• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[SMM] Skrzynki z profilem SMM550 - dyskusja

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
Widzę, że oprócz kolegi @Michał Type_r7 i kolegi @SP9XUR nie ma chętnych innych kolegów, którzy chcieli by dołączyć do samochodowej makiety modułowej... :( Szkoda i jednocześnie przykro ... :( :niepewny::confused:
W takim razie jutro z rana zamawiam skrzynki dla nas...
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.673 67 1
Widzę, że oprócz kolegi @Michał Type_r7 i kolegi @SP9XUR nie ma chętnych innych kolegów, którzy chcieli by dołączyć do samochodowej makiety modułowej... :( Szkoda i jednocześnie przykro ... :( :niepewny::confused:
W takim razie jutro z rana zamawiam skrzynki dla nas...
Ja mam nadzieję że przy następnym zamówieniu mi się uda dołączyć . Puki co brak funduszy i walczę z zakupem mieszkania żeby było gdzie te skrzynki trzymać :D
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
Zanim coś zepsuję wolę się upewnić... aby się wkomponować w wasze projekty.

Patrząc od lewej strony "publiki" oraz krawędź do łączenia z innymi modułami:
szerokości.jpg
- najpierw chodnik 2cm (3 płytkowy z krawężnikami po obu stronach chodnika ???)
- potem 3cm zieleni Heki 3364
- potem jezdnia (2x5cm) oczywiście z krawężnikami
- dalej zieleń ... (też 3cm czy mniej ?? ze zdjęcie wynika że mniej ...)
- dalej chodnik ... (ze zdjęcia zdaje się że szerszy bo 4-ro płytkowy... rónież z krawężnikami)

chodnik zieleń.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
Wybacz, ale przez tego je...nego wirusa i poj....ne działania lekarzy rodzinnych, byłem zagoniony. Jutro wyjmę moduł i zrobię zdjęcia.
 

Kamil Ch

Aktywny użytkownik
Reakcje
931 0 0
Z ciekawości przeczytałem instrukcję obsługi od Viessmann Car Motion i streszczę wam czego się dowiedziałem.:cool:

System Viessmanna jest kompatybilny z Fallerem. Car Motion wykorzystuje taśmę magnetyczną zamiast drutu, co ma ograniczyć ryzyko "zerwania się" autka z pasa ruchu, aczkolwiek po drucie również pojedzie.

Samochód poprzez kontaktron odczytuje polaryzację pola magnetycznego i ma 3 możliwości komunikacji:
1. Cewki magnetyczne - czyli rozwiązanie Fallerowskie (moduł zatrzymania i postoju);
2. Magnesy stałe pod jezdnią - zależnie od pola zwolni lub się zatrzyma, kilka magnesów w odpowiedniej kolejności może wywołać zaprogramowaną akcję np. włączenie kierunkowskazu. (programowanie komputerem przez złącze USB) Tego raczej nie wykorzystamy, gdyż car System nad stałym magnesem się zatrzyma i nie pojedzie dalej;
3. Pilot zdalnego sterowania - można podać komendę z ręki;
4. Włączenie i wyłączenie odbywa się poprzez magnetyczną "pałkę", a nie włącznik pod podwoziem, w kabinie pod dachem jest zamontowany kontaktron za to odpowiedzialny.

Samochody są wyposażone w system przeciwjadowy działający na światło podczerwone. Diody emitujące znajdują się z tyłu, odbiorcze z przodu. Tu pojawia się pytanie czy jest to zgodne z systemem przez nas wprowadzonym.

Minusem tego systemu są baterie. Są zalutowane na stałe wewnątrz autka. Viessmann nie zaleca samodzielnej wymiany, lecz odesłanie modelu na serwis.

Poniżej link do źródła dla dociekliwych.;)

https://viessmann-modell.com/media/...lc2lnbiAxOC4zIFwoV2luZG93c1wpKS9Nb2REYXRl.pdf
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skrzynki modułowe 2
Skrzynki modułowe 3

Podobne wątki