• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Mam nadzieję że kolega ffox się nie obrazi, że wykorzystałem jego zdjęcie :)
Absolutnie :)

A ja zauważyłem jeszcze jedną rzecz.
Poręcze na dachu w SP45-204 były klejone, przez co w dwóch miejscach widać bardzo delikatne wypuklenie (ślad kleju).
W SU45-100 (przynajmniej w moim egzemplarzu), są jedynie wkładane na wcisk, dzięki czemu można samemu wyregulować wysokość tych poręczy. U mnie wszystkie były mocno wciśnięte w dach, spokojnie wykałaczką można je podwyższyć.
 
OP
OP
B

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
Mała odskocznia od radości z SU45 od Piko ;)
Piko Polska informuje na fb - wprawdzie między wierszami - że gdyby nie Piko Polska i decyzja o pozbyciu się SK-Model to nie byłoby SP/SU45, ponieważ doychczasowy importer zrezygnował z tego projektu.
Nie znam tła tamtych decyzji i politykować nie lubię, ale coś mi takie blablanie pachnie tanią propagandą.
Witam
Poniżej nasza odpowiedź umieszczona na fb Piko Polska:

SK MODEL PIKO Polska Pani Grzegorzu G. z Piko Polska, opowiada Pan bajki. Po pierwsze to nie SK Model zrezygnowało z projektu SP 45 ale firma Piko zmieniła warunki umowy podnosząc nam cenę na tę lokomotywę o 37%. Ponadto po wypowiedzeniu nam umowy, firma Piko zwróciła nam tylko część kosztów poniesionych na opracowanie tego projektu. Stwierdzili, że praca Pana Koja za którą zapłaciliśmy nie była tyle warta. Jeśli potrzebuje Pan jakiś dowód to mogę Pany wysłać korespondencję z Piko. Po drugie obecnie sklepy kupują towar od Piko w różnych cenach ze względu na przydzielone im rabaty. Jako były pracownik naszej firmy (SK Model) powinien Pan to doskonale wiedzieć. Skąd ma Pan informacje o tym, że polityka sprzedaży SK Model doprowadziła do upadku jakiegokolwiek sklepu?

Pozdrawiam
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Panowie, czy była już informacja jaką rewizję oraz przydział będzie miała SU45-165 (Piko 96303)?
 

kzk kolej

Ostrzeżony
Reakcje
56 3 0
W Warszawie są dwa sklepy z cenami ponadnormatywnymi oczywiście jest demokracja. To nie tajemnica Loko model ,SH skaut czyli Składnica Harcerska.
[DOUBLEPOST=1461485472][/DOUBLEPOST]
A mieszaj śmiało od czego jest wyobraźnia po za tym i ja naciesze oczy: Fajny skład :))
Sorry za ocenę, już wycofana :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Popieram z jednym zastrzeżeniem, że SP45 nigdy nie były za piękne - ale to też kwestia gustu...
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
915 38 3
Andrzej - piękno Fiata samego w sobie nie podlega najmniejszej dyskusji;) Zwłaszcza z perspektywy czasu i "piękna" maszyn go współcześnie zastępujących
"Fiat" projektowany był w takim momencie dziejów stylistyki (designu) gdy powstawały Jelcz "ogórek" (skoda 706 RTO), FSO Syrenka, czy Autosan H9 (a za oceanem krążowniki szos). Ten styl cechowały niebanalne obłe bryły, z różnymi dodatkowymi przetłoczeniami, wyobleniami, kantami. Mówiąc że fiat jest brzydki, brzydkie są też pozostałe wymienione. to kwestia gustu jak kolega napisał. Tym niemniej takie były trendy stylizacji wtedy i bryła fiata jest ich kwintesencją.
 

Podobne wątki