• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Smak 80-tych lat...

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Adam66 dawaj tu tego swojego Ignaca z tym szkiełkiem z czerwoną kartką ;) Mam tu dla nich klientów i miejscówkę :D
Ostatnio tak popili, że napastowali nieskończoną i nadał łysą Władzię:gwizd:, potem śpiewali "Oczi cziornyje" do piątej nad ranem. Jak zaczęli iść na Kowno, wziąłem ich za fraki i wsadziłem do pudełka. Od dwóch dni ich dobudzić nie mogę a z pudełka wali stęchłą gorzałą:ROFL:
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Czyli że niezależnie jak ułożyć to kapać będzie?
Nie. To zależy jaki jest rodowód tego baraku...jeśli wykonany gospodarczo to nikomu nie przyszłoby do głowy robienie dachu łukowego gdyby do dyspozycji miał blachę falistą - zrobiłby dwuspadowy albo nawet jedno. I blacha leżałaby jak trzeba, czyli woda spływałaby wzdłuż rowków.
Mógłby to też być przerobiony barakowóz - wtedy miałby łukowy dach ale pokryty papą.
Trzecie - i na pewno nie ostatnie wyjście - typowy pruski blaszak - zostałby oryginalny dach z blachy giętej w łuk, a gdyby trzeba było ją wymienić to obito by to dechami i pokryto papą.

Gdyby ktoś nie wiedział o jakim 'prusaku' mowa - tu jest przykład większej konstrukcji (z Wiki):

 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
Nie. To zależy jaki jest rodowód tego baraku...jeśli wykonany gospodarczo to nikomu nie przyszłoby do głowy robienie dachu łukowego gdyby do dyspozycji miał blachę falistą - zrobiłby dwuspadowy albo nawet jedno. I blacha leżałaby jak trzeba, czyli woda spływałaby wzdłuż rowków.
Mógłby to też być przerobiony barakowóz - wtedy miałby łukowy dach ale pokryty papą.
Trzecie - i na pewno nie ostatnie wyjście - typowy pruski blaszak - zostałby oryginalny dach z blachy giętej w łuk, a gdyby trzeba było ją wymienić to obito by to dechami i pokryto papą.

Gdyby ktoś nie wiedział o jakim 'prusaku' mowa - tu jest przykład większej konstrukcji (z Wiki):

Mi chodziło o „blachę perforowaną”... ;)
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Z pełną świadomością błędu w sztuce to zrobiłem ;) najprościej było opieprzyć papą, ale uznałem że blacha lepiej odda zęby czasu i będzie ciekawiej. Przecież to nie seryjny barakowóz tylko stara buda nikomu nie potrzebna :D
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Perforacja − otwory wykonane w jakimś materiale, spełniające różne funkcje, np. ułatwienie przesuwania, odrywania, wpinania w segregator, mocowania, kapanie do wiadra itp.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 8

Podobne wątki