• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO - modele lokomotyw serii SP45/SU45

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Chętnie zobaczyłbym te czerwone światła w pełnej ciemności, szczególnie te zaznaczone miejsca…

Zobacz załącznik 364694
Myślę, że na takie fotki to trzeba będzie poczekać około miesiąca, bo w marcu ma się ukazać w sprzedaży ten model i każdy, kto go kupi, będzie mógł takie zdjęcia w pełnej ciemności zrobić. Prezentacja była o godzinie 14 i słoneczko jakoś nie chciało zgasnąć, żeby umożliwić nam zdjęcia w pełnej ciemności. ;) :)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
A ja zapytam o coś zupełnie innego;)
Pokazany na filmie przez Maćka model jest z dźwiękiem.
Czy moduł dźwięku jest już razem z modelem, czy był specjalnie na ten pokaz zakładany ?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
A ja zapytam o coś zupełnie innego;)
Pokazany na filmie przez Maćka model jest z dźwiękiem.
Czy moduł dźwięku jest już razem z modelem, czy był specjalnie na ten pokaz zakładany ?
Moduł dźwiękowy był założony testowo tylko do tej prezentacji.

Wrzucę jeszcze parę fotek tego "premierowego Fiacika" z przejazdu po modułach.

IMG_1467.jpg
IMG_1469.jpg
IMG_1470.jpg
IMG_1471.jpg
IMG_1472.jpg
IMG_1474.jpg
IMG_1475.jpg
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Dźwięk był założony przeze mnie, na razie jest to wersja testowa, cały czas dopracowywana, dźwięki pochodzą z prawdziwej lokomotywy SU45. Myślę, że wkrótce będę mógł zaprezentować oficjalne demo. Dźwięki będą dostępne zarówno na dekodery Zimo jak i ESU, w tym przypadku, był to dekoder ESU.
 

The Tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 2 0
Dźwięk był założony przeze mnie, na razie jest to wersja testowa, cały czas dopracowywana, dźwięki pochodzą z prawdziwej lokomotywy SU45. Myślę, że wkrótce będę mógł zaprezentować oficjalne demo. Dźwięki będą dostępne zarówno na dekodery Zimo jak i ESU, w tym przypadku, był to dekoder ESU.
Zatem czekamy niecierpliwie :)
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
Dla porównania podobny (?) produkt z EFC - zdjęcie za dcc24.eu
Wyjaśnię koledze żart...

Nad filmem było napisane "(...) jakość tragiczna". Pozwoliłem sobie zażartować że model nie jest taki zły żartobliwie traktując wzmiankę o jakości jakoby odnoszącą się do modelu.

Mam dwa fiaty z EFC i co do ich jakości nie trzeba mnie przekonywać. Fiat od Piko to będzie inna sprawa. Ani lepsza ani gorsza - po prostu inna.
 
B

bobby74

Gość
Wyjaśnię koledze żart...

Nad filmem było napisane "(...) jakość tragiczna". Pozwoliłem sobie zażartować że model nie jest taki zły żartobliwie traktując wzmiankę o jakości jakoby odnoszącą się do modelu.

Mam dwa fiaty z EFC i co do ich jakości nie trzeba mnie przekonywać. Fiat od Piko to będzie inna sprawa. Ani lepsza ani gorsza - po prostu inna.
Ale mi się ten żart spodobał :)
Znak zapytania po słowie "podobny" miał mnie uchronić przed komentarzami o wbijaniu kija w mrowisko, ale jak widać nie udało się...
Fotka miała służyć tylko i wyłącznie porównaniu obu modeli, na tyle na ile ze zdjęć jest to możliwe i cześć :) Pozdrawiam!
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Co do przydziałów to
Jest przepiękna i ten "orzełek" :love:
jestem za. SP45 nie podoba mi się a z żółtym czołem szczególnie ;-(
Za to oryginalne zielone czoło z orzełkiem jak dla mnie jest super, a jeżeli jest to przydział regionu Śląska to kupuję o ile wyjdzie.
Nie należy do tego wątku, ale mogę w tym miejscu nadmienić, że nie kupiłem ET41 ze względu na żółte czółko ;-) Zastanawiam się nad wersją Cargo - w ostateczności.
Jeżeli czyta to forum przedstawiciel PIKO to myślę, że w zależności od tego ile osób jakiego malowania pożąda do szanse na wydanie określonych malowań i przydziałów wzrosną ;-)
Może da się zrobić jakąś ankietę?
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
W kwestii świateł - wykonanie ich oszklenia z tak grubego plastiku powodować będzie na 100% generowanie czerwonej poświaty przy światłach czerwonych. Refrakcji się nie oszuka. Jak dla mnie ten element jest do wymiany (powtarzam - jak dla mnie). Natomiast bardzo podoba mi się oszklenie kabiny. Już na zdjęciach Maćka widać, że jakość wykonania jest bardzo dobra i będzie można pokusić się o wykonanie pięknego wnętrza. Wezmę pierwszą, która nie będzie miała żółtego czoła.
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
Co do przydziałów to

jestem za. SP45 nie podoba mi się a z żółtym czołem szczególnie ;-(
Za to oryginalne zielone czoło z orzełkiem jak dla mnie jest super, a jeżeli jest to przydział regionu Śląska to kupuję o ile wyjdzie.
Nie należy do tego wątku, ale mogę w tym miejscu nadmienić, że nie kupiłem ET41 ze względu na żółte czółko ;-) Zastanawiam się nad wersją Cargo - w ostateczności.
Jeżeli czyta to forum przedstawiciel PIKO to myślę, że w zależności od tego ile osób jakiego malowania pożąda do szanse na wydanie określonych malowań i przydziałów wzrosną ;-)
Może da się zrobić jakąś ankietę?
A na Śląsku one gdzieś jeździły? poza czasami współczesnymi - ale to już ST45
 

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
A ja tak nieśmiało zapytam. Oficjalna prezentacja odbyła się z modelem z urwanym zderzakiem? Hmm... trochę dziwne, że nikt nie sprawdził przed przyjazdem.
 

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
Kolejna lokomotywa spalinowa - bardzo dobrze, bo im więcej polskiej trakcji spalinowej (elektrycznej i parowej też) tym lepiej(y). Latem zeszłego roku myślałem, że przydała by się jakaś polska lokomotywa spalinowa do kolekcji SM42/SP42 i proszę PIKO się postarało(y). Wreszcie moja SP42 - 111 nie będzie samotnie śmigać po makiecie.
 

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
Po skończonej prezentacji SP45 dostałem ja do rąk na kilka minut, model jest dosyć ciężki kinematyka chodzi leciutko i bez zacinania a napęd zrobiony jest na 1 i 3 oś w wózku
 

Podobne wątki