• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Smak 80-tych lat...

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#1
Węzeł betoniarski wzorowany na nieistniejącym już obiekcie położonym na granicy Czechowic-Dziedzic i Bestwiny, powoli nabiera ostatecznych kształtów. Diorama początkowo planowana jako wyłącznie samochodowa, będzie jednak modułem części jednotorowego szlaku i mam nadzieje będzie zdobiła kawałek zwyczajnej linii.

W skład dioramy wchodzi betoniarnia zrobiona na modelu Faller. Sporo zostało przerobione aby zbliżyć model do polskich realiów. Budynek zysska jeszcze kilka elementów i będzie oświetlony ;)
bton5.JPG


Budynek administracyjny i łaźnie w typowym siermiężnym stylu :)

bton8.JPG

bton7.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#7
Ten złom to by sobie tak nie leżał spokojnie, zaraz by się ktoś nim zaopiekował.;)
W czasach PRL-u to złom leżał i rdzewiał we wszystkich dostępnych zakamarkach na każdym placu. Wtedy nikt się nim za bardzo nie interesował.
Świetne te dodatki do dioramy. Pięknie oddają klimat tamtych lat.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#8
Diorama została ukończona już w prawie 100%. Brakuje jeszcze parę elementów głównie betoniarni - drabinki i poręcze, rury wentylacyjne oraz lampy na słupach betonowych. Całość osiadła na skrzyni przystosowanej do podłączenia z modułem szlakowym :)

Stan prac na dzisiaj

DSC00698.JPG

Kilka nowych szczegółów

DSC00633.JPG

DSC00715.JPG

DSC00717.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#9
Kolejne świetne fotki. Tak jakby były prosto z tamtych czasów. Jak wyjęte ze starego albumu dziadka.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#14
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#16
Ostatnimi czasy trafiła do mnie diorama zrobiona przez Irokeza http://forum.modelarstwo.info/threads/dioramy-irokez46.13932/page-7
Nowy nabywca Seweryn z SAW Model zlecił mi dokonanie kilku przeróbek, których motywem przewodnim było spolszczenie enerdowskiego krajobrazu w klimatach lat 80. Budynek oraz obejście dostało dużą dawkę patyny, aby robił za coś w rodzaju fragmentu bazy GS. Przerobiłem nieco zieleń oraz ze względu na lepsze walory prezentacyjne modeli odsłoniłem pierwszy plan likwidując silos na kiszonkę. Dodałem za to miejsce składowania węgla oraz płot betonowy. W przyszłości powstanie jeszcze wiata na maszyny i ciągniki.

Powstało coś takiego. Pozostało do wykończenia jeszcze kilka detali i malowanie drzwi ;)

DSC02249.JPG


DSC02251.JPG


DSC02252.JPG
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#20
To co mnie naprawdę fascynuje w twoich pracach to niesamowity balans i bezpretensjonalność. Mam na myśli balans w umiejętnym umieszczaniu elementów na dioramach. Jest tego dużo, ale nie na tyle, by "zagadać" widza. Dzięki temu jest oddech i możliwość dostrzeżenia i nacieszenia oka wysmakowanymi detalami:rolleyes:. I chyba dlatego twoje prace są tak efektowne a nie efekciarskie. W kwestii kompozycji przestrzennej jesteś moim idolem(y)