• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SN52

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#82
Może i tak, zdjęcie mało wyraźne. Ja zasugerowałem się tą poziomą poręczą na drzwiach dymnicy, tak charakterystyczną dla Ty51, ale niektóre, nieliczne Ol49 też takie miały.
 

krzysieksn61

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 6 3
#83
Andrzeju, to ostatnie wygląda raczej na Oelkę :)
Zgadza się to na 100 % jest to Ol49 można to poznać po osi tocznej pod budką maszynisty i tendrze 25D49,stalińce miały tendry 27D51 patrząc z boku ściany były prawie że proste.
W tamtym czasie MD Toruń posiadał na stanie oelki ale przyjeżdżały też oelki olsztyńskie do Torunia i sierpeckie oczywiście.
 

krzysieksn61

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 6 3
#85
Wagon motorowy SN52-38 przed lokomotywownią w Laskowicach Pomorskich. Lata 80-te. Fot. D. Krakowski.
http://cyfrowa.stacjamuzeum.pl/zaso...-lokomotywownia-w-laskowicach-pomorskich#main
Zobacz załącznik 482848

Wagon motorowy SN52-38 przed lokomotywownią. Lata 80-te. Fot. W. Gałecki.
http://cyfrowa.stacjamuzeum.pl/zaso...okomotywownia-w-laskowicach-pomorskich-1#main
Zobacz załącznik 482849
To pierwsze zdjęcie to jest jak najbardziej szopa w Laskowicach Pom., ale to drugie absolutnie nie jest w Laskowicach !
Być może Panowie z Muzeum w Warszawie przybyli do Laskowic celem zabrania SN52-38 właśnie do Warszawy ? Wiem że SN52-38 zaciągnięta była przez czynnego SN61. Zdjęcie więc może być zrobione gdzieś po drodze do Warszawy, ale jest za mało szczegółów by coś więcej powiedzieć.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#86
To drugie wygląda mi po prostu na Warszawę Główną. W tle widać jakiś ezt, bardzo możliwe, że odstawiony jako "eksponat" EW51, charakterystyczne są słupy sieci trakcyjnej półskompensowanej i linia wysokiego napięcia, istniejąca do dziś.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#90
To są dość znane zdjęcia. Musze poszperać w swoich materiałach, ale wydaje mi się, że są to zdjęcia dawnego COBiRTK, później CNTK, a obecnie Instytutu Kolejnictwa.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#92
Nie znam dobrze tych konstrukcji, ale czy te dwa wagony na drugim zdjęciu to nie mogły by być SN60. Widzę bogatsze wyposażenie na ścianie czołowej. Mogę się jednak bardzo mylić.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#95
Czyli się myliłem. Powiem szczerze nie znam dobrze tych pojazdów i nie wiem w którym miejscu są gniazda sterowania wielokrotnego na SN60.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#96
Na obydwu zdjęciach pochodzących z e-Bay są przedstawione wagony serii SN52.
A na poniższym zdjęciu Jacku zaznaczyłem miejsca gniazd sterowania wielokrotnego.

SN52.jpg