• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? SOS Prośba o pomoc w uruchomieniu lokomotywy

Reakcje
27 0 0
#1
Witam Państwa.
To mój pierwszy post, więc pozwolę sobie się przedstawić. Mam na imię Krzysztof, rocznik 1964, z Łodzi.
Jestem ABSOLUTNYM debiutantem, chociaż jako dzieciak miałem kolejkę piko (NRD), a nawet "makietę", którą zbudował mi ojciec. Ale to inna epoka, nie ma o czym mówić.
Zanim podjąłem decyzje o wydatkach trochę poczytałem i w teorii wszystko wydawało się w miarę proste :)

Dokonałem w końcu pierwszych, podstawowych zakupów:
- Roco z21start z multimouse. Menu bez polskiej wersji jęz., soft 1.04
- tory Roco GeoLine
- lokomotywa Brawa BR19.1 z zainstalowanym firmowo dekoderem LokSound V3.5

Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcja, postawiłem lokomotywę na torach i wpisałem ją w MM programując CV1=4 w dekoderze i bibliotece.
I... cisza. Lokomotywa nie jeździ, nie świeci i nie wydaje dźwięków.
Podczas przeprogramowywania wydaje cichy króciutki dźwięk, takie mikro "warknięcie". To jedyna jej reakcja.

Co powinienem zrobić? Wgrać nowszy soft (jeśli takowy jest)? Zresetować dekoder?

Staram się nie zawracać głowy swoimi problemami, ale po dwóch dniach manipulowania MM moje rozczarowanie jest przygniatające.

A może jest wśród Państwa ktoś z Łodzi lub okolic, kto mógłby "rzucić okiem" na ten mój zestaw. Podejrzewam, że robię jakieś błędy w ustawieniach.


Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Latosiński