• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SN52

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
Witam
Czy ktoś z kolegów jest mi w stanie powiedzieć co znajduje się na dachu SN'a? (zaznaczone na żółto)
Jedno to z pewnością wydech :)
A drugie? I które jest czym?
SN52-12.jpg
 
Reakcje
2 0 1
Czy tego typu wagony obsługiwały relacje na końcu lat sześćdziesiątych i początku lat siedemdziesiątych Bydgoszcz Główna - Fordon, Koronowo - Pruszcz Bagienica - Tuchola, Bydgoszcz Główna - Brodnica? Czy do Brodnicy bardziej jeździły SN61? Co obsługiwało w tym czasie Koronowo - Tuchola jeżeli nie SN52?
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
Nie wiem, czy już tutaj było, ale znalazłem ciekawe zdjęcie SN52-10 na stacji Tczew, obsługującego pociągi służbowe do Zajączkowa:
https://www.transporttreasury.com/p51200/hAAB72EB3#hbda7ed4a

Na powyższym portalu jest bardzo dużo ciekawych zdjęć (różnej jakości) polskich kolei - w większości na Pomorzu, Mazurach, Kujawach i Wielkopolsce oaz trochę tramwajowych z Poznania, Torunia i Szczecina.
Autorami są Anglicy, którzy w latach 70. zrobili sobie wycieczkę kolejową do Polski. Zachęcam do obejrzenia - o ile jeszcze ich nie oglądaliście.
 
Reakcje
3.313 16 0
Czy tego typu wagony obsługiwały relacje na końcu lat sześćdziesiątych i początku lat siedemdziesiątych Bydgoszcz Główna - Fordon, Koronowo - Pruszcz Bagienica - Tuchola, Bydgoszcz Główna - Brodnica? Czy do Brodnicy bardziej jeździły SN61? Co obsługiwało w tym czasie Koronowo - Tuchola jeżeli nie SN52?
Polecam świetny artykuł autorstwa Pawła Terczyńskiego, zamieszczony niemal 14 lat temu w Świecie Kolei nr 7/2005. Z informacji zamieszczonych w artykule można m.in. dowiedzieć się, że pod koniec lat 1960-tych SN52 obsługiwały relację Bydgoszcz Gł. - Brodnica, natomiast nie ma tam żadnej wzmianki o obsłudze tą serią pojazdów relacji Koronowo - Pruszcz Bagienica - Tuchola.

Skany stron z czasopisma usunięto ze względu na prawa autorskie.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Reakcje
3.313 16 0
Ja tylko zachęcam do zdobycia czasopisma (stąd skan jedynie 4 stron z artykułu) - co chyba jest reklamą dla Świata Kolei, autora i wszystkich zainteresowanych. Dla mnie dostępna literatura jest pod wzgledem zdobywania informacji najważniejsza. Ale jak miało by to naruszyć czyjeś prawa autorskie nie widzę przeciwskazań aby usunąć zdjęcia. Jednak dzięki nim może Świat Kolei zdobędzie kilku nowych czytelników.

Czy tego typu wagony obsługiwały relacje na końcu lat sześćdziesiątych i początku lat siedemdziesiątych Bydgoszcz Główna - Fordon, Koronowo - Pruszcz Bagienica - Tuchola, Bydgoszcz Główna - Brodnica? Czy do Brodnicy bardziej jeździły SN61? Co obsługiwało w tym czasie Koronowo - Tuchola jeżeli nie SN52?
Uzupełniając odpowiedź, na przełomie lat 60/70 do Koronowa jeździły zapewne parowozy. Wagony silnikowe w postaci SN61 pojawiły się w Koronowie dopiero w latach 80-tych. Poniżej skan strony nr 33 z periodyku Koleje Małe i Duże nr 6/2001 z II części artykułu o SN61, autorstwa Rafała Roskosza. Dodam może, że autorami 3-częściowego, obszernego artykułu o SN61 są: Krzysztof Wiśniewski (cz. I, Koleje Małe i Duże nr 5/2001), Rafał Roskosz (cz. II, Koleje Małe i Duże nr 6/2001) oraz Dariusz Brodowski (cz. III, Koleje Małe i Duże nr 1/2002). I tu też zachęcam do zapoznania się z periodykiem Koleje Małe i Duże.

Skan usunięty ze względu na prawa autorskie.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Reakcje
3.313 16 0
I pierwszy raz publikowane zdjęcie SN52-12 z moich zbiorów. Nie wiem gdzie wykonane , ale oryginalnie wklejone było do książki spalinowego pojazdu trakcyjnego SN60-04 !
Wg artykułu autorstwa Pawła Terczyńskiego, zamieszczonego niemal 14 lat temu w Świecie Kolei nr 7/2005 zdjęcie wykonano w Chojnicach w 1969 roku.

W grudziądzu w 1984 roku stał SN52 przerobiony na wagon szkoleniowy hamulców kolejowych. Może wiecie z jakiego numeru SN52 został zrobiony ?
Wg artykułu autorstwa Pawła Terczyńskiego, zamieszczonego niemal 14 lat temu w Świecie Kolei nr 7/2005 zdjęcie przedstawia SN52-18 (oznaczony jako Xoaa 806 990) w Grudziądzu 29.06.1984.
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
Może koledzy się orientują, czy dogorywający w Bydgoszczy SN52-40 jeszcze istnieje? Może ktoś wie jaki jest jego status?
 
Reakcje
76 0 0