• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[SMM] Skrzynki z profilem SMM550 - dyskusja

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.454 158 2
Będę chciał zamówić 2 skrzynki, bo zima już tuż tuż... więc trzeba będzie coś porobić.
Zamówienie złożę za kilka dni. Gdyby był ktoś chętny to zapraszam.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Będę chciał zamówić 2 skrzynki, bo zima już tuż tuż... więc trzeba będzie coś porobić.
Zamówienie złożę za kilka dni. Gdyby był ktoś chętny to zapraszam.
Zainspirowałeś mnie. Też się dołączę. Mogę zająć się zamówieniem.

Ja jestem zainteresowany dwoma skrzynkami 600x800
przy czym skrajne profile (zewnętrzne tych obu skrzynek) bez rowów a wewnetrzne krawędzie z rowami odwadniającymi.
Przy takich jak kolega @SP9XUR życzeniach nie jestem w stanie pomóc. Mogę podjąć się zamówienia takich skrzynek jakie już robiłem. Skrzynka jest o wymiarach 600x800 mm, boki ma proste, bez żadnych udziwnień. Nie mam innego projektu, a sam nie umiem zaprojektować w programie graficznym, żeby dać do wycięcia u stolarza. Skrzynki z innymi profilami trzeba zamawiać sobie indywidualnie.
Poprzednim razem, w marcu 2019 r. wycięcie + materiał (sklejka 10mm) z przesyłką do mnie jedna skrzynka wyniosła około 50 zł. Jaka będzie cena dziś? Tego nie wiem, ale jak będę wiedział to podam.
Jakby ktoś chciał zobaczyć jak wyglądały skrzynki po przyjściu do mnie po wycięciu w sklejce to można pooglądać je w tym linku
http://forum.modelarstwo.info/threads/moje-modelarstwo-mafo.14665/post-787901
 

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
Mam jeszcze pytanie czy są już przyjęte jakieś patenty na sterowanie do skrętu...
Czy preferowane są orginały Fallera czy może jakieś inne pomysły ...
Pytam bo i tak planuję jeszcze zrobić rondo ale to chciałbym od razu połączyć ze sterowaniem do zjazdu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Mam jeszcze pytanie czy są już przyjęte jakieś patenty na sterowanie do skrętu...
Nie mamy skrętów i rozjazdów na naszej makiecie. Ja na razie tego nie robiłem, bo zależało mi, żeby uruchomić w ogóle makietę i jazdę samochodów po ulicy. Także jak masz jakieś przemyślenia to działaj. Jak Ci wyjdzie coś ciekawego i tańszego od fallerowskich rozwiązań to będzie miło skorzystać z Twoich doświadczeń.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Mam informację od zakładu stolarskiego, koszt wycięcia skrzynki razem z kosztem materiału to na dzień dzisiejszy 48 zł brutto. Do tego dochodzi koszt przesyłki do mnie (około 17 zł) podzielone na liczbę chętnych i potem koszt wysyłki ode mnie do Was.
Skrzynka jest do samodzielnego złożenia i sklejenia.
Do końca tego tygodnia, czyli do 1 listopada 2020 r. czekam na informacje ile osób będzie chętnych na skrzynki i kto ile skrzynek chce kupić.
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
W sprawie "awaryjnego" zatrzymania pojazdów, czy ten prosty i tani sposób został wdrożony w Waszych pojazdach?
Pytam bo składam pierwsze auto i nie wiem czy dodawać magnes :D i dorabiać jeszcze jeden kontaktron:cool:?
Myśleliście o kontaktronie z przodu i magnesie z tyłu? Wymusza stop gwałtownie, ale można zamontować NO/NC i podpiąć światła stopu. Wadą jest zasięg takiego rozwiązania - niewielki - auta zatrzymują się na styk...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skrzynki modułowe 2
Skrzynki modułowe 3

Podobne wątki