• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Smak 80-tych lat...

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Przeraszam że nie na temat, ale po prostu muszę!
Dziekuję za linka z historią budowy tego GS-a w tle. Otworzyłem, zacząłem przeglądać i ... odjechałem. To było jak dobry kryminał tzn. Siedziałem przy Twojej relacji do pierwszej w nocy ale nie było innej opcji, musiałem doczytać do ostatniej kropki. Podziwiam i chylę czoło przed Mistrzem!
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Kolejny rewelacyjny model. Jakiej produkcji są te stary bez waloryzacji i czy można je kupić w jakimś sklepie?
To jest dość zaawansowana konwersja starów Adam Modelbau. Zmienione koła i reflektory. Dodane wycieraczki, lusterka i znaczek polmo. Do tego dodana zabudowa. Niestety słabo są dostępne te dodatki i większość gdzieś tam kiedyś kombinowana i z handlu wymiennego.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Jakiś czas temu udało mi się zdobyć uszkodzone odlewy do szpachlowania. Nie wiem kto jest autorem. Załatwiał mi to kolega z miasta Łodzi :) Jednakże ten typ zabudowy tak mi się spodobał, że buduję swój własny model matkę. Mam nadzieję, że na przełomie roku go skończę i będzie okazja na jakąś mocno limitowaną serię starów :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
Kapitalnie zrobiłeś tego Stara. Po przejściu przez Twoje ręce adamowy Star zmienił się w rasowy model. Gratuluję. A jak będziesz miał jakiś wolny model z tej "mocno limitowanej serii Starów" to ja jestem chętny na zakup... :)
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Bardzo piękny model. Gratulacje.
Mam też pewne uwagi natury merytorycznej. Pierwsza to nie wiem czy były stosowane czarne logo PTHW (nie mogę tego wykluczyć) ale zasadniczo kojarzę że były w kolorystyce czerwono granatowej. Znane mi są także naklejki gdzie zamiast skrótu PTHW nad kierownicą był skrót MHWiU.
Kolejna rzecz to zabudowa furgon w tym przypadku oryginalna dla Stara nie mam pewności czy boczne przesuwne drzwi były po obydwu stronach czy tylko po prawej. Bardziej jest mi znana mniej "urodziwa" zabudowa furgon zastępcza produkowana w Osinach k. Częstochowy i ta zabudowa miała tylko drzwi boczne po prawej stronie skrzydłowe na zawiasach.
Zastanawia mnie także nazwa Transhandel przy nazwie PTHW i z jakiego okresu pochodzi bo to mi się kojarzy już z czasami przemian ustrojowych kiedy ogólnopolska firma transportowa dla potrzeb zaopatrzenia handlu i usług była dzielona na kawałki a poszczególne filie przechodziły na własny rozrachunek.
PTHW jest mi dość bliskie bo mój dobry kolega kiedyś pracował w tej firmie jako kierowca a ja jeszcze wtedy uczeń Technikum Kolejowego czasami w okresie wakacji i ferii zabierałem się z Nim w trasę. Taki mój sposób na wakacje przy skromnych funduszach domowych. Jeździliśmy planowym Starem 28 z zabudową furgon (tą z Osin), a czasem w zastępstwie był Robur, Star 29 lub Avia.