie poradzę.
Na oko to chłop w szpitalu leży :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Kolega już wytłumaczył, że poradził sobie na klej. Zasadniczo wolałbym na wcisk, bo moim zdaniem "trzymanie" będzie lepsze. A jak trzymanie ma być lepsze, to jest różnica, czy 0,3mm czy 1mm. A w związku z tym, że nie mam jeszcze takiego sprzętu do wiercenia miniotworków, a się przymierzam to chciałbym wiedzieć, w co celować. Ale bez podpowiedzi też sobie poradzę.
Na oko to chłop w szpitalu leży :)
No i dobrze napisałeś, bo na oko to się nie uda. Musisz mieć najpierw lusterko, suwmiarką zmierzyć średnicę bolca, który wejdzie w budę lokomotywy i dopiero szukać wiertła odpowiedniej średnicy. Na znanym portalu aukcyjnym masz wiertła do wyboru do koloru, wszelkiego rodzaju rozmiary. Musisz mieć także (lub dokupić) trzymadełko do takiego wiertła. Wiercić należy ręcznie powolutku, na taką głębokość jaka jest pożądana. :)
 

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
Kolega już wytłumaczył, że poradził sobie na klej. Zasadniczo wolałbym na wcisk, bo moim zdaniem "trzymanie" będzie lepsze. A jak trzymanie ma być lepsze, to jest różnica, czy 0,3mm czy 1mm. A w związku z tym, że nie mam jeszcze takiego sprzętu do wiercenia miniotworków, a się przymierzam to chciałbym wiedzieć, w co celować. Ale bez podpowiedzi też sobie poradzę.
Na oko to chłop w szpitalu leży :)
Te lusterka są tak delikatne, że w/g mnie nie robi różnicy sposób montażu. W każdym wariancie trzeba na nie uważać żeby nimi nie puknąć o futrynę drzwi ;)
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 4 0
Czy włożenie kondensatora UPS do SU45 PIKO odbywa się tak samo jak do "siódemek" tzn. potrzebna jest dioda, zwora i 100 ohm? Czy oznaczenia tych elementów są takie jak na płytce do siódemek, płytka teraz jest inna ale miejsca wydają się opisane podobnie?
 

Podobne wątki