• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Sosnowiec – Festiwal Kolej w Miniaturze, IV edycja – 16-17 marca 2019 r.

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
#41
To jeżeli o to chodziło to fakt, źle to zrozumiałem. Przepraszam.
 

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#43
Bardzo fajna impreza, byłem z żoną i synem(5 lat). Syn bardzo zadowolony oczywiście symulatory i przedszkole oraz kolejki - lego itp. Z mojego punktu widzenia bardzo fajna impreza - dużo wszystkiego :) no i poczyniłem zakupy dzięki Panowie @Elvis @Grzes

Z mojego punktu widzenia brakowało mi tylko informacji co gdzie i kiedy. To znaczy byłem tylko w Sobotę i brakowało mi takiego harmonogramu dotyczącego samych przejazdów składów (przynajmniej HO) np.: że o godzinie takiej i takie będzie skład taki i taki na torach by posłuchać dźwięków lokomotywy lub zobaczyć konkretny skład.

W przyszłym roku na pewno też przyjadę, ale już może z własnym składem do jazdy :)
 

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#45
Jakim sposobem miałby powstać harmonogram w H0 jeżeli nie było rozkładu jazdy?
Jak dla mnie impreza SUPER.

Musze podkreślić, że nie wiem jak to wygląda na innych imprezach - nie mam porównania, bo to moja pierwsza taka impreza i inne to tylko youtube. Pewnie jakby był rozkład to można by się zorientować co i jak - choć nie wiem jak wygląda taki rozkład. Jednak dla mnie osoby, która wraca po latach do modelarstwa kolejowego przyjazd na taką imprezę to super frajda, ale jak dla mnie było tego za dużo(w pozytywnym znaczeniu i mówię tu tylko o sali gimnastycznej ale i o stoiskach) by się temu dobrze przyglądnąć(a byłem 4 godziny), więc musiałem w dostępnym czasie(przyjazd z rodziną) oglądać co było i jeździło, a nie wiedziałem co zaraz pojedzie. Oglądałem też mocno moduły bo interesowały mnie szczególiki wykończenia.

Rozkład - harmonogram

Było by super dla takich osób jak ja, jakby było wiadomo, że np.: o godzinie 12:00~12:15 pojedzie jakiś fajny skład lub lokomotywa, albo że jedzie skład X, a za nim ze stacji A wyjedzie skład taki i taki :D

Teraz fantazjuję - ekran na sali gimnastycznej lub dobry projektor na którym widać godzinę odjazdu z jakiej stacji do jakiej i zdjęcie składu :D
A przed imprezą np.: tu na forum taki rozkład, oczywiście może się coś przesunąć zmienić, ale wiedział bym że będzie skład na imprezie który mi się marzy i mogę go zobaczyć w rzeczywistości i posłuchać dźwięków z lokomotywy bo wiem że będzie w niej dekoder taki i taki.

Jaszcze raz dzięki za imprezę organizatorom :)
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#46
Teraz fantazjuję - ekran na sali gimnastycznej lub dobry projektor na którym widać godzinę odjazdu z jakiej stacji do jakiej i zdjęcie składu :D
Zapraszamy w sierpniu do Warszawy, tam mamy takie rozwiązanie. Na obecną chwile w testach, ale już działające. Można było zobaczyć na poprzedniej Naszej imprezie.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
#49
II edycja tej - http://forum.modelarstwo.info/threads/warszawa-–-i-bielańskie-rodzinne-spotkanie-z-koleją-–-25-26-sierpnia-2018.42714/
a co do rozwiązania o które Ci chodzi to jest tu
http://forum.modelarstwo.info/threads/tinytimetable-mały-rozkład-na-wielkiej-makiecie.44126/
Natomiast sprawa nie jest taka prosta ponieważ wymaga stworzenia rozkładu jazdy co nie jest takie łatwe i nie na każdą imprezę się go robi.
Tak więc proszę nie mieć do kolegów o to uwag. Tym bardziej że do tej pory i tak odwiedzający nie znali rozkładów podczas imprez w Polsce. My robiliśmy pierwsze testy w zeszłym roku.
 

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#50
Tak więc proszę nie mieć do kolegów o to uwag.
To nie tak, że chciałem skrytykować, raczej podrzucić pomysł na przyszłość, bo ja 99% modeli to widzę na filmach czy w internetowych sklepach, a tu miałem okazję je zobaczyć naocznie i posłuchać, a takie rozwiązanie pozwoliło by mi na jeszcze więcej :)
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
#51
Takie rozwiązanie było niestety tylko raz na wystawie Krakowie bodaj 2.lata temu. Jest to świetne rozwiązanie.
Natomiast zawsze jak oglądam zdjęcia z wystaw to stwierdzam że najfajniejszy dla mnie tabor jeździł zawsze w innych sesjach niż ja akurat byłem. Dlatego fajnie by było tu na forum wrzucić jakie składy w danej sesji będą jeździć. Tu już widzę że nie miałem szczęścia obejrzeć kapitalnego składu Pana Harasska- Mistral jak sądzę .
 

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#52
Takie rozwiązanie było niestety tylko raz na wystawie Krakowie bodaj 2.lata temu. Jest to świetne rozwiązanie.
Natomiast zawsze jak oglądam zdjęcia z wystaw to stwierdzam że najfajniejszy dla mnie tabor jeździł zawsze w innych sesjach niż ja akurat byłem. Dlatego fajnie by było tu na forum wrzucić jakie składy w danej sesji będą jeździć. Tu już widzę że nie miałem szczęścia obejrzeć kapitalnego składu Pana Harasska- Mistral jak sądzę .
No i ja też mam takie odczucia - po powrocie, mogłem przyjechać wcześniej, albo w Niedzielę, albo przyjechać na dwa dni..., więc takie rozwiązanie w przyszłości dało by jeszcze więcej przyjemności :)
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
#53
Rozumiem do czego dążycie ale jak już pisałem to nie jest takie proste zrobić rozkład jazdy i to z wyprzedzeniem żeby jeszcze opublikować co kiedy będzie jeździć. Tym bardziej że rozkład często jest "ogólny" i pod dany typ pociągu rozkładowego wybiera się pociąg ze składów zgłoszonych.
 

Slawomir

Użytkownik
Reakcje
37 24 8
#54
Jak pojeżdzisz na imprezy to zobaczysz , że jazdy rozkładowe są na większości imprez. Nawet jeżeli nie są upubliczniane to można się dopytać.
Kraków jeżdzi rozkładowo co najmniej od 10 lat.
Wystarczy śledzić wpisy w imprezach a potem informacje o innych nie reklamowanych imprezach też się pojawią.
A najlepiej zorganizować własną imprezę co urozmaici trochę już tradycyjny kalendzrz imprez. Program do pisania rozkładów jest darmowy.
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#56
Trochę chyba nie wiesz o czym piszesz...
W czasie festiwalu podszedł do mnie młody człowiek. Ładnie się przedstawił i poinformował mnie, że organizuje piknik motoryzacyjny i chciałby, żeby festiwal w Sosnowcu stał się częścią jego imprezy.
Zapytałem czy jest pewny co do mnie mówi. Odparł, że tak. Bardzo mnie tym rozbawił.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
#57
A najlepiej zorganizować własną imprezę co urozmaici trochę już tradycyjny kalendzrz imprez. Program do pisania rozkładów jest darmowy.
Czekam aż pojawi się w kalendarzu.
To prawda jest darmowy tylko trzeba mieć minimalne pojęcie jak robić rozkład oraz jak korzystać z tego programu lub wiedzieć kogo zapytać. Życzę owocnego tworzenia jest przy tym zabawy ;)
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
#58
To super! Może jakieś foty np. na tle zrujnowanego familoka? A tak na marginesie ten familok, to klimat nie do podrobienia, podobnie jak przyczepa chyba "Niewiadów" na oponach. Można tylko patrzeć, patrzeć, podziwiać i zazdrościć pomysłu, talentu oraz precyzji.
Wszystkich lokomotyw nie mam, bo nie miałem czasu na tyle niestety...
Masz familoki od "tylnej" strony :) I krótki filmik z Ty2.
DSC00002.jpg DSC00003.jpg DSC00004.jpg DSC00005.jpg DSC00006.jpg DSC00007.jpg DSC00008.jpg DSC00009.jpg DSC00010.jpg DSC00011.jpg DSC00013.jpg DSC00014.jpg DSC00015.jpg
 

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#59
Rozumiem do czego dążycie ale jak już pisałem to nie jest takie proste zrobić rozkład jazdy i to z wyprzedzeniem żeby jeszcze opublikować co kiedy będzie jeździć. Tym bardziej że rozkład często jest "ogólny" i pod dany typ pociągu rozkładowego wybiera się pociąg ze składów zgłoszonych.
Domyślam się, że to nie jest łatwe i doświadczenie tu mocno pomaga. Moją intencją było zasugerować coś czego mi brakło, mimo że impreza bardzo fajna :)
Myślę, że w przyszłości można myśleć jakby to zrobić by choć była informacja:
lokomotywa + skład(jak fajne wagony to też jakie)
oraz sesja (czyli w jakich godzinach ten skład ma jeździć), ewentualnie kolejność przejazdów - wtedy można się zorientować czy na początku czy połowie czy końcu sesji.

Natomiast co do robienia własnych imprez to trzeba mieć potencjał sprzętowy i ludzki. Wiem ile trzeba energii by zrobić coś fajnego dla innych + masa czasu, robiłem już duże imprezy ale w całkiem innej dziedzinie - branży, więc jestem świadomy ilości energii jaką włożyli organizatorzy w przygotowanie imprezy, fajnie że są tacy którym się chce :)
 

Podobne wątki