• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Soczewka?

xxsyllxx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć wszystkim!

Jestem tu nowa i nie wiem czy zakładam wątek w dobrym dziale. Mam problem z którym nie umiem sobie poradzić i nie wiem też czy Wy będziecie umieli mi pomóc. Muszę zaprojektować przestrzeń wystawienniczą o wymiarach 10x10x10m o wysokości 3,5m i wykonać 2 makiety. Jedna z nich ma być malutka, poglądowa, a druga w skali 1:20. Na całym suficie (najlepiej) muszę umocować coś, co wygląda na soczewkę wklęsłą. Nie chodzi mi o sam kształt. Musi koniecznie odbijać obraz z zniekształceniem (najlepiej). Skąd wziąć takie cudo? Z czego to zrobić? Wykładowca powiedział, że jest jakiś materiał który ładnie się kurczy i rozciąga pod wpływem temperatury, ale nie pamiętam nazwy :/ Muszę to zrobić w trakcie przerwy świątecznej. Tzn. mam w sumie czas do 8 stycznia. Jakieś pomysły? Dodam tylko, że jest to moja praca semestralna i chciałabym żeby to wyglądało dobrze :(
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#2
Nie jestem pewien, wykładowca mógł mieć na myśli Hips. Ja go wykorzystuje do wykonywania szyb w modelach, rozgrzewa to się np. w piekarniku i czekamy, aż materiał "zafaluje" (rozpręży i skurczy) i wtedy naciągamy na kopyto. Ja pracuje na powierzchniach 20x30cm, na większych ciężko będzie coś zwojować. Powodzenia;)