• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Smak 80-tych lat...

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
Kapitalnie wychodzą Ci te Skody. Pięknie wygląda taka styrana życiem. Podniesione burty na duży plus. (y)
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
Skody jak prawdziwe, zupełnie jak by to były kolorowe fotki prawdziwych samochodów z tamtych lat, ale możesz Wojtku pokusić się o tak zwaną ''wisienkę na torcie'' i zamontować gumowe chlapacze za przednimi i tylnymi kołami. W tamtych czasach takie chlapacze były wymagane, a ówczesna Milicja ścigała ich brak. Sam tego doświadczyłem jak milicjant metrem mierzył mi w Jelczu prawidłową odległość końca chlapacza od asfaltu. Reszta SUPER.
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Serdeczne dzięki za tą sugestię ;) Chlapacze na pewno się pojawią bo to minuta roboty a zawsze zapominam ;) Kojarzy mi się jeszcze że tamte wozy miały jakiś kabel (masę) przy tylnym zderzaku co ciągnęło się po ziemi. Chyba że to w cysternach tylko było?
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
Chyba że to w cysternach tylko było?
Dokładnie tak było w cysternach poza szambowozami. Ja nie pamiętam jak było w latach 80tych z wożeniem butli gazowych może kto inny Ci podpowie, a pod koniec lat 90tych jak ja woziłem butle gazowe to takich łańcuszków nie było.
 

saaro

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 5 0
@Zbyszek
Reflektory zrobić najlepiej klejem światłoutwardzalnym BONDIC. Niemieccy modelarze już go od kilku lat używają. Jest on także dostępny w Polsce. Na stronie jest informacja o zastosowaniu kleju.
http://www.bondic.pl
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Doskonałe, doskonałe, doskonałe. Cóż pisać więcej?! Przepięknie odwzorowujesz "szarość" tamtych lat, zarówno dioramą jak i pojazdami! Uwielbiam ten temat!
 

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
Skody jak i pozostałe prezentowane przez Ciebie modele są świetne! Oglądam je już któryś raz i nie mogę się napatrzeć. Mam pytanie czy koła z felgami do ciężarowej Skody kupiłeś osobno? Jeżeli tak jakiej są firmy?
 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Super skąd Ty je bierzesz?
Tak jak pisałem to zwykły DDRowski Permot. Do kupienia na alle za 20 zł. Model jest świetny jako baza, ale jeśli trafisz solidnie sklejony to po zawodach. Rozklejenie się udaje średnio jedno na dwa modele ;)

20160403_182224.jpg



Skody jak i pozostałe prezentowane przez Ciebie modele są świetne! Oglądam je już któryś raz i nie mogę się napatrzeć. Mam pytanie czy koła z felgami do ciężarowej Skody kupiłeś osobno? Jeżeli tak jakiej są firmy?
Musisz poszukać u czeskich producentów modeli. Te koła oferuje zdaje się Mastermodel Brno.
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
Drugi egzemplarz Skody ma świetną kolorystykę, bardzo mi się podoba, szczególnie na tle dioramy. Jedne czego jej brakuje to solidna, masywna przyczepa na bliźniakach:

 
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
OP
OP
Heniek_Star

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Zakłady mechaniczne Ursus, nie nadążają z produkcją lekkich ciągników typu c-330. Popyt gospodarstw jest tak duży, że po przedpłatach przychodzi poczekać jeszcze parę miesięcy. Tymczasem szczęśliwy rolnik Franciszek Kajstura odebrał przydział z punktu Agromy. W transporcie pomogli pracownicy spółdzielni, którzy dostarczyli ursusa zakupionym niedawno starem 28 :)

star28sgs.jpg

star28sgs2.jpg
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
MIAZGA!!! Zastanawiałem się czy komentować to jako model naprawdę bo nie wiedziałem czy wstawiłeś fotki z neta czy to Twoja diorama i modele.Kapitalna robota.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
Star po waloryzacji i dodatkach wygląda rewelacyjnie. Pięknie Ci wyszedł. No a ładunek, też rewelacyjny. Piękne fotki. Gratuluję. (y)