• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[SMM] Skrzynki z profilem SMM550 - dyskusja

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#21
Jeśli mogę swoje 12 groszy dorzucić....

Pomysł super. Ujednolicenie tez wydaje się byc rozsądne. Jesli komuś nie pasuje obsiewanie normową trawą to ma trzy wyjścia:
1 zrobic płot rów albo drogę na granicy z sąsiednim modułem
2 nie robić modułu i nie zawracać głowy innym - słowem nie fermentować atmosfery
3 opracować swoją normę, zebrać grupę i moduł przejściowy do normy stworzonej.

Proste jak drut. Sam chetnie się dopasuję (jeśli będę mile widziany), a że bede chciał mieć swoje poletko do jazd offroad rc to zrobię kilka modułów po swojemu z wyjsciami na zewnątrz wg normy. I gra gitara. Nie ma co rozkminiać tygodniami bo szkoda czasu na jałowe pyplanie.

Sugeruję pomyśleć nad zgraniem modułów równolegle do torowych. Może to dać fajny efekt. Pozniej narysuję co mam na mysli.
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#22
Sam chetnie się dopasuję (jeśli będę mile widziany), a że bede chciał mieć swoje poletko do jazd offroad rc to zrobię kilka modułów po swojemu z wyjsciami na zewnątrz wg normy. I gra gitara.

Sugeruję pomyśleć nad zgraniem modułów równolegle do torowych. Może to dać fajny efekt. Pozniej narysuję co mam na mysli.
Każdy jest tak samo mile widziany, nie opieramy się na kółkach wzajemnej adoracji ;-) tak więc zapraszamy do budowy każdego chętnego. Tak jak napisał kolego @Astro - temat wertowany od jakiegoś czasu, był czas na wszelakie dyskusje, których nie było niestety za wiele stąd my "proponujemy" jakieś rozwiązania i pchamy temat do przodu. Jeżeli chodzi o połączenie z koleją - będzie profil kolejowo - drogowy ;-)
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#23
Nie siedze tak bardzo w Fallerze ale kto wie... Brakuje mi jeszcze zwymiarowania drutow w jezdni. Ja wiem, ze gdzies to tam jest ale po co szukac jak mozna dac to w jednym miejscu - TU.
Czyli prosba o wymiary dotyczace jezdni, drutu stalowego i/lub tasmy magnetycznej.


Ja robic 'STANDARD' to trzeba opisac wszystko. Sugerowal by okreslac pelne wymiary a nie ulamkowe - 121,22 /121,00/ i liczone do srodka a do nie krawedzi.
 
Ostatnio edytowane:

Sławek13

Znany użytkownik
Reakcje
728 0 0
#24
Wszystko fajnie, ale ja mam jedno pytanie, no w sumie dwa.
Jaką wysokość od podłogi do powierzchni jezdni robimy, bo trzeba zrobić nogi pod każdy z modułów.
Drugie pytanie odnosi się do ustawienia modułów na hali wszyscy nie mogą mieć tylko prostych odcinków bo się nie pomieścimy.
Sam będę robił moduły łączące moją makietę z normą i nie wiem czy pchać się w prostą czy zrobić zakręt.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#37
Cierpliwie czekam na moduł kolejowo - samochodowy. Jako że chciałbym już zacząć działać, bo listopad i Rumia niby daleko, ale jednak czas mija nieubłaganie, a fajnie byłoby zaistnieć. Kolega @Salsa bardzo pozytywnie odniósł się do wprowadzenia aut do jego giga-makiety i fajnie byłoby nie przegapić terminu. W zasadzie sam mogę zaproponować coś, ale chwilowo nie mam dostępu do norm kolejowych w cadzie. Jeśli ktoś mi podeśle, mogę stworzyć obrys i podesłać koledze @kotebi do wydziergania i od razu kupić, bo nie uśmiecha mi się samemu bawić w stolarnię precyzyjną... Pomysł mam na 3 moduły własne + jeden córki, więc jest szansa na kawałek szlaku dla aut i dla kolei.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#39
Cierpliwie czekam na moduł kolejowo - samochodowy. Jako że chciałbym już zacząć działać, bo listopad i Rumia niby daleko, ale jednak czas mija nieubłaganie, a fajnie byłoby zaistnieć. Kolega @Salsa bardzo pozytywnie odniósł się do wprowadzenia aut do jego giga-makiety i fajnie byłoby nie przegapić terminu. W zasadzie sam mogę zaproponować coś, ale chwilowo nie mam dostępu do norm kolejowych w cadzie. Jeśli ktoś mi podeśle, mogę stworzyć obrys i podesłać koledze @kotebi do wydziergania i od razu kupić, bo nie uśmiecha mi się samemu bawić w stolarnię precyzyjną... Pomysł mam na 3 moduły własne + jeden córki, więc jest szansa na kawałek szlaku dla aut i dla kolei.
Napisz do Gersona to Ci poda wymiary naszych modułów samochodowo kolejowych , wydaje mi się że nie ma sensu wyważać otwartych drzwi i tworzyć nowej normy. :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skrzynki modułowe 2
Skrzynki modułowe 3

Podobne wątki