• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Giełda Sosnowiec – Giełda Modelarska SMK Katowice

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#23
Następna giełda w Katowicach: 10.1.2010 r.

Z ciekawostek, to w starym budynku dworca, ok. 80 m (w realu ;) ) na lewo od "G" na obrazku powyżej, jest giełda komputerowa.
 
OP
OP
K

KrzysztofKus

Gość
#25
Czy w nadchodzącą sobotę (6 marca 2010 r.) jest giełda w Katowicach? Godziny są zawsze te same? Czy płaci się za wstęp?

Pozdrawiam z okazji swojego pierwszego postu na tym forum.
Krzysztof Kuś
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Ooo, witamy znanego i bardzo aktywnego miłośnika kolei na naszym forum :D Która epoka Pana interesuje na wstępie? Rozumiem, że tylko PKP ;)
Z tego co wiem to giełda odbędzie się w niedzielę 7 marca, bo zawsze jest w pierwszą niedzielę miesiąca. Wstęp kosztuje zdaje się 5 złotych, ale szczerze przyznam, że byłem tam tylko raz i raczej nie zostałem zachęcony do kolejnych wizyt.
 
OP
OP
K

KrzysztofKus

Gość
#28
O rety, znanego? To aż tak? :) No tego to się nie spodziewałem. I nie Pan, tylko Krzysiek jestem. :)

Tak, chodziło o niedzielę mi rzecz jasna, tylko źle spojrzałem w kalendarz.

A która epoka? III/IV. I nie tylko PKP. Ale o koncepcji swojej makiety, planach itd. opowiem innym razem w innym wątku na forum.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.278 41 5
#31
Witka

Czy ktoś wie, czy giełda w długi weekend się odbędzie, czy tydzień później????

I jeszcze jedno pytanie: Kto wie, kiedy jest i czy wogóle w tym roku impreza w Chabówce ????

pozdr
 

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
90 0 0
#33
Kris napisał(a):
Czy ktoś wie, czy giełda w długi weekend się odbędzie, czy tydzień później????
Giełda jest normalnie w najbliższą niedzielę 6 czerwca, a długi weekend to kiedy ??, przecież piątek jest normalnym dniem roboczym !!
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.278 41 5
#34
Pracuję w szkole, stąd mam długi weekend :) My w piątek nie pracujemy.

Dzięki za info i do zoba.
 

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#35
Kris napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie: Kto wie, kiedy jest i czy wogóle w tym roku impreza w Chabówce ????

pozdr

Jeśli chodzi o imprezy w Chabówce, to 19. czerwca ma jechać pociąg do Żywca (ktoś już podał link wyżej, więc nie będę tego linka powtarzał).
Poza tym podobno ma się odbyć Parowozjada 2010 w Chabówce w ostatni weekend sierpnia. Przynajmnie tak tą imprezę zapowiadali w Wolsztynie na tegorocznej Paradzie. Jesli ktoś nie wierzy, że w Wolsztynie było zaproszenie na Parowozjadę do Chabówki, to jest na to dowód.
Na tym filmiku słychać jak zapraszają do Chabówki na Parowozjadę (minuta 5:11 do 5:24 - dokładnie wtedy jak przejeżdża Ty2-953):
http://www.youtube.com/watch?v=bL6EXQG9 ... r_embedded
 

cichy

Nowy użytkownik
Reakcje
62 0 0
#36
Witam,mam takie pytanie jak cenowo wygląda złom lub tabor w skali H0 na giełdzie w Katowicach,głównie chodzi mi o zestawy kołowe wózki od lokomotyw i wagonów lub całe jednostki na dawców,nie chodzi mi o konkretne ceny lecz o odpowiedź kogoś kto często bywa na tej giełdzie i się orientuje czy się opłaca nabyć?czytałem na ten temat info że niektórzy żądają cen jak za nowe a że jestem z daleka to chciałbym się zorientować czy warto przybyć na giełdę?Pozdrawiam i dziękuje za informacje.
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#37
cichy napisał(a):
czytałem na ten temat info że niektórzy żądają cen jak za nowe a że jestem z daleka to chciałbym się zorientować czy warto przybyć na giełdę?
Jestem z Bytomia i można powiedzieć, że mam o rzut beretem do Katowic, ale mnie się nie opłaca tam jechać. Ceny wzięte z sufitu a sprzedający liczą na frajerów. Moim zdaniem jest to całkowicie nie opłacalne tym bardziej, że musisz przyjechać z daleka plus koszt biletu wejściowego na sama "giełdę". Taniej wychodzi zakup na "Alledrogo" :D
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#40
Tak brzmiało pytanie.
cichy napisał(a):
jak cenowo wygląda złom lub tabor w skali H0 na giełdzie w Katowicach
projectps napisał(a):
można spotkać znajomych i kolegów .To bezcenne - resztę załatwi ....
Co do spotkań na giełdzie to faktycznie jest okazja, ale czy nie lepiej w takim razie spotkać się np. w Sosnowcu http://forum.modelarstwo.info/viewtopic.php?f=10&t=6281 na comiesięcznym spotkaniu? Spokój, cisza nikt Cię nie potrąca. Można usiąść pogadać o byle, czym jak i o tym, co kogo interesuje no i oczywiście jest możliwości zajęć praktycznych a to jest faktycznie bezcenne.