• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sosnowiec Marzec 2009

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
PULMAN napisał(a):
Z mojego punktu widzenia to impreza się udała.
Co prawda troche sie bałem jak to wyjdzie ponieważ to jest moje pierwsze spotkanie na którym ja byłem organizatorem H0.
Ale wszystko sie fajnie ułożyło. :D
no to teraz już wiesz dlaczego starałem się jak najmniej ingerować w to co robisz jedynie delikatnie nakierowując Cię co powinieneś zrobić w niektórych kwestiach, ale przyznać muszę że dałeś radę i bardzo Ci za to dziękuję bo samemu i to bez netu było by Ciężko, w tt też miałem paru pomagierów i również im chciałem podziękować, oczywiście podziękowania dla wszystkich którzy przybyli i świetnie się bawili, myślę że za rok powtórzymy imprezkę :D
 

MIREK.R

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Ufff.

Pierwszy krok zrobiony. Jestem na forum. :D

Witam was wszystkich.

Dziękuję wszystkim uczestnikom którzy pokazali mi juz czwarty raz jak fajnie można sie bawić i jak spełniać swoje marzenia z przed 40 lat. ;)

Szczególnie dziekuje:

Kenediemu- za dobre wykonanie planu makiet.
Ciekmie- za dbołosć o szczegóły w rozkałdzie jazdy.
Pawłowi- Za porządnie sterowanie i łączność.


POZDRWIAM
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
Maćku, tymi ruskimi węglarkami przypomniałeś mi rodzinne strony...
Dla ścisłości - to są wagony samowyładowcze. A samowyładowczość polega na tym że ostoja to jedna belka wzdłuż osi podłużnej wagonu, a do niej, na zawiasach są mocowane klapy z których składa sie podłoga. Rozładowanie polega na umiejętnym ręcznym odbiciu dwóch haków trzymających każdą z klap od strony burty - widać je na fotce. Oczywiście rzecz dzieje się na estakadzie a piętro niżej stoją wagony normalnotorowe do których sypie się ruda.
Przez wiele lat tę pracę wykonywali m. in. więźniowie z kolejowego więzienia w Medyce...


Pozdrówka dla rówieśnika z Sosnowca!!! Mój czterdziestoletni Piko BR80-018 Junior wciąż jeszcze jeździ... ostatnio nawet z martinezowym dekoderem...
 

Darth Maul

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
349 1 0
Strasznie ciekawi mnie ten patent z tymi klapami przy ruskich weglarkach.Ja jest rozowiazany układ hamulca skoro przy otwarciu klap ktore sa w podlodze wysypywała sie ruda.Przeciez to zaraz by poniszczyło to wszystko.Te kulki by powpadaly w przekładnie i co wtedy?Jak pan moze panie cyruss ten wątek mi opowiedziec jak to sprawa z tym wyglada bądz wygladala? :D
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
Faktycznie mają te węglarki pod spodem belkę wzdłuż długości,
natomiast układ hamulcowy nie jest odwzorowany - to są "low budget" modele,
przeznaczone w zasadzie jako tło na bocznych torach, coś jak Fitowagony.
Jak znajdę jakieś rysunki to dorobię układ pneumatyczny hamulca, zawsze to parę gramów więcej.
A czy te węglarki kursowały po normalnym torze z wagonami ochronnymi?
Wydawało mi się, że widziałem takie coś.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
Jeszcze zaległe dwa filmy, udało mi się wrzucić na serwer.

Mijanie pociągu osobowego i pospiesznego na 2-torowym szlaku:
http://149.156.194.203/~mczapkie/Train/ ... iec-2t.AVI
warto zwrócić uwagę na trick kolegi Andrzeja z krzywą prędkości - dekoder dźwiękowy OKo1 udaje że jedzie "na wybiegu".

Manewry na stacji Padowo:
http://149.156.194.203/~mczapkie/Train/ ... iec-fj.AVI
Tzw. "fremojazdy" były bezproblemowe mimo że brały w nich udział osoby zupełnie w tym niedoświadczone.
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
Jak powiadają "Lepiej pózno niż w cale"
Dziękuję gościnnemu południu za fajnie spędzony czas przy makiecie.
Jazda zbiorczym super :grin: , pogawedki na sali i nocne polaków rozmowy też ;)
Proszę zapisać mnie na przyszły rok.

Dla wszystkich, których miałem przyjemnośc poznać życzę
Wesołych świąt, smacznego jajka, mokrego dyngusa i hojnego zająca.
 

Podobne wątki