• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[SMM] Skrzynki z profilem SMM550 - dyskusja

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#42
Zanim ostatecznie podejmę decyzje do do wymiarów i standardów, a z różnych względów pasuje mi wymiar 550 a nie 600... Przy czym chciałem się upewnić... ktokolwiek w Polsce ma moduły zrobione w tym opisanym SMM550 ?
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#44
W czym problem, w czym niemoc, robisz skrzynkę o szerokości jaka Ci się zamaży, koniec zwężasz do normowej szerokości i po zawodach.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#55
Pomysł nie umarł i jest rozwijany. We Włocławku dołączył do nas czwarty kolega Adrian @Ciemny ze swoimi modułami. A teraz zapraszamy kolejnych kolegów do zrobienia modułów, żeby powiększyć naszą wspólną makietę.

Czy makiety według tych norm to były makiety na wystawie Bielańskiej. Z tego co pamiętam to były dwa car fallery.
Były trzy makiety z systemem Fallera. Była nasza makieta modułowa. Druga to makieta z klubu ze Szczecina, która ma zarówno tor kolejowy, jak i ulicę z systemem Faller Car, a trzecia to makieta Andrzeja z NKPM z bazą THW i systemem FallerCar na tej bazie.
EDIT`
Zapomniałem, że była jeszcze czwarta makieta z Faller Car System - baza kontenerowa.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
37 24 8
#56
Czy wszystkie były według normy? A co norma mówi o drucie lub taśmie magnetycznej?
Według mnie nie jest wyznaczone miejsce w którym się powinny znajdować.
Jest jakiś link i zwraca error nie znaleziono strony.
Jeżeli chcecie coś upowszechniać to powinno być przyklejone na stałe i dostępne.
Czy może być wersja slim , czyli dla zainteresowanych fallerem a nie domkami. Np szerokość 30 cm 10 trawa 10 droga 10 trawa. Kolejarze tak robią.
I jeszcze określenie promieni łuków. Po minimalnych nie wszystko jednak chce przejechać z pełną prędkością.
Czy zatrzymujemy samochody za pomocą standardowych magnesów fallera?
Kiedy teraz będzie takie spotkanie z połączonymi modułami?
 
Reakcje
37 24 8
#58
Tylko po co przejściówki skoro taki slim przypina się bez problemu do tych modułów.
Rozumiem , ukryta ironia bierze się stąd, że lepiej przedawać jak najszersze kawałki bo mogą więcej kosztować. A zarobek ważna rzecz.
Nie wszyscy jednak chcą budować scenerie a wystarczy sam ruch samochodów. Ja jeżdżę po gołej sklejce i bardzo mi to odpowiada. Oczywiście bardzo chciałem wyjechać gdzieś dalej. Ale nie koniecznie do wielkiego miasta.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skrzynki modułowe 2
Skrzynki modułowe 3

Podobne wątki