• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Smak 80-tych lat...

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#61
Trudno żeby właściciel nie był zadowolony. Świetnie wyszło, wreszcie widzę koszary w 1/87 tak jak wyglądało a gdzie nie gdzie wygląda to nadal w naszym kraju. Wszystkie te plastikowe remizy dostępne na rynku mają się nijak do naszych. Teraz pytanie czy uda się skompletować właściwe pojazdy.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#62
Śliczności, ale zawartość, zawartość i jeszcze raz zawartość;), gdzie ten Jelcz 004, Star 244 i Żuk?
No gdzie?:p
Trudno żeby właściciel nie był zadowolony. Świetnie wyszło, wreszcie widzę koszary w 1/87 tak jak wyglądało a gdzie nie gdzie wygląda to nadal w naszym kraju. Wszystkie te plastikowe remizy dostępne na rynku mają się nijak do naszych. Teraz pytanie czy uda się skompletować właściwe pojazdy.
W tym już głowa zleceniodawcy :) Jak mniemam nie zamawiał by kurnika gdyby nie miał kur :)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#63
@Heniek_Star rozwaliłeś mnie efektem końcowym. (y) Twoje prace i kolegi Sławka (@Hajek) pokazują jaki potencjał ma karton do którego ja się coraz bardziej pochylam.
Sprawa samochodów jest otwarta w gestii właściciela budynku jak napisałeś. Mnie osobiście brakuje do pełni szczęścia wieży (lub podwyższenia na dachu) gdzie zamontowana jest syrena. Na dachu mógłby się znaleźć również maszt z antenami radiokomunikacyjnymi. No chyba ,że to dorobi sobie już właściciel budynku.
Niemniej GRATULUJĘ PIĘKNIE WYKONANEGO BUDYNKU- BRAWO!
Pozdrawiam
Zbigniew
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#66
Oczywiście, jest jeszcze kilka elementów, które można by dodać ;) W całym tym projekcie uciążliwa była dla mnie nieznajomość materii strażackiej. Być może właściciel sam jeszcze dopieści budynek. Sam jest przecież modelarzem z pierwszej ligi ;) Dziękuję Wam za miłe słowa.

Barierka na schodach cięta laserem czy trawiona?
Papiur i laser ;)
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#72
Sławku, rynna to nic innego jak hipsowy profil półwałek 1,5 mm / 2mm oraz spustowa wałek. Kupiłem w sklepie u Kotebego. To sa jakies tańsze profile i półwałek ma trochę przekrój "U" więc na rynnę w sam raz. Poszedłem trochę na łatwiznę bo uchwyty namalowałem, ale można to zrobić z wąskiego paska 0,8 mm taśmy maskującej - trzeba mieć tylko odpowiednio dużo samozaparcia :) Całosc przycięta do odpowiednich rozmiarów i pomalowana aerografem. Przyklejona na gęsty CA.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#76
No to się znowu będzie działo bo plan ciekawy. A jak Ty się za coś zabierasz to już wiadomo jaki będzie rezultat.:) Robisz dla siebie czy na zlecenie?