1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Smak 80-tych lat...

Dyskusja w 'Dioramy i makiety' rozpoczęta przez użytkownika Heniek_Star, 23 Listopada 2013.

1. Heniek_Star

Heniek_Star Znany użytkownik BGM

Węzeł betoniarski wzorowany na nieistniejącym już obiekcie położonym na granicy Czechowic-Dziedzic i Bestwiny, powoli nabiera ostatecznych kształtów. Diorama początkowo planowana jako wyłącznie samochodowa, będzie jednak modułem części jednotorowego szlaku i mam nadzieje będzie zdobiła kawałek zwyczajnej linii.

W skład dioramy wchodzi betoniarnia zrobiona na modelu Faller. Sporo zostało przerobione aby zbliżyć model do polskich realiów. Budynek zysska jeszcze kilka elementów i będzie oświetlony ;) bton5.JPG

Budynek administracyjny i łaźnie w typowym siermiężnym stylu :)

bton8.JPG
    bton7.JPG

• Super! Super! x 9
    • Doceniam Doceniam x 2

2. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

Wygląda świetie, ale więcej fotek byś zamieścił.

3. kotebi

kotebi Aktywny użytkownik

Kurcze PRL bez dwóch zdań, poprosimy o więcej fotek

4. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Pięknie to wygląda . Cały czas czekam aż ktoś zrobi betoniarnie z tzw. wędką do podciągania kruszyw .

5. Heniek_Star

Parę szczegółów pojawiło się dla dodania klimatu ;)

bton6.JPG

bton9.JPG

bton10.JPG

• Super! Super! x 7
    • Doceniam Doceniam x 4
    • Kocham to! Kocham to! x 1
  6. Irokez46

Ten złom to by sobie tak nie leżał spokojnie, zaraz by się ktoś nim zaopiekował.;)

7. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

W czasach PRL-u to złom leżał i rdzewiał we wszystkich dostępnych zakamarkach na każdym placu. Wtedy nikt się nim za bardzo nie interesował.
    Świetne te dodatki do dioramy. Pięknie oddają klimat tamtych lat.

• Popieram Popieram x 3
  8. Heniek_Star

Diorama została ukończona już w prawie 100%. Brakuje jeszcze parę elementów głównie betoniarni - drabinki i poręcze, rury wentylacyjne oraz lampy na słupach betonowych. Całość osiadła na skrzyni przystosowanej do podłączenia z modułem szlakowym :)

Stan prac na dzisiaj

DSC00698.JPG
    Kilka nowych szczegółów

DSC00633.JPG
    DSC00715.JPG
    DSC00717.JPG

• Super! Super! x 18
    • Kocham to! Kocham to! x 3
    • Doceniam Doceniam x 1
  9. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Kolejne świetne fotki. Tak jakby były prosto z tamtych czasów. Jak wyjęte ze starego albumu dziadka.

10. M&M

M&M Znany użytkownik

Świetny komi i ta papa na krzywym dach .

11. SCYZOR

SCYZOR Znany użytkownik

Budynek administracyjny wygląda jak wyjęty z reala(y), gratulacje(y)(y).

12. pawelpod00

pawelpod00 Użytkownik

Budynek administracyjny po prostu bomba. Mam pytanie ten budynek zbudowałeś z polistylenu? Oraz jak uzyskałeś strukturę tynku.

13. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Piękna robota bardzo miło się to ogląda.(y)

14. Heniek_Star

Budynek jest z tektury wycinanej laserowo. Faktura tynku uzyskana poprzez wklepywanie twardym pędzlem gęstej farby emulsyjnej (jak się emulsja ustoi na górze jest woda, a na dole gęsta farba). Tutaj więcej informacji o tej technice http://forum.modelarstwo.info/threads/smak-80-tych-lat.13518/page-8

15. kotebi

kotebi Aktywny użytkownik

ale facet "na tyłach" mógłby jakąś flaszkę czyścić - dałoby to pełniejszy obraz kombinatu budowlanego :)

16. Heniek_Star

Ostatnimi czasy trafiła do mnie diorama zrobiona przez Irokeza http://forum.modelarstwo.info/threads/dioramy-irokez46.13932/page-7
    Nowy nabywca Seweryn z SAW Model zlecił mi dokonanie kilku przeróbek, których motywem przewodnim było spolszczenie enerdowskiego krajobrazu w klimatach lat 80. Budynek oraz obejście dostało dużą dawkę patyny, aby robił za coś w rodzaju fragmentu bazy GS. Przerobiłem nieco zieleń oraz ze względu na lepsze walory prezentacyjne modeli odsłoniłem pierwszy plan likwidując silos na kiszonkę. Dodałem za to miejsce składowania węgla oraz płot betonowy. W przyszłości powstanie jeszcze wiata na maszyny i ciągniki.

Powstało coś takiego. Pozostało do wykończenia jeszcze kilka detali i malowanie drzwi ;)

DSC02249.JPG

DSC02251.JPG

DSC02252.JPG

• Super! Super! x 20
    • Kocham to! Kocham to! x 2
    • Doceniam Doceniam x 1
  17. Irokez46

Jak zwykle jest ten klimacik.Wycinanki Buscha jak widać można ładnie zrobić.

18. Bronco_Billy

Bronco_Billy Znany użytkownik

Już zazdroszczę Sewerynowi (y)

• Popieram Popieram x 1
  19. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Powiedzieć świetnie zrobione to jakby nic nie powiedzieć . Bardzo mi się ten klimat podoba .

20. Adam66

Adam66 Znany użytkownik

To co mnie naprawdę fascynuje w twoich pracach to niesamowity balans i bezpretensjonalność. Mam na myśli balans w umiejętnym umieszczaniu elementów na dioramach. Jest tego dużo, ale nie na tyle, by "zagadać" widza. Dzięki temu jest oddech i możliwość dostrzeżenia i nacieszenia oka wysmakowanymi detalami:rolleyes:. I chyba dlatego twoje prace są tak efektowne a nie efekciarskie. W kwestii kompozycji przestrzennej jesteś moim idolem(y)

Udostępnij