• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sosnowiec marzec 2008

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Dariusz napisał(a):
Przegladalem Wasze zdjecia i zauwazylem ET-22. Co to jest za model. Podejrzewam ze ktos to sam sobie zrobil. Jak macie jakies blizsze zdjecia prosze o zamieszczenie.
Zlomowisko na makiecie super.....
Ten ET-22 to model w TT. Wyprodukowany z FOTOTRAWIONYCH BLACH. Szelem daje właściwy link ;)

Złomowisko na makiecie to nowy wymysł CHUDEGO. Kiedyś robił w H0 teraz w TT. Fakt przyznam sie iż obłędnie wygląda.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Re: Sosnowiec 2008

Czesław Turko napisał(a):
Nie można również wszystkiego zwalać na organizatorów. Sami modularze już podczas rozkładania nawalali . Nie wszyscy stawili się w piątek na uzgodnioną godzinę 18-tą jak i nie wszyscy mieli wszystko przygotowane do szybkiego rozłożenia się . Spowodowało to dużą stratę czasu w efekcie, czego rozkładanie + - 40 metrowej makiety zakończyło się dopiero po ośmiu godzinach. :cry:
No nie no przecież nikt nic niezwala na organizatorów. Ja twierdzę że bardzo łądnie przygotowali sie do imprezy. Problem tyczy sie tych przygotowań do rozłożenia makietek. Mam nadzieje że następnym razem niektórzy będą profesjonalnie przygotowani ;)
 

Skipi

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam wszystkich na forum!
Impreza byla cool :D swietny klimat, świetna zabawa!
na nastepna wystawe jezeli bedziecie mnei jeszcze chcieli pisze sie w 100% ale teraz juz bardziej jako modelarz. Tabor jest juz w stanie przerobek a kawalek tora jest bliżej realizacji niz dalej;p

Michał Szewczyk napisał(a):
Dobra mówić kto pod jakim nikiem siedzi na forum


Trotylina to chyba ten którego wrobiliśmy w sygnał dźwiękowy ICE2 który nie wiedział co się dzieje :D
eeeee to ja bylem;p
 

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
Skipi, no to teraz wszystko gra. Pamiętam twoją minę jak wciskaliśmy ci przycisk F1 dźwięku ICE a ty nie wiedziałeś co jest grane :) hehehe słychać było tylko "ej chłopaki co się dzieje" :) Mnie Bartosz i Trotylina wrabiali w zawiadowce stacji Bartoszów to czemu ja nie miałbym kogoś wrobić :razz:
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
ciekma napisał(a):
Ma ktoś zdjęcia tych uroczych kart wagonowych kolorowanych kredkami? ;)
Jak będę miał aparat to wrzucę :) Ale to było takie tymczasowe rozwiązanie (dobrze, że Sylwia pomogła ;) ) - w tym tygodniu zrobię porządek z kartami i będą nowe, kolorowe, za laminowane.
 

Krzychu

Użytkownik
KKMK
Reakcje
3 0 0
Witam wszystkich uczestników i gości,

Pragne podziękować wszystkim, którzy wspólnym wysiłkiem doprowadzili do udanego spotkania. Dzięki za mobilizację tym którzy się zmobilizowali. Doceniamy Wasze poświęcenie i pomoc w złożeniu wszystkich klocków w wmiare funkcjonującą całość.

Kilka moich uwag, może powtórze kilka osób, ale to jest niezbędne żeby makieta była funkcjonalna i spotkanie nie stało się serią wypadków:

1. Lokomotywy powinny mieć ustawione porządnie CVki przyspiesznia i hamowania, żeby dało się po ludzku jeździć.
2. Jesli zdarzały się problemy z cyfrą to była to wina wyłącznie modułów! Zwarcia na krzyżownicach, niezaizolowane kable, cienkie przewody robiły najwięcej problemów, pociąg nagle zatrzymujący się na szlaku nie wygląda naturalnie, a w oczach widzów nie wyglądamy na profesjonalistów.
3. Połączenia torów, wszelakie hopki, szpary miedzy modułami powodowały od czasu do czasu wywalenie co gorszych pojazdów, maszynista musi ingerować łapami i kolejny wstyd. Kto ma co poprawić wie, to są drobne techniczne poprawki.
4. Powtarzam kolejny raz: musi być porzadek na stacjach. Ja bez przerwy musiałem ustatwiać myszki na właściwych miejscach na podstawce. Większość maszynistów stawiała sobie myche w byle jakim miejscu. W pewnym momencie straciłem kontrole i zaczeły się krzyki po sali jaki adres ma która lokomotywa co stwarzało ogólny zamęt.

A ogólnie jestem przeszczęśliwy...
 

whosho

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
Takie sprawy to już raczej pozostają dla poszczególenych grup (skal), żeby sie w tej materi przygotować. Na naszej częsci jakoś większego syfu nie zaobreswowano... ;)

A też raczej nikt nie da się wrobić, żeby przyjechać z drugiego końca Polski na impreze i zbierać na niej smieci... (jeśli to miałeś na myśli pisząc o porządku)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Tak Panie Czesławie, ale pisząc to miałem na myśli swoje podgrupy. Nie samego Chudego i ewentualnie kolegów co załatwili salę i ją nam przygotowali (patrz przynieśli ławki i krzesła dla stacji) Następnym razem pasowałoby wydelegować osobę odpowiedzialną za Tabor i rozkład jazdy i jego trzeba się słuchać. Ktoś mógłby pilnować porządku wewnątrz makiety, aby nie było bałaganu i syfu bo to niestety tylko o nas świadczy. Potrzeba kolegę od DCC który będzie wszystko koordynował. Koordynatora każdej stacji który to dowodzi wszystkim i trzeba się go słuchać. Tu nie chodzi o to aby ktoś komuś coś kazał tylko żeby było wiadome z czym iść do kogo i ewentualnie pytać jeśli coś się będzie działo, i aby pasował większy porządek.
 

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
Ja mam jeszce jedno pytanko do taboru. Gdzie można wychaczyć wagony firmy marklin które przywiózł ze sobą nasz kolega. Wagony to naczepy tira na wózkach. Szaleje na punkcie modeli ciężarówek i poszukuje takich właśnie wie ktoś może gdzie takie coś można kupić???
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
pado napisał(a):
osobę odpowiedzialną za Tabor i rozkład jazdy i jego trzeba się słuchać
pado napisał(a):
Potrzeba kolegę od DCC który będzie wszystko koordynował
pado napisał(a):
Koordynatora każdej stacji który to dowodzi wszystkim i trzeba się go słuchać
Ale odkrycie.... czapki z głów.

I tylko ta schizofreniczna nuta jakoś zgrzyta:
pado napisał(a):
nie chodzi o to aby ktoś komuś coś kazał
Bo właśnie o to chodzi, żeby ktoś komuś kazał. Kwestia dobrego wyboru ktosia który ma przykazywać i kontrola testosteronu u innych, którzy temu ktosiowi kazali kazać.
To podła fucha.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
hugwa napisał(a):
Bo właśnie o to chodzi, żeby ktoś komuś kazał. Kwestia dobrego wyboru ktosia który ma przykazywać i kontrola testosteronu u innych, którzy temu ktosiowi kazali kazać.
To podła fucha.
Skoro tak mówisz ;) TO niech sie tak stanie ;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
tak.... jakby nie było zawsze jest ktoś winny,
u N-as zazwyczaj jest to....
któż by nie inny jak nie Hugwa
nawet jak wszystko działa ;-)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
hugwa napisał(a):
A to już nie jest takie proste... W każdym razie nie na wschód od Odry.
To wiadomo nie od dzis. Ale próbowac trzeba ;) bez tego ani rusz...

Misiek napisał(a):
tak.... jakby nie było zawsze jest ktoś winny,
u N-as zazwyczaj jest to....
któż by nie inny jak nie Hugwa
nawet jak wszystko działa ;-)
U nas często biedny Ciekma :idea:
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
pado napisał(a):
Następnym razem pasowałoby wydelegować osobę odpowiedzialną za Tabor i rozkład jazdy i jego trzeba się słuchać. Ktoś mógłby pilnować porządku wewnątrz makiety, aby nie było bałaganu i syfu bo to niestety tylko o nas świadczy. Potrzeba kolegę od DCC który będzie wszystko koordynował. Koordynatora każdej stacji który to dowodzi wszystkim i trzeba się go słuchać. Tu nie chodzi o to aby ktoś komuś coś kazał tylko żeby było wiadome z czym iść do kogo i ewentualnie pytać jeśli coś się będzie działo, i aby pasował większy porządek.
Jakbym czytał o Marcinie (organizacja) i Mariuszu (DCC) :D Jakbyście poszukiwali gotowych rozwiązań to oni na pewno potrafią rozwiac sporo wątpliwości i wiele podpowiedzieć. ;)
 

Podobne wątki